Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

[

U mnie podobna sytuacja-auto będzie na dniach do odebrania po prawie roku oczekiwania, ale z nową ceną po ponad 31 tys wyższą. Dostaje jakieś info o rzekomej prośbie o rekompensatę finansową od centrali BMW, ale to jest jakieś żałosne jawne robienie pozornych ruchów i mnie jednoczenie w konia. Bo jak to rozumieć skoro tu większość oczekujących po LCI ma cenę pierwotną, a tu jakieś cyrki z wyższą ceną i nadzieją obniżenia przez centralę? Ogólny sposób załatwienia sprawy powoduje, że prawdopodobnie odmówię auta i ożenię się z marką premium z dalekiego wschodu, gdzie kroki już poczyniłem, a zasady są od początku jasne.

 

Miałeś zamówione 318i z rabatem business edition? Bo jeśli tak to by potwierdzało, że BMW podnosi cenę tych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można podnieść ceny wstecz! Tak business edition.

Był rabat, trzeba było się spieszyć do końca września, system przyjął, zamówienie z ceną podaną... więc kogo obchodzi z klientów jak się nazywał rabat.

Była ustalona cena, a teraz nie ma... kupiłbym wówczas inne auto. Narazili mnie na syraty, ponieważ wszystkie samochody podrożały.

Gdyby w kółko nie zapewniali o gwarancji ceny , że np za kilka m-cy w sumie rabatu może nie być nikt by nie zamówił.

Teraz mamy swoje umowy i nie powinny działać jednostronnie tylko dealer jest zobowiązany jak w ogólnych warunkach umowy dostarczyć pojazd po terminie wskazanym w ciągu 14 dni od otrzymania pisma.

Jeżeli nie dotrzyma terminu za każdy dzień 0.03% rabatu. Max 4%.

Więc im się dodatkowo nazbierało...

Teraz i tak mi nke zależy bo już nic nie znajdę w podobnej cenie...

Więc walcze. Narazie spokojnie wysyłam pismo, a jak nie to sprawa do sądu. Ktoś się musi postawić, a jak kogoś stać na plis minus 30 tyś i mu nie zależy to wybór należy do niego...

Zawziąlem się i ani złotówki nie dopłacam. Zresztą nie było nawet przestrzeni do negocjacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, nie twierdzę że to jest w porządku, tylko że to wygląda na ogólne stanowisko BMW Polska, a nie próby wyciśnięcia więcej kasy przez jakiegoś pojedynczego dealera.


A to oznacza, że trudniej będzie zmusić ich do utrzymania ceny, bo interwencja centrali nic w takim przypadku nie da.

 

Sprzedawcy w BMW powinni chodzić w gumofilcach a nie w lakierkach... targowisko takie z 19 wieku

No niestety na to wychodzi :(

 

Teraz mamy swoje umowy i nie powinny działać jednostronnie tylko dealer jest zobowiązany jak w ogólnych warunkach umowy dostarczyć pojazd po terminie wskazanym w ciągu 14 dni od otrzymania pisma.

Jeżeli nie dotrzyma terminu za każdy dzień 0.03% rabatu. Max 4%.

Nie wiem co jest dokładnie w twojej umowie, ale u mnie ta kara przysługuje jeśli opóźnienie jest z winy sprzedawcy. Obawiam się że będą wykręcać się wojną i covidem. Oprócz tego termin od którego liczy się opóźnienie to 16 tygodni od terminu zapisanego w umowie, co też trochę komplikuje sprawę, bo według tego zapisu opóźnienie może być sporo mniejsze niż rzeczywiście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyciśnięcie kasy, dlaczego później zamawiane już mają klientów? Ponieważ później znaleźli klientów którym oferowali za większę $ i wolne sloty ( nasze) zostały im przydzielane...

A sprzedawcy nawet unikali w wielu przypadkach kontaktów...

Dlatego te czekamy, a LCI to wymówka aby się nas pozbyć, chyba że zapłacimy tak jak nowi klienci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie mam 0.03% za każdy dzień, max 4%. Wychodzi że po 133 dniach opóźnienia już jest 4%.

Tak z winy sprzedawcy. Sprzedawca z nim zawierałem umowę, więc powinien się postarać, a nie sprzedawać na prawo i lewo wolne sloty...co prawda nie do udowodnienia...

