Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałeś maila z pismem to mogłeś zadzownić zeby zarejestrowali to pod jakimś numerem, bo ja dostałem maila po rozmowie ze moje zapytanie ma nadany status może na takie muszą odpowiedzieć ?

I podałem im też mój numer ORDER o ile to coś da...

 

Dzięki, Tak muszę zrobić a jak przebiegała rozmowa? Bardzo „pojechałeś” po dealerze? I jak druga strona reagowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem im co myślę o tej marce ostatnio... nie przebierałem w słowach :D


Najbardziej rozwścieczyło mnie wczoraj jak usłyszałem od gościa z Bawarii ze prawdopodobnie szybciej wyprodukowało by się nowe zamówienie LCI niż to co mam złożone ...

Patologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim zamówieniu mam wszystkie rzeczy wymagane do LCI

Czyli: Navii Proffesional

Led o rozszerzonym zakresie

koła 17 cali

automatyczna skrzynia

Sportowe fotele

czujniki park przód tył

Dodatkowe funkcje lusterek i schowków


Tylko u mnie ten nieszczęsny Sport line... którego nie ma

 

Jeśli spełniasz te wymagania to praktycznie powinno twoje zamówienie wskoczyć w wersję podstawową LCI. Chyba jednak rozszerzone LED nie są wymagane bo LCI w std nie ma rozszerzonych to nie powinno być to wymogiem.


Szkoda że kolega Marcin z fabryki ostatnio się nie odzywa. Pewnie wyjaśniłby trochę wątpliwości czekających.

 

Kolega Marcin się już dawno wypowiedział, że wersja preLCI będzie nadal produkowana do jesieni, żeby zrealizować wcześniejsze zamówienia. Jeśli dealer twierdzi inaczej, tzn, że ściemnia.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem o co tu chodzi, ale nie chce mi się wierzyć ze produkcja ruszy dopiero do jesieni..

Można już składać zamówienia wiec składasz zamówienie teraz więc produkcja początku lipca jest bardziej realna, może się coś zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem dość niecierpliwy i w dniu wczorajszym wkurzyłem się jeszcze jak usłyszałem ze mam czekać kolejny miesiąc zanim się okaże co z moim zamówieniem..


Dla tego zadzwoniłem dzisiaj rano do BMW Polska, opisałem sytuacje powiedziałem co mi powiedział diler, i konsultant założył zadanie crm, które zostało przekazane do odpowiedniego działu i mam dostać oficjalna odpowiedz od centrali. może warto zebyście też tak zrobili zeby Centrala wiedziała jakie mamy problemy z Dilerami?

 

Opiszę swój przypadek, bo moje zamówienie wisiało na 047 i wpierw zadzwoniłem do BMW PL, kazali mi napisać maila i że odpiszą. Po wysłaniu maila, musiałem sam dzwonić i dopytywać się co się dzieje; wpierw że czekają na stanowisko Dealera, potem że przekazali dalej do osób decyzyjnych w PL, potem że niby przekazali do DE, aż w końcu po 4 tygodniach mi odpisali, że nie mają dostępu do bazy zamówień...

Więc wysłałem kolejne pismo (+opis sytuacji na LinkedIn +oznaczenie CEO +oznaczenie BMW PL), odpisali mi dwa dni później, że zapytanie zostało eskalowane i mam czekać, bo pracują nad najszybszą datą produkcji.

Dziś mija 2 tygodnie, nic więcej nie otrzymałem z Centrali BMW PL ... Mam czekać (info z piątku).

Jedynie w systemie zamówienie wskoczyło na 105, chwilę po tym jak wysłałem 1 zapytanie - i co chwilę zmieniali mi daty produkcji 18W, 17W, 18W, 22W, teraz niby 23W :mad2:


Moje zapytanie dotyczy akurat 1er (F40) - ale poziom zainteresowania ze strony BMW PL i obsługi klienta jest moim zdaniem na niskim poziomie ...

 

A czy mógłbyś powiedzieć jak się tłumaczył dealer dlaczego Twój samochód jest cały czas na 047? Jakiej argumentacji używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś powiedzieć jak się tłumaczył dealer dlaczego Twój samochód jest cały czas na 047? Jakiej argumentacji używał?

 

Ja moge powiedziec na moim przykladzie. Przed marcem dostalem info ze po prostu trzeba czekac :) (zamowienie z polowy pazdziernika), poniewaz bylo mniej niz 6 miesiecy to nie robilem dramy. Od marca dostalem informacje ze procedura wyglada nastepujaco:


1. BMW daje na kraj pewną ilość slotów produkcyjnych na określone modele samochodów. Może się przytrafić, że kraj nie dostanie wogóle slotów produkcyjnych np. na 4er (przyklad z czapy). Sloty sa przyznawane na początku miesiąca

2. BMW PL rozdaje te sloty po dealerach. Może się przytrafić, że dealer w danym miesiącu nie dostanie wogóle slotów albo nie dostanie slotów na konkretny model.

3. Dealer przypisuje zamówienia ze statusem 047 (znajdujące się w banku zamówień) do slotów. W jaki sposób przydziela - jego broszka. "Wiek zamówień", rzut kostką, gorszy/lepszy dzień, cokolwiek.


