Skocz do zawartości

Wymiana panelu klimy


wojtek98i

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmuszony wymienić u siebie panel od klimy high ponieważ mój stary ma spalony układ, i czy nowy muszę kupić o takich samych numerach jak stary czy może mieć inne numery? I czy nowy będzie działał bez kodowania czy trzeba będzie kodować nowy panel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Który układ masz do wymiany? Układy da się wymienić


Jak widać w linku, katalog podaje inne numery jako zamienne:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/9122398-panel-obslugi-autom-klim-high/i48463/kL/sN

więc nie musi być to panel o tych samych numerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem problem nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby elektromechanik który mi to sprawdzał doszedł do tego że na płytce panelu klimatyzacji jest spalony układ właśnie od ogrzewania tylnej szyby i dlatego ono nie działa, zalecił mi wymianę go na inny używany stąd moje pytanie, czy jak kupie o innych numerach niż mój który jest zamienny trzeba go kodować czy wystarczy tylko zamienić panele i wszystko będzie działać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnych przypadkach trzeba kodować np. jak auto z którego masz panel nie miało webasto a Ty masz. Większość funkcji będzie działała bez kodowania.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W pewnych przypadkach trzeba kodować np. jak auto z którego masz panel nie miało webasto a Ty masz. Większość funkcji będzie działała bez kodowania.

W większości przypadków trzeba kodować. Nawet rodzaj silnika ma znaczenie, chociażby z racji rodzaju kompresora klimatyzacji i pompy elektrycznej płynu.

 

miałem problem nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby elektromechanik który mi to sprawdzał doszedł do tego że na płytce panelu klimatyzacji jest spalony układ właśnie od ogrzewania tylnej szyby i dlatego ono nie działa, zalecił mi wymianę go na inny używany stąd moje pytanie, czy jak kupie o innych numerach niż mój który jest zamienny trzeba go kodować czy wystarczy tylko zamienić panele i wszystko będzie działać ?

Sam panel steruje przekaźnikiem w bagażniku, ale to, że nie włącza się ogrzewanie tylnej szyby, nie oznacza, że to na pewno jego wina.

W E61 częsta usterka to uszkodzona wiązka tylnej klapy i szyby.

Poza tym, panel klimy nie włączy ogrzewania jak dostanie informację, że akumulator jest w słabym stanie.

Z klemy minusowej wychodzą dodatkowo cieńsze przewody. Odłącz małą niebieską wtyczkę pod prawą tylną lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka klapy sprawdzona jest okej przekaźnik przy bezpiecznikach też elektromechanik mi to ogarniał doszedł do tego że przekaźnik nie dostaje sygnału z panelu klimatyzacji przez upalony układ (widać po płytce drukowanej że jest aż czarna przy układzie za przyciskiem do grzania szyby) i gdy podłączał na krótko przekaźnik to przeskakiwał i szyba grzała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.