Będzie ciężko, ale w sumie teraz nic do stracenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wcale nie takie trudne do udowodnienia. Przecież wystarczy, że w procesie zarząda się od sprzedawcy złożenia wyjaśnienia, czy po tym jak założyłeś zamówienie został wyprodukowany jakiś inny samochód o zbliżonej konfiguracji, a który został zamówiony później niż Twój. Jeśli Twój nie miał restrykcji, które realnie uniemożliwiałyby zamówienie i wyprodukowanie samochodu, to będzie świadczyło o tym, że sprzedawca wybiera, który samochód ma się wyprodukować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po rozmowie z rzecznikiem praw konsumenta.

Sprawa karygodnie na rzecz klienta. Jutro wysyłam poleconym pismo o wydanie pojazdu w ciągu 14 dni jak w ogólnych warunkach umowy. Jeżeli nie to rabat 4% od mojej ceny, jeżeli dalej nie to rzecznik skieruje, lub pomoże założyc sprawę dealerowi.

Trudno. 34 tysiące dla mnie to kawał pieniądza, a tak naprawdę, to skąd mam wiedzieć czy za 2 miesiące nie powiedzą 44?

BMW ma piękne samochody, ale obsługę w Polsce jak w krajach 3 śwaita.

Jak może dealer tak zwlekać... to co umowa jest jednostronna?

Powinni przeprosić i dać jeszce co najmniej koła zimowe...gratis.

Pozdrawiam.

Może będzie kiedyś głośno o mnie zobaczymy...

Dealer że to BMW Polska, oni że to dealer... jak na targowisku...

 



U mnie podobna sytuacja-auto będzie na dniach do odebrania po prawie roku oczekiwania, ale z nową ceną po ponad 31 tys wyższą. Dostaje jakieś info o rzekomej prośbie o rekompensatę finansową od centrali BMW, ale to jest jakieś żałosne jawne robienie pozornych ruchów i mnie jednoczenie w konia. Bo jak to rozumieć skoro tu większość oczekujących po LCI ma cenę pierwotną, a tu jakieś cyrki z wyższą ceną i nadzieją obniżenia przez centralę? Ogólny sposób załatwienia sprawy powoduje, że prawdopodobnie odmówię auta i ożenię się z marką premium z dalekiego wschodu, gdzie kroki już poczyniłem, a zasady są od początku jasne.

 



Z ciekawości jaka była wartość samochodu na zmowiniu które złożyłeś że teraz po przejściu na lci masz tyle dopłaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po rozmowie z rzecznikiem praw konsumenta.

Sprawa karygodnie na rzecz klienta. Jutro wysyłam poleconym pismo o wydanie pojazdu w ciągu 14 dni jak w ogólnych warunkach umowy. Jeżeli nie to rabat 4% od mojej ceny, jeżeli dalej nie to rzecznik skieruje, lub pomoże założyc sprawę dealerowi.

Trudno. 34 tysiące dla mnie to kawał pieniądza, a tak naprawdę, to skąd mam wiedzieć czy za 2 miesiące nie powiedzą 44?

BMW ma piękne samochody, ale obsługę w Polsce jak w krajach 3 śwaita.

Jak może dealer tak zwlekać... to co umowa jest jednostronna?

Powinni przeprosić i dać jeszce co najmniej koła zimowe...gratis.

Pozdrawiam.

Może będzie kiedyś głośno o mnie zobaczymy...

Dealer że to BMW Polska, oni że to dealer... jak na targowisku...

 



U mnie podobna sytuacja-auto będzie na dniach do odebrania po prawie roku oczekiwania, ale z nową ceną po ponad 31 tys wyższą. Dostaje jakieś info o rzekomej prośbie o rekompensatę finansową od centrali BMW, ale to jest jakieś żałosne jawne robienie pozornych ruchów i mnie jednoczenie w konia. Bo jak to rozumieć skoro tu większość oczekujących po LCI ma cenę pierwotną, a tu jakieś cyrki z wyższą ceną i nadzieją obniżenia przez centralę? Ogólny sposób załatwienia sprawy powoduje, że prawdopodobnie odmówię auta i ożenię się z marką premium z dalekiego wschodu, gdzie kroki już poczyniłem, a zasady są od początku jasne.

