Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałeś maila z pismem to mogłeś zadzownić zeby zarejestrowali to pod jakimś numerem, bo ja dostałem maila po rozmowie ze moje zapytanie ma nadany status może na takie muszą odpowiedzieć ?

I podałem im też mój numer ORDER o ile to coś da...

Dostałem w mailu te numery CRM - ale z każdą odpowiedzią z BMW PL był to nowy numer, nie wiem czemu nie mogę przypisać sobie jednego i go kontrolować.

Tak samo po 2 piśmie, dwa maile z BMW PL każda z innym numerem CRM

 

A czy mógłbyś powiedzieć jak się tłumaczył dealer dlaczego Twój samochód jest cały czas na 047? Jakiej argumentacji używał?

Że z Centrali nie dostali slotów .. ot tak. Więc jak już po 4 miesiącu było nadal 047 i to że nadal wina Centrali to napisałem do nich pismo, żeby zajęli stanowisko ...

Wg systemu dzień po wysłaniu pisma, zamówienie wpadło na 105 - przypadek ? :roll:

A teraz tylko (niby fabryka) zmienia daty produkcji 18,17,18,22,23 tydzień, ale nadal na 105 ... (ost info mam z soboty od Sprzedawcy)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi właśnie doradca powiedział:

1. że przedlify się już w ogóle nie produkują

 

Nie wierzę że na kilka miesięcy odpuścili sobie w fabrykach produkcję najlepiej sprzedającego się auta jakim jest BMW 3. Że niby w ping ponga grają 3h dziennie zamiast produkcji bmw 3? A może produkują LCI na zapas w losowych konfiguracjach? Albo wiem, po prostu wyprodukują nasze zamówienia jako LCI i nic nie powiedzą i sobie je przetrzymają do października. W międzyczasie prasówka trochę nimi polata w lipcu/sierpniu, a potem BMW zresetuje liczniki i je dostaniemy xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem z delaerem, moje zamowienie z listopada nie wyprodukuke sie w czerwcu i trzeba bedzie zmieniac specyfikacje na LCI, mam lasery, przeciwmgielne, sportline, czego nie ma w LCI. Dopiero po 6 czerwca bedzie finalny konfigurator i wtedy bedzie mozliwa zmiana specyfikacji. Podobno dealer walczy z importerem o utrzymaniw cen, final nieznany. Moje zamowienie po zmianie specyfikacji na lci ma dalej byc w kolejce jako najblizsze do realizacji - sugeruja sie pierwotna data zlozenia zamowienia. Jesli w polowie czerwca bedzie nowa specyfikacja to watpie aby trafil do produkcji na sloty lipcowe, pewnie sierpien, choc liszecie o 3tyg przestoju. Wiec wtedy produkcja wrzesnien i miesiac na odbior:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem z delaerem, moje zamowienie z listopada nie wyprodukuke sie w czerwcu i trzeba bedzie zmieniac specyfikacje na LCI, mam lasery, przeciwmgielne, sportline, czego nie ma w LCI. Dopiero po 6 czerwca bedzie finalny konfigurator i wtedy bedzie mozliwa zmiana specyfikacji. Podobno dealer walczy z importerem o utrzymaniw cen, final nieznany. Moje zamowienie po zmianie specyfikacji na lci ma dalej byc w kolejce jako najblizsze do realizacji - sugeruja sie pierwotna data zlozenia zamowienia. Jesli w polowie czerwca bedzie nowa specyfikacja to watpie aby trafil do produkcji na sloty lipcowe, pewnie sierpien, choc liszecie o 3tyg przestoju. Wiec wtedy produkcja wrzesnien i miesiac na odbior:(

 

Konfigurator był dostępny od czwartku a oficjalny link do niego jest od wczoraj na stronie BMW. Co to znaczy "finalny konfigurator", zamówienia na LCI można było w Europie składać na początku tego miesiąca w tym w Polsce i dealerzy mieli już wtedy konfigurator. Myślę, że dali Ci datę 6 czerwca bo jest to już po terminach alokacji na lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamowienie po zmianie specyfikacji na lci ma dalej byc w kolejce jako najblizsze do realizacji - sugeruja sie pierwotna data zlozenia zamowienia.

