Skocz do zawartości

Dziwne dżwięki z kokpitu (...bzyczenie :) )


misiek666

Rekomendowane odpowiedzi

W dzień tego nie słychać, tymbardziej jak radio hula, lecz ostatniej nocy, gdy radio było wyłączone i gdy wyłączony jest silnik (zapłon) słychać dziwny dźwięk, tak jakby transformator chodził. Dźwięk dochodzi z tego urządzonka, które jest obok radia w E34. Normalne sprawa, czy mam się martwić? Edytowane przez misiek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bzyczek od wlaczonych swiatel ? Sprawdz czy sie wlacza jak masz swiatla wylaczone. Zapal auto, nie wlaczaj swiatel i wylacz silnik. Jesli buczy to nie wiem, jesli nie buczy to znaczy, ze bzeczyk od swiatel przypomina zeby wylaczyc. Zrob pozniej to samo ze swiatlami.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień tego nie słychać, tymbardziej jak radio hula, lecz ostatniej nocy, gdy radio było wyłączone i gdy wyłączony jest silnik (zapłon) słychać dziwny dźwięk, tak jakby transformator chodził. Dźwięk dochodzi z tego urządzonka, które jest obok radia w E34. Normalne sprawa, czy mam się martwić?

 

A masz automatyczna klime czy reczna ? Bo mozliwe, ze wloty sie zamykaja jak wylaczasz silnik. Tez tak kiedys mialem w mojej e34. Ale tylkio jak jest klima na przyciski a nie suwaki.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz automatyczna klime czy reczna ? Bo mozliwe, ze wloty sie zamykaja jak wylaczasz silnik. Tez tak kiedys mialem w mojej e34. Ale tylkio jak jest klima na przyciski a nie suwaki.

 

"Transformatorowy dźwięk" (tak to nazwijmy :) ) to jak pisał Mlodzik18 dzwiek zamykajacych sie wlotów powietrza. Dodam tylko tyle że zamykanie wlotów powietrza ma miejsce również w autach z klimą na suwaki (zresztą można wyjąć panel klimy, dotknąć palcem silniczków zamykających klapki i wtedy bedzie wiadomo czy te dzwieki pochodzą od tych silniczkow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak to nazwać "fachowo"...urządzonko koło radia pokazuje datę godzinę, temperaturę etc., etc. i centaralnie z niego leci dźwięk...jak to już wcześniej napisałem :lol: ...transformatorowy. Słychać go po wyłączeniu silnika. Zauważyłem, że po około 30 minutach od wyłączenia silnika, dźwięk ucicha... :?

 

Mam klimę ręczną, i nie może być to bzyczek od świateł, bo mam inny dźwięk i komunikat pomiędzy zegarami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, Panowie to żaden wentylatorek, centralnie pracuje jakiś transformator, lub coś co przypomina jego pracę, a dźwięk dochodzi...pisałem już skąd :duh: :mad2: :duh: :mad2: :jawdrop: :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, Panowie to żaden wentylatorek, centralnie pracuje jakiś transformator, lub coś co przypomina jego pracę, a dźwięk dochodzi...pisałem już skąd :duh: :mad2: :duh: :mad2: :jawdrop: :jawdrop:

 

Spokojnie :)

 

Taki dźwięk może dochodzić tylko z czegoś, co jest zasilane napięciem przemiennym lub z czegoś, co pracuje mechanicznie. Pierwsza możliwość odpada, więc wentylatorek, na który koledzy próbują Cię naprowadzić jest całkiem prawdopodobny. Tym bardziej, że w poprzedniej E34 miałem dokładnie to samo :) Wspomniany wentylatorek jest dokładnie centralnie pod zegarkiem/komputerem i dlatego możesz słyszeć dźwięk z tego urządzenia. Jest to wentylatorek zasysający powietrze z kabiny do czujnika temperatury.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poddaję się, jeżeli tak mówicie, pewnie tak jest...jednak (tak szukam dziury w całym) czy to normalne, że ten powiedzmy wentylatorek pracuje/powinien pracować jeszcze po wyłączenu silnika :?:

I druga sprawa, po włączeniu zapłonu, znowu to wyczaiłem w nocy, kiedy wszyscy spali :lol: , pod maską słychać dźwięk z tego urządzenia...kurcze jak nazwać... jak otwieracie maskę po prawej stronie (patrząc z kabiny) jest pucha z bezpiecznikami i zaraz obok (wzdłuż podszybia) jest to urządzonko, słychać z niego jakieś dziwne dźwięki :lol: ...ale upierdliwiec ze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poddaję się, jeżeli tak mówicie, pewnie tak jest...jednak (tak szukam dziury w całym) czy to normalne, że ten powiedzmy wentylatorek pracuje/powinien pracować jeszcze po wyłączenu silnika :?:

I druga sprawa, po włączeniu zapłonu, znowu to wyczaiłem w nocy, kiedy wszyscy spali :lol: , pod maską słychać dźwięk z tego urządzenia...kurcze jak nazwać... jak otwieracie maskę po prawej stronie (patrząc z kabiny) jest pucha z bezpiecznikami i zaraz obok (wzdłuż podszybia) jest to urządzonko, słychać z niego jakieś dziwne dźwięki :lol: ...ale upierdliwiec ze mnie

 

Tak, wentylatorek pracuje jeszcze jakiś czas po wyłączeniu zapłonu.

 

To urządzenie to za pewne elektrozawory, a pod nimi elelktryczna pompa wody - oba mają prawo do brzęczenia.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wiem, że to przyjemny temat, ale prosze o zmiane tytułu na bardziej przystępny... i czytelny dla innych...

 

:wink:

 

Rozkaz Prezesie...zmieniłem, może być :?:

jest OK, prosze o tym pamietac na przyszlosc Panowie :mrgreen:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a wzieliście pod uwagę ,że może to być po prostu dogorywający kondensator jakiś? Na pewno słyszeliście takie coś w starych tv lub radiach itp. Takie upierdliwe bzyczenie... Nie wiem jak u kolegi w autku ale całkiem mozliwe ,że znajduje się jakiś w tym zegarku/komputerku.

 

To tylko moje skromne zdanie ;)

Every weapon needs a master.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może to być po prostu dogorywający kondensator...

 

...wiesz prądu to ja już na pozimie płaskiej batryjki się obawiam, więc pojęcia nie mam, czy to może być to. ale dżwięk właśnie jakiś taki elektryczny...ale usopkaja się po jakimś czasie od wyłączenia zapłonu...rano przychodzę i go nie słychać...zabiłeś mićwieka, a już myślałem, że wiem wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam, dopisuje sie do tego posta bo mam dokladanie to samo, dziwny dziwiek.

Znalazlem winowajce, jest to maly wentylatorek zasysajacy powietrze z kabiny. Umiejscowiony jest pod zegarkiem i zasysa z tej malej krateczki.

 

Moj problem polega na tym ze wiatraczek chodzi non stop, nawet rano przed odpalaniem go slysze.

Prosze o podpowiedz jakie jest rozwiazanie tego problemu, bo post sie jakby urwal.

 

Dodam ze u mnie nie dziala klima i obieg wewnetrzny (doczytalem ze obieg bez klimy nie zadziala, wiec ok)

Klimy zima nie chca nabijac bo nie sprawdza nawet. Niepokoi mnie wiec ten wciaz chodzacy silniczek. Czy moze miec to zwiazek z niedzialajaca klima? Ale nawet jesli tak, to po wylaczeniu auta powininen sie tez wylaczyc, przynajmniej po jakims czasie.

Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.