 



Z ciekawości jaka była wartość samochodu na zmowiniu które złożyłeś że teraz po przejściu na lci masz tyle dopłaty ?

 

Wersja 330 w M pakiecie. Wartość po rabatach to ok. 208 tys i do tego chcą dopłaty te 31 tys! Jeden z dealerów w północnej części kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 330 w M pakiecie. Wartość po rabatach to ok. 208 tys i do tego chcą dopłaty te 31 tys! Jeden z dealerów w północnej części kraju.

 

Tyle to ja płaciłem za swoją F31 w 2016 roku. Nie wiem jakie masz wyposażenie, ale patrząc na to co się dzieje obecnie z cenami, i że obecnie za G21 330i w M bym zapłacił prawdopodobnie coś. ok. 290 tys., to finalna dla ciebie cena nie wydaje się aż tak tragiczna.


Ale masz rację - podpisałeś umowę, w której oni się do czegoś zobowiązali. Nie odpuszczaj, walcz. Weź dobrego prawnika, zapłać mu za opinię (podejrzewam, że więcej niż 1 tys. nie zapłacisz) i niech przejrzy umowę i powie ci, co warto robić. Może niech on przejmie korespondencję z dealerem. Już samo to może sprawić, że zmiękną i zaczną chociaż negocjować z tobą. Niestety obecnie jest tak, że te duże firmy zlewają poszczególnych klientów, bo i tak większość rezygnuje z walki sądowej, czy nawet prawnej. Ale jak już ktoś im się postawi przez kancelarię i zobaczą, że klient nie żartuje a sprawa może się skończyć w sądzie, to wtedy miękną. Nikt nie chce procesów, które są kosztowne i trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że dealer się przestraszy pisma od prawnika, to jesteś w głębokim błędzie. Jestem przekonany, że każdy z nich ma stałą obsługę prawną, a koszty ewentualnego procesu przy kwocie 31 tyś. wyniosą ok. 5 tyś, więc nawet w przypadku przegranej ryzyko jest niewielkie. Poza tym wizerunkowym oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wielu rozmowach z moim dilerem również północne części kraju :)

I sytuacja z utrzymaniem cen podobno jest dość skomplikowana, bo jeżeli w pierwotnym zamówieniu w wyposażeniu nie miałeś wiele rzeczy które teraz są w standardzie w wersji LCI to wtedy nie zadziała ta dopłata bmw PL do 5%

Warunkiem tego dofinansowania jest to ze w twoim pierwotnym wyposażeniu są wszystkie minimalne opcje które są w LCI, jeżeli je masz to wtedy powinni utrzymać cene tak jak to było w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wielu rozmowach z moim dilerem również północne części kraju :)

I sytuacja z utrzymaniem cen podobno jest dość skomplikowana, bo jeżeli w pierwotnym zamówieniu w wyposażeniu nie miałeś wiele rzeczy które teraz są w standardzie w wersji LCI to wtedy nie zadziała ta dopłata bmw PL do 5%

Warunkiem tego dofinansowania jest to ze w twoim pierwotnym wyposażeniu są wszystkie minimalne opcje które są w LCI, jeżeli je masz to wtedy powinni utrzymać cene tak jak to było w moim przypadku

 

Ja miałem wszystkie minimalne opcje, a mimo tego cena nie została utrzymana. Dealer twierdzi że czekał na fakturę od BMW i za mniej nie może sprzedać, bo musiałby dopłacić do mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jeśli samochód ma status 155 i czeka na doposażenie to będzie miał już rozpoznana datę produkcji? Czy dopiero po doposażeniu ona się pojawi? (BimmerWork nie widzi daty, inne dekodery nie widza VINu).


Jest jakas możliwość określić czego brakło fabryce ? Sprzedawca mówi ze nie ma takiej wiedzy, tylko fabryka…

Ale podobnież nie ma to związku z opcja 32X…

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jeśli samochód ma status 155 i czeka na doposażenie to będzie miał już rozpoznana datę produkcji? Czy dopiero po doposażeniu ona się pojawi? (BimmerWork nie widzi daty, inne dekodery nie widza VINu).


