Skocz do zawartości

Słabe hamulce w deszcz


arcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj jadąc autostrada przez 600km w deszcz i niskiej temp 0°C, musiałem gwałtowniej zahamować, więc na hamulec (pedal ma swój zakres roboczy, nie za twardy nie za miękki) , a auto przez 5sek zero reakcji, po tym czasie stopniowo było czuć że klocki ściskają tarcze, po chwili znowu hamowanie i auto ściąga na bok czyli tak jak by jedna strona hamowała mocniej, przy kolejnym hamowaniu auto już hamuje, więc jadę dalej po jakimś czasie znowu hamuje i ta sama sytuacja 5sek zero reakcji, po tym czasie zaczyna hamować, później znów hamowanie raz bardziej ściąga na lewo raz na prawo, później hamowanie prawidłowe. Tarcze jak i klocki są jeszcze w dobrym stanie, gdzie tu szukać przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W 320 nie słyszałem o takim problemie podczas deszczu ale w 330 już tak. Są sam większe tarcze i woda którą na nich się znajduje daje taki właśnie efekt. Taki jakby auto spadało w poślizg. Sam miałem takie objawy u siebie. Po założeniu nacinanych lub nawiercanych tarcz problem znika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacinane lepsze od nawiercanych, bo w dziurkach się zbiera syf ;) To tak przy okazji.

Może też warto zdjąć koło i popatrzeć lub dać komuś kto się dobrze zna i popatrzył? Wg mnie taki efekt, to syf pomiędzy klockiem a tarczą, a takie coś nie jest raczej naturalne, nigdy mi się nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wymieniony czujnik ABS, hamulce powróciły, tak że przy uszkodzonym czujniku 08a32fc256d7b878med.jpg układ hamowania warjuje, (brak hamulców, hamuje po chwili od wciśnięcia pedału hamulca, lub hamuje jedno koło raz lewe raz prawe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeździłem długo z uszkodzonym czujnikiem ale hamulce działały tzn hamowały normalnie. Jedynie co nie było ABSu

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki czujnik kupiłeś? Nie wszystkie zamienniki działają prawidłowo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety obiawy powróciły, trasa na roztopionym śniegu, taka ciapa, przy przyhamowywaniu słabe hamulce ściągające w lewo a raz w prawo, zastanawiam się nad:

1)wymiana pompy

2)wymiana klocków ham. np. na firmy TRW.

podpowie ktoś czy to może pomóc :?:

Woda w płynie ham. chyba raczej nie bo by te obiawy też były na suchej jezdni.

Zapowietrzony układ też chyba nie bo by pedal był miękki, wpadał w podłogę.

Czy dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne rzeczy występowały w F82 M4 z hamulcami ceramicznymi - przy długiej jeździe autostradowej w intensywnym deszczu pierwsze hamowanie i zero efektu - dopiero po chwili auto zaczynało hamować . Zgłosiłem problem w ASO i przestawili mi w kompie częstotliwość samoosuszania tarcz podczas deszczu - od wtedy problem już nie występuje.

Idź w tym kierunku .

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A masz osłony na tarczach hamulcowych.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne rzeczy występowały w F82 M4 z hamulcami ceramicznymi

Ale my tu o E46 mówimy :D


W sumie podobny temat znalazłem, może pomoże:

problem z filmem wodnym tworzacym sie na tarczy jest znany w DE- ze wzgledu na autobahny tzn

jadac kilka- kilkanascie minut autostrada podczas deszczu i nie hamujac wytwarza sie na tarczy tzw film wodny i wtedy

chcac zahamowac- auto nie hamuje przez kilka sekund i sciaga na jedna strone.

BMW zna ten problem i w szybszych i bogatszych modelach wyposaza w system osuszania tarcz.

Problem ten mozna wyeliminowac nacinanymi tarczami ATE Power Disc ktore zrywaja film wodny tworzacy sie na tarczy i kosztuja nawet mniej niz Ori tarcze.

Te tarcze masakruja klocki ale na to tez jest ratunek- ATE Ceramic klocki

nastepna zaleta tych klockow jest to ze nie pyla

wada jaka zaobserwowalem to ze przy hamowaniu od predkosci 120 km/h sa glosne.

W e90 320d tak zrobilem i bardzo polecam :cool2:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=205609#p1505806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To teoretycznie każda nacinana tarcza powinna działać jak Ate Power Disc.

U mnie, kiedyś w X3 E83 niestety szybko się pokrzywiły. Ale fakt, zamontowane razem z klockami ceramicznymi. Felga była czysta.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Kup nawiercane lub naciname. W mojej 330 mam nawiercane + klocki ceramiczne i nie występuje efekt poślizgu. Dziwne że u Ciebie przy mniejszych tarczach dzieje się to samo

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, a jeszcze jedno pytanie bo kolega ma też identyko auto z tym samym silnikiem i takich objawów jak ja w deszcz nie ma, dodam że tarcze i klocki ma firmy TRW. A ja to auto mam od 3 mcy i nie wiem co tam założone, może być tak że są jakieś tandetne klocki założone które piją wodę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A tarcze i klocki w jakim stanie? Osłony na tarczach hamulcowych są?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam na allegro ATE TARCZE POWER DISC+KLOCKI CERAMIC PRZÓD BMW E46 i nie mogę znaleźć do mojego 2.0d 136km, takiego kompletu lub nawet same klocki ceramic żeby kupić mam problem z wyszukaniem, bo tak myślę że na sam początek bym nawet wymienił same klocki na te ceramica i może problem z hamulcami w deszcz by zniknął. Bo te co mam niewiadomego pochodzenia może piją wodę i tak się zachowują w czasie deszczu?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.