Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Tego czy lepiej czy nie to kwestia gustu... najbardziej niewiadomą jest za ile i kiedy?

 

Teoretycznie mam gwarancje ceny, ale w praktyce zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Przeciez najpierw musze jakos sie dogadac co do nowego koloru (bo mojego nie ma), co do laserow (bo mialem miec a juz nie ma) itp. Trzeba zrobic nowy konfig, cos podpisac. Na razie nie mam zadnej informacji oprocz tego ze Bawaria nie dostala slotu i "interweniowala w BMW PL". :) Pozyjemy, zobaczymy... Moze na gwiazdke dostane samochod... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teoretycznie mieliśmy wszyscy gwarancję ceny, natomiast po 1 czerwca już nikt nie ma ( info z Bawarii), więc teoretycznie cennik podczas odbioru może być wykreowany przez popyt...więc teorytynie cały fan z tego iż zamówilem fajny samochód w dobrej cenie przestaje istnieć... Przecież można było we wrześniu kupić coś kilka % drożej z placu.... itd itp.. być może chytry 2 x traci...

Na pewno leasing byłby tańszy itp...

Wydaje mi się że nasze samochody są dostępne od ręki w cenach cennikowych, zamówione na naszych zaliczkach... tego raczej nie sprawdzimy...

W umowie jest że jeżeli z winy dealera dojdzie do opóźnienia...ale jak udowodnić winę dealerowi że domniemując sprzedał komuś innemu nasz slot...?

Mogą nas przepraszać w nieskończoność, dopóki będą znajdować klientów w wyższych cenach...

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teoretycznie mieliśmy wszyscy gwarancję ceny, natomiast po 1 czerwca już nikt nie ma ( info z Bawarii), więc teoretycznie cennik podczas odbioru może być wykreowany przez popyt...więc teorytynie cały fan z tego iż zamówilem fajny samochód w dobrej cenie przestaje istnieć... Przecież można było we wrześniu kupić coś kilka % drożej z placu.... itd itp.. być może chytry 2 x traci...

Na pewno leasing byłby tańszy itp...

Wydaje mi się że nasze samochody są dostępne od ręki w cenach cennikowych, zamówione na naszych zaliczkach... tego raczej nie sprawdzimy...

W umowie jest że jeżeli z winy dealera dojdzie do opóźnienia...ale jak udowodnić winę dealerowi że domniemując sprzedał komuś innemu nasz slot...?

Mogą nas przepraszać w nieskończoność, dopóki będą znajdować klientów w wyższych cenach...

..

 

Jestem tego przykładem, podobno fabryka anulowała moje zamówienie. Sprawę zgłosiłem do centrali BMW mailowo oraz pisemnie i cisza o 2 tygodni. Nie dostałem propozycji zmiany na LCI czy jakiekolwiek aneksu jak większość z was. Po powrocie z wakacji będę ich atakował telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego przykładem, podobno fabryka anulowała moje zamówienie. Sprawę zgłosiłem do centrali BMW mailowo oraz pisemnie i cisza o 2 tygodni. Nie dostałem propozycji zmiany na LCI czy jakiekolwiek aneksu jak większość z was. Po powrocie z wakacji będę ich atakował telefonicznie.

 

U mnie zamowienie zmienione telefonicznie przed chwila. Na razie zadnych papierow do podpisania nie dostalem. Nowy konfig w cenie poprzedniego, gwarancja ceny. https://webfrontend.evecp.bmw.cloud/9fa84f9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 11.2021 i auta jeszcze nie ma.

Ktoś (link poniżej) zamówił 12.2021 w tym samym salonie co ja i auto już jest wyprodukowane i w transporcie do PL. Zrezygnował z zamówienia i auto jest do kupienia. Jak nie wiadomo o co chodzi to... chodzi o pieniądze? Bo nie czaję czemu innemu klientowi to samo auto zamówione później wyprodukowało się szybciej ... W takim razie wniosek nasuwa się jeden: Dealer lub centrala decyduje o tym co się produkuje na aktualnych slotach a co nie. Kolejność: Z dupy strony.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6EGzK7.html

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co to za zaciski hebli takie srebrne? To błąd wizualizacji czy serio nie wziąłeś "Sportowy układ hamulcowy M" ? Do m340i chyba się nie da ich nie wziąć? ;D

 

Chyba blad, powinny byc niebieskie (nie bralem tego pakietu M Plus bo jest bez sensu - nic ciekawego w nim nie ma). Upewniam sie wlasnie mailowo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co to za zaciski hebli takie srebrne? To błąd wizualizacji czy serio nie wziąłeś "Sportowy układ hamulcowy M" ? Do m340i chyba się nie da ich nie wziąć? ;D

 

400 tyś za m340i? Co to za czasy....