Jest jakas możliwość określić czego brakło fabryce ? Sprzedawca mówi ze nie ma takiej wiedzy, tylko fabryka…

Ale podobnież nie ma to związku z opcja 32X…

 

Jeśli do tej pory nie masz daty produkcji to pewnie się pojawi po doposażeniu, znajomy ma podobny problem z G22 tam jest problem z jakąś wiązką do elektrycznej klapy auto dostało 155 w okolicach 20 czerwca i czeka do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że dealer się przestraszy pisma od prawnika, to jesteś w głębokim błędzie. Jestem przekonany, że każdy z nich ma stałą obsługę prawną, a koszty ewentualnego procesu przy kwocie 31 tyś. wyniosą ok. 5 tyś, więc nawet w przypadku przegranej ryzyko jest niewielkie. Poza tym wizerunkowym oczywiście.

To są zbyt małe kwoty dla dealera by się bawić w koszty prawne. Sztab prawników kosztuje i to nie małe pieniądze. Zazwyczaj na etacie mają jednego radcę, który ogarnia podstawowe sprawy, ale jeżeli dochodzi już do grubszych tematów, to najmowane są dobre kancelarie prawne. A te kosztują. Wiem co mówię, bo mam w tej kwestii doświadczenie. Dodatkowo jak sam napisałeś, wizerunkowo tracą. Dlatego moim zdaniem przy kwocie +30 tys. prędzej się dogadają, ale dopiero jak prawnicy wejdą do akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że w naszych BMW które niedługo dopiero będą się produkowały będą już te 2 poronione systemy?


https://polskatimes.pl/czarna-skrzynka-w-samochodzie-od-6-lipca-nowe-obowiazkowe-wyposazenie-samochodu-i-nowy-wydatek/ar/c4-16470953

 

Tylko w nowohomologowanych. Lift nie wymaga homologacji, wiec nie. Tak mi sie zdaje... :)

 

Właśnie się dowiedziałem że wszystkie nowe BMW jednak już mają czarne skrzynki i ubezpieczyciele sobie weryfikują jak jechał kierowca. Jedna niezgodność w zeznaniach z tym co było faktycznie odwalone autem na drodze i odmowa wypłaty ubezpieczenia =)


EDIT:


EDIT2: chyba trzeba zamienić M340i na 318i xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj dealer obiecał sprzedać koła zimowe bez marży, w ramach rekompensaty ze podniesienie ceny. Dzisiaj przysłał świetną ofertę z ceną wyższa niż ta za jaką ten sam salon sprzedaje te koła na allegro... No ręce opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj dealer obiecał sprzedać koła zimowe bez marży, w ramach rekompensaty ze podniesienie ceny. Dzisiaj przysłał świetną ofertę z ceną wyższa niż ta za jaką ten sam salon sprzedaje te koła na allegro... No ręce opadają

 

Który to dealer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj dealer obiecał sprzedać koła zimowe bez marży, w ramach rekompensaty ze podniesienie ceny. Dzisiaj przysłał świetną ofertę z ceną wyższa niż ta za jaką ten sam salon sprzedaje te koła na allegro... No ręce opadają

 

Który to dealer?

BMW Dobrzański


Już byłem skłonny dopłacić te 13 000 i cieszyć się autem, ale po takiej akcji straciłem do nich kompletnie zaufanie. Nie żebym wcześniej dużo go miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj dealer obiecał sprzedać koła zimowe bez marży, w ramach rekompensaty ze podniesienie ceny. Dzisiaj przysłał świetną ofertę z ceną wyższa niż ta za jaką ten sam salon sprzedaje te koła na allegro... No ręce opadają

 

Który to dealer?

BMW Dobrzański


Już byłem skłonny dopłacić te 13 000 i cieszyć się autem, ale po takiej akcji straciłem do nich kompletnie zaufanie. Nie żebym wcześniej dużo go miał...

 

Może jakakolwiek rozmowa z kierownikiem/dyrektorem salonu? Np. 50/50 w tej sytuacji, ja po różnych dziwnych sytuacjach przestałem się kontaktować z doradcami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam dealer, Dobrzański...

Mi odpisał kierownik salonu, dając do zrozumienia iż żadne inne opcje nie wchodzą w grę, a cena jest dla mnie specjalnie obniżona...

Tak obniżona że plus 34 tysiące, za tablet w środku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.