 

Jasne... Pytanie co innego mógłbyś usłyszeć od handlowca ? ;-)

 

no ale to jest logiczne i nie powinno być inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje zamowienie po zmianie specyfikacji na lci ma dalej byc w kolejce jako najblizsze do realizacji - sugeruja sie pierwotna data zlozenia zamowienia.

 

Jasne... Pytanie co innego mógłbyś usłyszeć od handlowca ? ;-)

 

no ale to jest logiczne i nie powinno być inaczej...

 

Ja nie wiem, czy szukanie logiki w tej sytuacji to dobra droga :wink:


Osoba, przez którą zamawiałem potwierdziła, ten lipiec LCI oraz dopłaty, a jak tam będzie to się okaże, bo mnie się mimo wszystko wydaje, że Bmw te preLCI wyprodukuje, dla tych co je mieli dostać, a Ci co złożą zamówienia na LCI to je dostaną i tyle.

Chore za to jest podejście i to jak dealerzy robią co chcą. Kolejność nie istnieje :roll:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co te 20000?

Jako dopłata do wyposażenia?

Czy po prostu od tak, przecież jest gwarancja ceny!

Zapewniali kilkukrotnie!

To że jest opóźnienie aż takie to jest wina producenta. Jeszcze w umowie za to jest dodatkowy rabat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z WAS poza kolegą powyżej udało się utrzymać rabat przechodząc na LCI??? Ja musze dopłacić finalnie ponad 20000 jeśli podpiszę aneks.

 

To nie podpisuj xD Czyli zamawiasz LCI na nowo czy jak? Co ten aneks zawiera?

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie swoją umowę - zasady ogólne. Nigdzie nie ma wzmianki o gwarancji ceny. Dealer może zmieniać ją i nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Wymusiłem aneks do umowy w którym jest napisane ze 1. w razie podniesienia ceny, mogę odstąpić od umowy bez kary 2. nie bedzie wzwyżki ceny o ile auto nie bedzie objęte restrykcjami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za ten aneks masz dopłacić 20 tys zł do ceny auta chłopie xD To co to zmienia? Nic. Plus, nie wiem czy wiesz ale od tej śmiesznej 'umowy' na dostarczenie auta możesz odstąpić w każdej chwili. Zwracają Ci zaliczkę i nara. Zero kar i konsekwencji. A auto nawet jakby już było to oni je sprzedadzą komuś innemu bez problemu. W dodatku za wyższą cenę. W co Ty się pakujesz zią z tym anekshitem który nic nie wnosi poza 20 tys zł które masz dopłacić xD
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za ten aneks masz dopłacić 20 tys zł do ceny auta chłopie xD To co to zmienia? Nic. Plus, nie wiem czy wiesz ale od tej śmiesznej 'umowy' na dostarczenie auta możesz odstąpić w każdej chwili. Zwracają Ci zaliczkę i nara. Zero kar i konsekwencji. A auto nawet jakby już było to oni je sprzedadzą komuś innemu bez problemu. W dodatku za wyższą cenę. W co Ty się pakujesz zią z tym anekshitem który nic nie wnosi poza 20 tys zł które masz dopłacić xD

 

Po pierwsze to nic nie podpisuje tylko przekazuje wam co powiedział mi salon. Po to aby przepływ informacji miedzy nami był jak najlepszy. Nie spieszy mi sie do żadnych aneksów póki co.


Po drugie to dealer może odstąpic od umowy bez konsekwencji. Ty niekoniecznie. Aby uniknąć kary umowa ma byc rozwiązana albo przez nich albo za porozumieniem stron - na co wcale dealer nie musi przystać bo ma 6 miesięcy na zwłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie nic nie ma o gwarancji ceny, poniewaz.umowa jest z podaną ceną którą należy zapłacić.

A to że jest gwarancja, dostałem kilkukrotnie w wcześniejszych mailach. Dlatego zachęciło mnie to do podpisania umowy i dlatego zdecydowałem się na oczekiwanie na samochód...

Ja wpłacając zaliczkę, gwarntuje dealerowi że rozmawiamy poważnie o zamówieniu, a dealer na piśmie podaje cene wyposażenie itp które mi dostarczy w danym terminie.

Póki co mój przeprasza za opoźnienie i nic o LCI nie wspomina. Czekam do początku czerwca i zobaczymy jakie będą informację.