 

No za moje to jednak duzo mniej... :) Te z otomoto to chyba wszystkomajace... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat chcę czerwone zaciski i jeśli tylko klikniesz dowolną rzecz z tego pakietu to automatycznie pakują Ci na siłę resztę rzeczy... np. reflektory shadowline. Poo kiego ciula przyciemniać reflektory xD Wtf
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat chcę czerwone zaciski i jeśli tylko klikniesz dowolną rzecz z tego pakietu to automatycznie pakują Ci na siłę resztę rzeczy... np. reflektory shadowline. Poo kiego ciula przyciemniać reflektory xD Wtf

 

Teraz czerwone tylko w pakiecie. :) Tak samo reflektory shadowline ktore sie kiedys dalo wyklikac osobno sa tylko czescia pakietu... Siedza ksiegowi i kombinuja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja akurat chcę czerwone zaciski i jeśli tylko klikniesz dowolną rzecz z tego pakietu to automatycznie pakują Ci na siłę resztę rzeczy... np. reflektory shadowline. Poo kiego ciula przyciemniać reflektory xD Wtf

 

Nie tyle reflektory, co "plecy" ;)

Z białym, czerwonym komponują się znakomicie.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmieszna sytuacja Bawaria Motors.

Cisne ich od kilku dni ze chce aneks bo auto wisi cały czas na statusie 105 i nie przerobione na LCI

Dzisiaj telefon od doradcy ze zmienią na LCI i termin produkcji lipiec maja dać znać do 17 dnia dzisiejszego,,

Telefonu brak więc dzwonie sam drugi raz( wcześniej po numerze order sprawdziłem u innego zaprzyjaźnionego doradcy ze już w systemie mają zmienione na LCI z statusem 111 Lipiec )

Dzwonie do doradcy mając już jakąś wiedze, pytam go czy udało się coś ustalic, zaczyna kręcic ze niestety nie system nie działa nie może nic zrobić, to go zgasiłem ze wiem ze zmiany są wprowadzone i ze chciał bym do tego aneks,, pytam co z ceną, to odpowiada ze jeszcze nie wiadomo ze muszą usiąść i przeliczyć... bo nie wiedzą..

To mu mówię ze w specyfikacji miałem wszystko co wymagają do przejścia na LCI

Potem coś kręcić zaczął ze teraz bmw nie gwarantuje ceny i na pewno ją poznamy jak auto przyjedzie od importera to go wyśmiałem i powiedziałem ze czekam na aneks, mają zrobić w poniedziałek bo robią to w wordzie XD


MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz im, że rozmawiałeś z centralą BMW i przekazano Ci informację o tym, że jeśli salon dopełnił wszystkich obowiązków ze swojej strony, to konwersja umowy jest bezkosztowa. Powiedz ze przekazałes nr zamówienia i order aby centrala mogła sie z nimi skontaktować i sprawy wyjaśnić. Powinno zadziałać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat chcę czerwone zaciski i jeśli tylko klikniesz dowolną rzecz z tego pakietu to automatycznie pakują Ci na siłę resztę rzeczy... np. reflektory shadowline. Poo kiego ciula przyciemniać reflektory xD Wtf

 

Kwestia gustu. Wg mnie jeśli bierze się pakiet M Shadowline w rozszerzonym zakresie, a oczywiście go wybrałem, bo nie przepadam za chromami, to przyciemnione reflektory do tego pasują. No i czarny w nich jest tył, a nie klosz, świecą tak samo dobrze a wyglądają lepiej :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat chcę czerwone zaciski i jeśli tylko klikniesz dowolną rzecz z tego pakietu to automatycznie pakują Ci na siłę resztę rzeczy... np. reflektory shadowline. Poo kiego ciula przyciemniać reflektory xD Wtf

 

Kwestia gustu. Wg mnie jeśli bierze się pakiet M Shadowline w rozszerzonym zakresie, a oczywiście go wybrałem, bo nie przepadam za chromami, to przyciemnione reflektory do tego pasują. No i czarny w nich jest tył, a nie klosz, świecą tak samo dobrze a wyglądają lepiej :-)

 

Ale z drugiej strony skazany wtedy jestes na czerwone zaciski i obszycia pasow M. Nie da sie niestety wybrac samych reflektorow... Kombinuja jak konie pod gore... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat chcę czerwone zaciski i jeśli tylko klikniesz dowolną rzecz z tego pakietu to automatycznie pakują Ci na siłę resztę rzeczy... np. reflektory shadowline. Poo kiego ciula przyciemniać reflektory xD Wtf

