Skocz do zawartości

zegary 6WA Sygnał Wake Up


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Kupiłem sobie sprawne zegary 6WA za 100zł i chciałem się troche nimi pobawić na stole.

pod Pin 7-8 wrzuciłem mase

pod Pin 1-2 15V 5A niestety nie mam zasilacza z większym natężeniem prądu.


Wyświetlacz dolny po kliknięciu guzika od kasowania przebiegu się podświetla.


Pytanie moje co podać na pin 11-Wake Up żeby "włączyć zapłon"? Szukałem troche ale nic sensownego nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Wake-up to po prostu "plus po zapłonie", czyli normalne 12V


Nie wiem tylko czy to wystarczy. Wydaje mi się, że będziesz potrzebować gateway(np. ZGW) i PT-CAN oraz MOST

Ja uruchamiałem zegary podajac napiecie tak jak autor tematu.

Wyświetlacz sie zaświetlał po kliknięciu przycisku na liczniku (tego w lewym dolnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podaniu 12v na wake up jedyne co sie robi to wskazowki lekko drgną i tyle.


Jak się uśpią to pobór jest 0.0A jeśli dotknę 12v na wake up wtedy wzrasta pobór na 0.330A na jakies 5-10s dopóki się nie uśpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciąg dalszy jako, że miałem r270 do e90 do zegarow high to wykasowałem z 6WA vin ten ktory jest w 3 miejscach ale nie mogę zobie poradzić z przebiegiem. Ktoś ma wskazówkę od ktorego do ktorego bitu to będzie?


dwie pierwsze linijki od 00 do 1F?

drugie pytanie, zawsze musze miec nowy eepromdo 6wa aby go wyzerować? na starym/oryginalnym nie da się tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN usunąłem bez problemu. Licznik po wyzerowaniu dwóch ierwszych linijek podczas zapisu r270 wywala mi błąd właśnie tych linijek. Z tego co się zorientowałem sporo ludzi ma ten problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
VIN usunąłem bez problemu. Licznik po wyzerowaniu dwóch ierwszych linijek podczas zapisu r270 wywala mi błąd właśnie tych linijek. Z tego co się zorientowałem sporo ludzi ma ten problem

Wylutowałeś kość czy clipem robisz?


Ja gdy wylutowałem pamieć nie miałem problemu z żadnym eepromem od 6WA/6WB a tez używam R270. Zrobiłem leko ze 100 liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam licznik z 2009 lub 2010 do tego nowy R270+ i robię to clipem.

Jak wylutowalem to nie chciało mi wcale odczytać żadnych danych a wsadziłem pamięć na wszystkie możliwe sposoby.



Kupiłem sobie pare sztuk pamięci u chińczyków tak w razie wypadku przy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to miałeś szczęście,bo liczniki z końca 2015 i nowsze r270 przebiegu już nie zmieni.

To teoria, bo mialem liczniki po 2016 nawet i robił. EEPROM z tą inną końcówką, nie pamietam, WT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie mam licznik z 2009 lub 2010 do tego nowy R270+ i robię to clipem.

Jak wylutowalem to nie chciało mi wcale odczytać żadnych danych a wsadziłem pamięć na wszystkie możliwe sposoby.



Kupiłem sobie pare sztuk pamięci u chińczyków tak w razie wypadku przy pracy.

2009 lipa bo wskazówki trzeba ściagać.

Clipem nie ogarniesz chyba przebiegu - mi się nie udawało. Po wylutowaniu - bez problemu.


Wsadzanie na 'wszelkie możliwe' sposoby nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Trzeba po prostu oczyścić wyprowadzenia z nadmiaru lutowia i ew. topnika.

No chyba że pogiąłeś wyprowadzenia, to może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyścić nie czyściłem a pamięć jest w idealnym stanie. Niestety to fakt trzeba wyciągać wskazówki ale tak jak mówiłem bardziej traktuje te zegary jako zabawke za 100zł i jakoś uważać specialnie nie muszę.


Spróbuję jeszcze raz wylutować i bezpośrednio wrzucić w podstawkę ale nie wydaje mi się aby to coś miało zmienić. W końcu podstawka i clip jest podłączona do tych samych pinów na płytce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyścić nie czyściłem a pamięć jest w idealnym stanie. Niestety to fakt trzeba wyciągać wskazówki ale tak jak mówiłem bardziej traktuje te zegary jako zabawke za 100zł i jakoś uważać specialnie nie muszę.


Spróbuję jeszcze raz wylutować i bezpośrednio wrzucić w podstawkę ale nie wydaje mi się aby to coś miało zmienić. W końcu podstawka i clip jest podłączona do tych samych pinów na płytce

Zgadza się, ale jak łapiesz clipem kość to jest ona w obwodzie.

Pomijając akurat (nieistotne w tym przypadku) pobory energii przez komponenty na tej samej lini zasilającej to programator nie ma możliwości zwarcia nóżek odpowiedzialnych za kasowanie danych (Write Protect)

Bo podmiana jakiejś wartości nawet 00 na FF to kasowanie, ale zmiana już z 00 na 01 to nadpisywanie - zapisywanie, wiec nie wymaga przejścia pamięci w odpowiedni tryb a pamiętajmy że EEPROM to pamieć jeydnie do odczytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podrzucie jak taki clip wygląda do r270?

Też chcę poeksperymentować z zegarami.

https://www.google.com/search?q=clip+programatora&safe=active&sxsrf=ALeKk02oGcR0AO30VRKB_7e_7t09tD5OWQ:1608299352147&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiPzM781dftAhVQKBoKHUa6CfgQ_AUoAXoECBIQAw&biw=2560&bih=935

Tak wygląda, ale tak jak piszę - lepiej, a właściwie przy przebiegu to jedyna opcja - wylutować pamieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to miałeś szczęście,bo liczniki z końca 2015 i nowsze r270 przebiegu już nie zmieni.

To teoria, bo mialem liczniki po 2016 nawet i robił. EEPROM z tą inną końcówką, nie pamietam, WT ?

Nie ma opcji że r270 zrobi przebieg w WT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to miałeś szczęście,bo liczniki z końca 2015 i nowsze r270 przebiegu już nie zmieni.

To teoria, bo mialem liczniki po 2016 nawet i robił. EEPROM z tą inną końcówką, nie pamietam, WT ?

Nie ma opcji że r270 zrobi przebieg w WT

Czytałem o tym w necie, ale mój robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.