Nie zamierzam dopłacać! Zamówiłem produkt który jeżeli się zmienił ( podwyższony std) to w związku ze zmianą nie z mojej winy czy nie na moją prośbę, jeżeli zaakceptuje powinien być dostarczony zgodnie z umową. Tzn. Mam sportline, i skoro już go nie będzie jeżeli zaakceptuje mogę przyjąć Mpakiet bezpłatnie. Bo ja zamówiłem sportline i chcę go dostać zgodnie z umową.

Ale mogę się zgodzić na MPakiet skoro już nie będzie produkowany. Koszty po stronie BMW.

Jak kupowałem Skode w 2015 to nie dość że mi dali samochód na weekend w związku z opóźnieniem to jeszcze dołożyli za zwłokę 4 lata serwisu i gwarancji...a to tylko czeskie wozidlo...

Jak nie wypali i będą problemy z zamówionym pojazdem, kupie ponownie skodę i będę czuł że moja kura na masce będzie bardziej premium niż BMW które jeżeli się okaże że będą anulacjie czy żadania dopłat... że sprzedaje się jak szmateks na targu...

Mam nadzieję że sobie nie zepsują aż tak reputacji marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowienia różne w zasadach ogólnych


pkt 2.


Strony przyjmują do wiadomości, że producent może, w

trakcie realizacji zamówienia, zmienić właściwości

techniczne i cenę katalogową Pojazdu(-ów). Z chwilą

skorzystania z tego prawa przez producenta,

Sprzedający będzie miał odpowiednie prawo do

jednostronnej zmiany Umowy w zakresie właściwości

technicznych i/lub ceny Pojazdu(ów), w granicach

zmian wprowadzonych przez producenta, poprzez

pisemne poinformowanie o tym Kupującego. Zgoda

Kupującego nie będzie wymagana, aby zmiany

zaproponowane przez Sprzedającego w niniejszym

dokumencie stały się wiążące, z wyjątkiem sytuacji, gdy

Kupujący jest konsumentem lub osobą fizyczną

prowadzącą działalność gospodarczą dla której Umowa

nie ma charakteru zawodowego. W tym drugim

przypadku, jeżeli Strony nie dojdą do porozumienia w

związku ze zmianami po przeprowadzeniu negocjacji,

Kupujący ma prawo do jednostronnego rozwiązania

Umowy.


To jakby daje duże pole manewru dla szwindli, których ja doświadczyłem a gwarancja ceny, którą chwaliło sie BMW w czasach gdy podpisywałem umowę to -gdy przychodzi co do czego -dośc iluzoryczna kwestia


Otrzymałem od nich aneks w którym napisali ze cena nie wzrośnie ale to też nie przeszkodziło im w zaproponowaniu warunków o których wam tutaj pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie w najgorszej sytuacji są osoby, które zamówiły auto jeszcze w 2021 i już się nie załapały na slot preLCI, oni najwcześniej zobacza auto w grudniu a realnie w 2023. To może być wyjątkowo irytujące. Zeby mówić o tym ze BMW sobie psuje opinie takimi praktykami, trzebaby zobaczyć jak wygląda sprawa u innych marek.... wiem że w Audi wcale lepiej nie jest i też ich klienci są dziwnei traktowani...jak jest w pozostałych markach, nie wiem ale przypuszczam że BMW nie jest najgorsze w obecnych dziwnych czasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym drugim

przypadku, jeżeli Strony nie dojdą do porozumienia w

związku ze zmianami po przeprowadzeniu negocjacji,

Kupujący ma prawo do jednostronnego rozwiązania

Umowy.

 

Czyli jak ktoś zamawiał na działalność to może bez żadnych kar zrezygnować. Podejrzewam że to może być właśnie ten zapis. Nie chce mi się mojej umowy czytać ale mój dealer podkreślał i pokazywał palcem w umowie, że w razie czego w każdej chwili mogę zrezygnować i zwracają zaliczkę.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pisałeś że

Wymusiłem aneks do umowy w którym jest napisane ze 1. w razie podniesienia ceny, mogę odstąpić od umowy bez kary 2

a mi chodzi o to, że to już jest możliwe w umowie którą na początku podpisałeś. Czyli że bez tego nowego aneksu możesz sobie zrezygnować bez kary. No tylko możliwe że jest inaczej dla os prywatnej i dla działalności. A to że nikt nie chce zrezygnować to wiadomo.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.