 

Kwestia gustu. Wg mnie jeśli bierze się pakiet M Shadowline w rozszerzonym zakresie, a oczywiście go wybrałem, bo nie przepadam za chromami, to przyciemnione reflektory do tego pasują. No i czarny w nich jest tył, a nie klosz, świecą tak samo dobrze a wyglądają lepiej :-)

 

Ale z drugiej strony skazany wtedy jestes na czerwone zaciski i obszycia pasow M. Nie da sie niestety wybrac samych reflektorow... Kombinuja jak konie pod gore... :)

 

Czerwone zaciski też wybrałem, bo od 6 lat mam niebieskie :-) Jedynie te obszycia będę musiał przeboleć, aczkolwiek na razie nic pewnego, czy LCI czy pre.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem specjalnego miejsca gdzie się witamy, więc Witam Wszystkich, ponieważ jestem tu nowy. To mój pierwszy wpis... :)

Właściwie to nadal jestem posiadaczem Audi B9, ale z racji tego, że w sobotę za tydzień, po trzech latach kończy mi się perfect lease i oddaję auto, a zamówiłem już g20, pozwoliłem sobie coś napisać.

Więc jak wspomniałem jestem na finiszu leasingu.....w pierwszej wersji miało być Audi A6, ale Glapiński ze swoimi stopami procentowymi zrobił swoje więc szukałem innych opcji. Jedną z nich było G20, ponieważ zawsze był w czubie moich faworytów. Więc......w połowie stycznia złożyłem zamówienie i wniosek leasingowy (ze stałą stopą) na 320d. Wpłata 5 tyś. z terminem, oczywiście bez gwarancji na sierpień 2022. Właściwie zrobiłem to trochę na wyrost przewidując, że jednak skończy się w Audi. Później wojna w Ukrainie, cena ropy w kosmos itd. więc już tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że BMW nie będzie.

Plan był taki, że wykupię Audi i pojeżdżę nim ze dwa latka i później zobaczymy.

No i masz, nagle ze dwa tygodnie temu info z BMW, że jest VIN i auto ma się produkować w 23 tyg., tj. pomiędzy 6 a 12 czerwca. No i co tu robić, no nic jest decyzja biorę jeśli tak się stanie. Rabaty jeszcze ze stycznia, całkiem niezłe jak na dzisiejsze czasy, leasing w porównaniu do dzisiaj dużo korzystniejszy i na stałej stopie, choć w zasadzie mam gotówkę więc rozważam tą opcję, więc stało się, jak auto faktycznie się wyprodukuje, dam znać i zrobi prezentację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie jak myślicie ile jest osób w sytuacji podobnej do naszej?

Tzn... odbiór już po terminie i nie wiadomo co dalej?

Juz tyle czekam, myślę iż w przyszłym tyg będzie jakaś klarowna odpowiedź...

Jak będą kręcić w przyszłym tyg że dalej nic nie wiedzą, tk piszę wyżej cierpliwość się kończy... a samochody odbierają zamawiający po nas... ( po podwyżkach z mniejszymi rabatami)...

Myślę że liczą że zrezygnujemy i będą mieć nowych... klientów w nowym cenniku itp...

Ciekawe jak to prawnie wygląda, skoro w umowie jest dużo wzmianek o cenie i jest ona wyszczególniona i termin odbioru itp...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu dostałem od handlowca informacje, że do 10 czerwca ma być wiadomo co z zamówieniami, które nie załapią się na produkcje w czerwcu. Podobno dealerzy czekają na decyzję centrali. Najgorzej, że wtedy produkcja na lipiec będzie już zaplanowana, a w sierpniu chyba jest przerwa w fabryce. Więc realnie patrząc do auto będzie do odbioru najwcześniej w październiku, o ile oczywiście BMW nie anuluje zamówienia.


W sumie to śmiesznie wyszło, bo jak zamawiałem w sierpniu 2021, to nie chciałem auta z końca 2021, a teraz pewnie dostanę z końca 2022 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z października z terminem do końca czerwca, w zeszłym tygodniu dogadywałem warunki przeniesienia na lci, ponieważ już ma się nie załapać na przedlift. Jeszcze nie dostałem nic do podpisania, ale cena ma być taka sama. Pewnie w przyszłym tygodniu dostanę papiery i będę mógł znowu przejść w stan oczekiwania, aż będzie trzeba podpisać nowe papiery na przeniesienie zamówienia na nową generację w 2027...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.