Skocz do zawartości

Czy to koronka czujnika ABS


tomgoj

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Panowie, sprawa wygląda tak ok. pół roku temu po kąketnej ulewie zapaliła mi się choinka

Kontrola trakcji CC ID 35, kontrolka ABS CC ID 24, Kontroka stanu powietrza CC ID 50

Auto nagle w trakcie jazdy zgasło... Zjazd przez 2 pasy na przystanek.

Parę prób odpalenia kończyło się wyskoczeniem ponownie choinki.

Po 15 min auto odpaliło jak gdyby nigdy nic... OK ulewa woda wilgoć bywa....

Jezdziłem nie świadomy pare miesięcy, lekkie deszcze nie robiły na 3 wrażenia.

Pewnego cieplego dnia po deszczu odpaliłem auto przejechałem nim 5 km zgasiłem i za1,5h już nie odpaliłem ponownie choinka.

na 2 dzień rano auto odpaliło jak gdyby nigdy nic,

Serwis: nie ma blędów poza sterownikiem swiec zarowych i czujnikiem polozenia wału wszystko odrazu do wymiany.

Podobno to miało rozwiązać moje problemy ale niestety po kolejnym deszczu temat powraca.

Usterka pojawia się tylko i wyłącznie po deszczu raz taka sytuacja miała miejsce po umyciu karcherem ale po 10 min pojechalem normalnie.

Czytałem o koronce od ABS oraz wymianie pompy ABS a także czyszczeniu kostek od pompy.

Czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem, nie ukrywam że chcę zrobić z tym porządek ale boje się że "fachowcy" wymienią pół auta a jak bedzie deszcz to czeka mnie jazda z duszą na ramieniu.


Pozdrawiam Tomek E90 320D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 320d/i nie miały łożyska magnetycznego chyba, że posiadają pakiet S100 lub S102 co się nie zdarza często, w innym wypadku jest koronka. Sprawa ma się inaczej w zależności jaka buda i jaki silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź za pomocą np. INPY jakie błędy zapisały się w pamięci komputera. Będzie łatwiej coś doradzić. Zapalanie choinki powoduje prawdopodobnie koronka, a odczyt błędów pomoże ustalić w którym kole jest problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... przeczytałem pare tematów o koronkach czujnikach itp i nikt nie napisał, że auto gaśnie w trakcie jazdy...

Kiedyś zdażyło się to w suchy dzień po myciu karcherem, czujniki kontroli trakcji i ABS są ukryte głębiej, raczej marne szanse o zalanie ich na myjni ale za to woda która ścieka kanalikami pod maską była napewno. Zastanawia mnie czy to nie wina komputera centralnego. Przy poprzedniej diagnozie jedyny błąd jaki wyskoczył to czujnik położenia wału i został wymieniony. Muszę podłączyć auto pod komputer i sprawdzić czy błąd wyświetla się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.