Skocz do zawartości

E39 528i 5hp19 błędy.


tomek1993x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem ze skrzynią biegów. 1 i 2 bieg działają bez problemu, natomiast przy wrzuceniu na 3 jest albo szarpnięcie i zrzucenie na 2,albo zrzucenie na 2, albo skrzynia dziwnie wrzuca biegi aż do 5 albo włącza się tryb awaryjny skrzyni i nie jedzie. Według inpy aktualne błędy skrzyni to :

53 Gangueberwachung 3 (error freq. 1, logistic counter 0) ;

GLUE-Ueberwachung 2/3 (freq 1 , counter 0) ;

I tutaj 3 błędy, które prawdopodobnie wskazują na faktyczny problem z autem :

Symptom Gangueberwachung (freq 1, counter 59)

Gangueberwachung 4 (freq 1; counter 57) - fehler aktiviert fehlerlampe - z tego co rozumiem zapala lampkę, a jedyna lampka to wyrzucenie getriebenotprogramm i raczej ten błąd a raczej jego przyczyna jest problemem tej skrzyni.

Frestbremsdrehzahl (freq 2; counter 57) - fehler aktiviert fehlerlampe - tak samo


Z tego co testowałem rzeczy inpą - niby 3 elektrozawory działają według testów, natomiast gdy ruszam tył/przód/parking nr 1 i 2 otwiera się i zamyka, natomiast podczas tych czynności nic nie dzieje się z zaworem 3. Shift lock testowany niby też ok. Wstępnie myślę, że mogłem zruszyć przewód/wtyczkę podczas wymiany oleju i filtra od elektrozaworu nr. 3, natomiast tutaj zaczyna się robić ciekawie. Auto miało stłuczkę przodem i zszedł olej ze skrzyni, o czym nie wiedziałem i zrobiłem może 5-15m bez oleju, domyślam się że naraziłem tarczki tylko czy to mógłby być powód dla którego nie działają 3 4 i 5 a nie akurat 1 bieg lub 2? Może ktoś jest w stanie coś wyczytać z tych błędów, nie udało mi się znaleźć żadnej bazy gdzie napisane by było cokolwiek o tych błędach. Zrobiłem adaptację, kasowałem błędy i nic to nie dało. Ilość oleju jest prawidłowa, być może nawet minimalnie za dużo ale sprawdzę to dopiero gdy ostygnie mi olej w skrzyni.

Czy mogę przeprowadzić jeszcze jakieś testy w inpie żeby dokładnie to zdiagnozować?

Ktoś jest w stanie wyczytać coś z tych błędów?

W sterowniku jest 7 elektrozaworów - 3 zielone, 3 czarne i 1 żółty. Powinienem problemu szukać w czarnych czy zielonych?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten blad:

53 Gangueberwachung - to P0733,53,Gear 3 Incorrect Ratio - nieprawidlowe przelozenie biegu 3

wedlug mnie to jest przyczyna ze nastepuje szarpniecie i tryb awaryjny. skoro 1 i 2 wchodza normalnie, a 3 bieg nie wchodzi.....

pozostale bledy informuja o lampce sygnalizacyjnej

fehler aktiviert fehlerlampe - usterka aktywuje lampkę usterki (to tlumaczenie z googla) czy zapala sie kontrolka skrzyni na desce jak wchodzi tryb awaryjny?

Jesli nie, to to by tlumaczylo ten blad.

Jak zdjales miske olejowa, co bylo na magnesach w misce? drobny meszek, czy jez? Jesli byl jez (stojace wysoko opilki) to skrzynia jest do wyjecia i remontu.

Jak manualnie wrzucasz 1,2 to 3 bieg wchodzi czy od razu szarpniecie i tryb awaryjny?

Czy olej bardzo smierdzial? I jaki mial kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.