Skocz do zawartości

SPRAWDZENIE WISKO E34 M20


pio

Rekomendowane odpowiedzi

SIEMA ,MAM PYTANKO JAK SPRAWDZIĆ WISKO CZY DZIAŁA PRAWIDŁOWO. U MNIE JEST TAK ,JAK ODPALĘ TO WISKO KRĘCI SIĘ SWOIMI OBROTAMI TAK ŻE MOŻNA ŚMIGŁO WIATRAKA ZATRZYMAĆ, PODCZAS JAZDY JAK JUŻ WSKAZÓWKA DOJDZIE DO POLOWY TO NIBY SIĘ ZAŁĄCZA BO WSKAZÓWKA TEMP. COFA SIĘ TAK OK 2-3 MILIMETRÓW NO I JEST TAK PRAKTYCZNIE CAŁY CZAS PODCZAS JAZDY, TO OZNACZA ŻE JAK SILNIK JUŻ ZŁAPIE WYŻSZĄ TEMP. TO TA WISKOZA CAŁY CZAS PRACUJE, BO JUŻ NIE WIEM. I JESZCZE JEDNO PO ODPALENIU NA ZIMNO JAK JUŻ WSPOMNIAŁEM WIATRAK TAK SIĘ KRĘCI ŻE MOŻNA GO ZATRZYMAĆ PALCEM, ALE PRZY DODANIU GAZU ZACZYNA SIĘ KRĘCIĆ SZYBKO WRAZ Z OBROTAMI, A JAK JADĘ Z WŁĄCZONĄ KLIMĄ TO WSKAZÓWKA TEMP. TRZYMA RACZEJ IDEALNIE NA ŚRODKU. I WŁAŚNIE CZY WIATRAK POWINIEN SIĘ TAK SZYBKO KRĘCIĆ WRAZ Z OBROTAMI SILNIKA PRZY SPRAWNEJ WISKOZIE. BO JUŻ NIE WIEM CZY MAM PADNIĘTĄ WISKOZĘ CZY DOBRĄ. SORY ŻE SIĘ TAK ROZPISAŁEM. POZDRAWIAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wyglada na to ze jest ok - mozesz jeszcze sprawdzic tak jak ja sprawdzalem - zagrzalem auto - uslyszalem ze wisko juz chodzi - zgasilem i sprawdzilem jak ciezko chodzi wiatrak - jak stawia opor to jest ok :)

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisko bardzo szybko reaguje na zmianę temperatury i nie wiem czy jak zgasisz silnik to poczujesz różnice, też mi sie kiedyś wydawało że chodzi non stop po osiągnięciu temperatury ale ostatnio robiłem coś w warsztacie na włączonym silniku, trzymałem przy otwartej masce wyższe obroty i usłyszałem że szumi przez chwile i sie odstawia i co chwile to samo. jak masz zimny silnik nie słycghać szumu z pod maski a jak ciepły to tak dziwnie chodzi jak samolot.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak duży ma stawiać opór taki że trzeba użyć trochę siły żeby pokręcić

 

no pokrec nim najpierw na zupelnie zimnym silniku, nastepnie na cieplym ;) na pewno poczujesz roznice, chociazby minimalna :)

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.