Skocz do zawartości

Odmiany prędkościomierzy.


Tomaszwi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy wiecie ile jest odmian prędkościomierzy w X1, z tego co widzę to było pare odmian.


Pierwsze było :

1.png


Potem (moim zdaniem najfajniejsze)

4.png


A potem te nowe

3.png


i jeszcze kombinacje....

2.png


Czy wiecie dlaczego raz jest ten wskaźnik zużycia w formie wskazówki, a czasami jako kolorowy pasek. Ja mam ten nowy, niestety we wskazówką zużycia w milach, jest to wyświetlacz LCD, czy da się zmienić na ten z czerwono niebieskim zużyciem w km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak naprawdę w F48 są dwa rodzaje zegarów:

- zwykłe

- z opcją "Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie"


Powyższe występują w dwóch wykonaniach:

- wskazówkowe (przed LCI)

- ciekłokrystaliczne (po LCI)


Czyli w sumie są cztery możliwe kombinacje:

- wskazówkowe zwykłe (zdjęcie 1)

- wskazówkowe z opcją "Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie" (zdjęcie 2)

- ciekłokrystaliczne zwykłe (zdjęcie 3)

- ciekłokrystaliczne z opcją "Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie" (zdjęcie 4)


Opcja "Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie" standardowo w BMW nosi oznaczenie 6WA.

Polega na tym, że prawa dolna ćwiartka zegarów jest dedykowanym obszarem wyświetlacza, które prezentuje różnego rodzaju dodatkowe informacje. Obszar ten obejmuje m.in. pole wskazań średniego zużycia paliwa, stąd funkcję tą pełnią niebiesko-czerwone paski (bez opcji 6WA jest tam zawsze tylko wskazówka). Oprócz wspomnianych pasków mogą tam pojawiać się też inne informacje dotyczące stylu jazdy (zwłaszcza w trybie jazdy EcoPro).

Jeśli auto nie posiada opcji "Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie" - obszar informacji dodatkowych jest ograniczony tylko do niewielkiego wyświetlacza na dole pomiędzy zegarami.


O ile w serii 1er (F20) czy 3er (F30) można było dokupić tą opcję (6WA) solo, o tyle w X1 (F48) występuje ona tylko w komplecie bodajże z systemem nawigacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słabo, nie mam navigacji, mam ten 3 rodzaj zegarów. Będę musiał się dopytać czy da się wymienić na te z rozszerzonym zakresem.


PS

Mam tez nowego R Kadjar i choć to nie marka Premium to zegary w całości LCD i z mnóstwem możliwości konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba wyciągnąć HU i sprawdzić, ale na 99% będzie.

Z zegarów trzeba usunąć VIN dawcy i zmienić przebieg, chyba że jest mniejszy niż u Ciebie w aucie, to wtedy przebiegu nie trzeba ruszać.

Edytowane przez Sołtys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.