Skocz do zawartości

Skrzynia Automatyczna od BMW e39 530d


Damiancio1211

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie bo mam problem ze skrzynia

o Numerze Seryjnym 1g yj 96024773 p16 0363042

I czy mogę za nią wsadzić skrzynie automatyczna

o Numerze Seryjnym 3g xr 96024210 p33 0778588

Czy musicbyc ta sama o tych samych numerach seryjnych proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Numer seryjny jest indywidualny dla każdej skrzyni ;) dobrze żeby pozostałe oznaczenia się zgadzały. Wymieniaj razem z konwerterem Edytowane przez szumrak
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za te pieniadze które biorą to co najmniej milion lat, kuriozalne jest to że z reguły skrzynia znowu się rozpada po półtora roku. :evil:
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze które biorą to co najmniej milion lat, kuriozalne jest to że z reguły skrzynia znowu się rozpada po półtora roku. :evil:

idac twoim tokiem myslenia - to gwarancja na auto z salonu powinna byc wieczna....

z tym rozpadaniem sie skrzyni po poltorej roku od remontu- generalizujesz. Gdzies trafiles na taki warsztat, albo ktos ci naopowiadal (bardziej prawdopodobne).... Jesli nie masz zaufania do skrzyniarzy- kupuj uzywki (nie wiadomo na ile kilometrow), lub naucz sie robic sam skrzynie (jeszcze na tym zarobisz - jak sie nie zniechecisz po kilku porazkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego nie po to temat żeby się sprzeczać, prawda jest taka że koszta regeneracji są nie adekwatne to tego co naprawdę jest robione. Dużo taniej wychodzi kupić nawet 3 inne skrzynie. U nas skrzynia automatyczna to rarytas dlatego kwoty za naprawę są kosmiczne i tyle. A gwarancja powinna być na przebieg a nie lata! Bo większość ludzi w ciągu roku robi 30tyś km a to śmieszny przebieg, w skrzyni olej wymienia się średnio co 60-120tyś km. w zależności od sposobu eksploatacji, więc uważam że skrzynia po remoncie powinna przeżyć właśnie ta górna granicę.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skrzynia automat w E39 diesel to zupełnie inna bajka niż benzyna. Tam były wkładane skrzynie General Motors skutkiem jakiejś kooperacji barterowej z BMW, niezbyt udanej zresztą. Te skrzynie nie radzą sobie z seryjną mocą silnika M57, a dokładniej z momentem obrotowym, który jest na granicy wytrzymałości skrzyni. Zatem kupowanie 20 letniej używki to raczej duże ryzyko. Może należałoby zacząć od ekspertyzy i wyceny naprawy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie po to temat żeby się sprzeczać, prawda jest taka że koszta regeneracji są nie adekwatne to tego co naprawdę jest robione.

nie mam zamiaru sie z Toba sprzeczac.....

Ale policzmy, zalozmy ze bierzemy sume calkowita w wysokosci 7000 pln..

z racji tego ze sklep firmy Samko jest niedostepny wlazlem na strone firmy Midparts

wyliczenie dla skrzyni 5hp19 firmy zf

OHK - (to sa uszczelnienia gumowe telflonowe itp) od 685 - do 1360

komplet tarcz - 489 tracze firmy Allomatic (nie oryginal - nie znalazlem w ofercie)

konwerter - regeneracja - 738

filtr i olej (to jest zestaw tylko na wymiane, aby zalac nowo wyremontowana skrzynie potrzebujesz znacznie wiecej oleju) - 254

zakladam ze nie padl zaden elektrozawor i nie trzeba kupowac (znalazem tylko komplet elektrozaworow za 890 pln.

po podsumowaniu daje to kwote: 685+489+738+254+200=2366

Ostatnie 200 to dodany potrzebny olej do zapelnienia skrzyni (w przyblizeniu).

Czyli 7000- 2366= 4634

Teraz nalezy wyjac skrzynie z auta (okolo 2-3 godzin roboty przy 2litrowym automacie z 99 roku) - ile taka robocizna? nie wiem.

No i teraz clou programu: trzeba rozmontowac skrzynie i zobaczyc co jest uszkodzone...

Caly czas zakladam ze ZADEN kosz nie ulegl uszkodzeniu tak jak pokazalem na jakims zdjeciu i nie trzeba kupowac)

Potem: mycie elementow i skladanie tego wszystkiego do kupy... Nie mam pojecia jakie warsztaty maja stawki za zlozenie skrzyni- (zawsze sam sobie skladalem i skladam skrzynie) (teraz zabieram sie za 5hp19 wlasnie - jezdzi, ale ma najechane 250 000 - czas ja odmlodzic) Podstaw sobie sam kwote. Pamietaj o tym ze warsztat musi doliczy VAT i oplaty (wynajem) pracownikow.

Do tego dochodza tez nerwy (przynajmniej w moim przypadku) ... wiele razy budzisz sie w nocy i zastanawiasz czy "wlozylem to na lewo, czy na prawo? a czy to wlozylem? zamiast spac, zastanawiasz sie po nocach czy to kurna ruszy.....

Potem WIELKI EGZAMIN: pierwsze odpalenie i uzupelnianie oleju. Potem jazda: wroci auto o wlasnych silach do warsztatu, czy dzwonic po kolege z autem z hakiem?

Jedziesz na taka przejazdzke z dusza na ramieniu i trzesacymi sie rekoma. Jak auto prawidlowo wrzuci 5 biegow kilka razy - pojawia sie banan na gebie....

potem pozostaje ci tylko walka z klientem ktory twierdzi ze nie zaplaci bo to za duzo kasy... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I teraz kolejne sedno, biorąc pod uwagę że masz auto za 50tyś zł to ok, ale biorąc taką E39 np. z 98r która jest warta na chodzie 3,5tys zł to naprawdę robiłbyś tą skrzynię? Ja bym jednak szukał auta na części którym można się jeszcze przejechać i kupił z niego skrzynię. Poprostu nie zawsze warto naprawiać!
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem skrzynie do regeneracji bo jakoś bardziej jestem przekonany do swojej niż do używki kogoś innego, moja służyła mi prawie 5lat i dlatego postanowiłem mieć swoją i mam nadzieje ze po regeneracji posłuży mi następne kilka lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz kolejne sedno, biorąc pod uwagę że masz auto za 50tyś zł to ok, ale biorąc taką E39 np. z 98r która jest warta na chodzie 3,5tys zł to naprawdę robiłbyś tą skrzynię?

Tak, robilbym. Moja poprzednia e39 miala najechane 230 000 (cos kolo tego). ulegla wypadkowi. Skrzynie wyjalem i teraz bedzie regenerowana. Zrobie - wiem co mam. kupie uzywke - nie wiem co mam. To jest loteria.

 

Ja bym jednak szukał auta na części którym można się jeszcze przejechać i kupił z niego skrzynię.

Twoj wybor. Nie krytykuje go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.