Skocz do zawartości

[F10] korekty wtryskiwaczy N47


MI3SZK0

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Mam do was pytanie wymieniałem ostatnio uszczelkę pod pokrywa zaworów zdemontowałem oczywiście szyne CR wiązki oraz wtryski. Po złożeniu tego do kupy silnik działa jakoś inaczej , jakoś ciężej.

Błedów oczywiście brak . Wszystkie parametry ok za wyjątkiem jednego - korekt wtrysków które wahają się bagatela od -15 :O do +15 słyszałem o -0.2 + 3 etc no ale tu ewidentnie podejrzewam błąd pomiaru.

Sęk w tym ze rozbieżności pomiędzy nimi nie ma jakiś dużych wiec tak jakby zdają się sprawne przed naprawą wszystko było ok . Zastanawiam sie czy mogłem to zle złożyć pomylić jakaś wiązkę ? Skasowałem adaptacje czujnika cisnienia na szynie i troche sie poprawiło , uprzedzając pytanie nie zamieniłem wtrysków kolejnością. Może trzeba je kodować , kasować na nowo adaptacje coś kombinowac ? Z góry dziękuje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
95% idzie to jakoś sprawdzić ?


Raczej nie.Teraz to musztarda po obiedzie.

Sterownik wtryskiwaczy koryguje i zapamiętuje różne dawki paliwa danych wtryskiwaczy tak żeby w każdej komorze spalania mieszanka spalała się wytwarzając optymalną ilość energii żeby silnik pracował równo (w dużym skrócie).

Zakładając że silnik jest sprawny i wszystko dobrze skręciłeś włącznie z uszczelnieniem wtryskiwaczy w głowicy (nowe mosiężne podkładki uszczelniające). Jeżeli zamieniłeś wtryskiwacze to może być powodem niewłaściwej pracy silnika. W takim przypadku należy zresetować zapamiętane korekty wtryskiwaczy i pojechać w różnych warunkach kilkaset km. by sterownik dokonał właściwych korekt dawek paliwa i je zapamiętał.Teraz silnik powinien pracować równo bez zastrzeżeń. Można sprawdzić korekty wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.