Moje 047 w kwietniu wynikało z tego że u mojego dealer'a wisiało kilka starszych niż moje zamówień, potem w maju dealer nie dostał podobno żadnego slotu na wszystkie swoje salony w PL. Czekam na czerwiec, rozdział slotów i info czy bedę miał jeszcze preLCI (bo informacje z samego BMW są niejasne - czasami, że produkcja LCI rusza od lipca, czasami jak od Kolegi Marcina, że od jesieni). Następne kroki podejmę po otrzymaniu informacji o przyznaniu/nieprzyznaniu slotu w czerwcu.


To tak po krótce... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem w mniejszości, a może jedynym, ale czy Wy wszyscy tutaj panikujący i składający ręce do nieba, na prawdę myślicie, że fabryka czyli BMW GmbH czy jak to się nazywa, nie ma totalnie nic wspólnego ze swoim przedstawicielstwem w PL i z kilkudziesięcioma tysiącami niezrealizowanych zamówień z całej Europy, akurat nie zrealizuje tych pochodzących z Polski? Albo nie zrealizuje wszystkich zamówień pre lci, których wisi w kolejce pewnie kilkanascie albo nawet kilkadziesiąt tysięcy?


Serio, że fabryka zacznie najpierw produkować nowe zamówienia, bo to jest lci z lepszą marżą i oleje tych kilkadziesiąt tysięcy klientów z całej Europy, którzy składali zamówienia już kilkanaście miesięcy temu?


Osobiście nie chce mi się w to wierzyć. Tym bardziej, że diler przyjmując zamówienie do produkcji informuje też fabrykę, że takie zamówienie ma miejsce i trafia ono do kolejki (fabryka ma świadomość, że zamówienie zostało złożone, przecież to fabryka udostępnia system konfiguracji i składania zamówień).


Co innego kombinatorstwo januszy biznesu próbujących wymusić na was nowe zamówienia za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy więcej, próbujących grać na emocjach czekających na realizację zamówienia klientów.


Nie wierzę w to, że nowo zamówione LCI wyprodukuje się szybciej niż zamowienie z sierpnia czy września zeszłego roku, no chyba że ktoś się będzie upierał przy opcji którą zamówił a obecnie jest niedostępna.


Nie dajcie się zwariować i nie dajcie się wziąć na frajer lub pod pic. Jeszcze raz wytrwałości wszystkim oczekującym, nadal uważam że taxi wychodzi taniej niż własny samochód, zwłaszcza jak ktoś nie jeździ dużo i głównie po mieście :)

Edytowane przez Diav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po chuj są te sloty skoro auto i tak potem spada na 105? Ja dostałem slot już w grudniu 2021. I chuj to dało. Salon wykorzystuje sloty po swojemu. Niby Twoje ma się wyprodukować i taki kit Ci sprzedają a potem na ostatnią chwilę wpychają w ten slot inne auto/zamówienie. Edytowane przez jaworq
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Serio, że fabryka zacznie najpierw produkować nowe zamówienia bo to lci z lepszą marżą i oleje tych kilkadziesiąt tysięcy klientów z całej Europy którzy składali zamówienia już kilkanaście miesięcy temu?

 

 

Info z wczoraj "Pana zamówienie wyprodukuje się na 95% jako LCI" więc teges... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś powiedzieć jak się tłumaczył dealer dlaczego Twój samochód jest cały czas na 047? Jakiej argumentacji używał?

 

Ja moge powiedziec na moim przykladzie. Przed marcem dostalem info ze po prostu trzeba czekac :) (zamowienie z polowy pazdziernika), poniewaz bylo mniej niz 6 miesiecy to nie robilem dramy. Od marca dostalem informacje ze procedura wyglada nastepujaco:


1. BMW daje na kraj pewną ilość slotów produkcyjnych na określone modele samochodów. Może się przytrafić, że kraj nie dostanie wogóle slotów produkcyjnych np. na 4er (przyklad z czapy). Sloty sa przyznawane na początku miesiąca

2. BMW PL rozdaje te sloty po dealerach. Może się przytrafić, że dealer w danym miesiącu nie dostanie wogóle slotów albo nie dostanie slotów na konkretny model.

3. Dealer przypisuje zamówienia ze statusem 047 (znajdujące się w banku zamówień) do slotów. W jaki sposób przydziela - jego broszka. "Wiek zamówień", rzut kostką, gorszy/lepszy dzień, cokolwiek.


Moje 047 w kwietniu wynikało z tego że u mojego dealer'a wisiało kilka starszych niż moje zamówień, potem w maju dealer nie dostał podobno żadnego slotu na wszystkie swoje salony w PL. Czekam na czerwiec, rozdział slotów i info czy bedę miał jeszcze preLCI (bo informacje z samego BMW są niejasne - czasami, że produkcja LCI rusza od lipca, czasami jak od Kolegi Marcina, że od jesieni). Następne kroki podejmę po otrzymaniu informacji o przyznaniu/nieprzyznaniu slotu w czerwcu.


To tak po krótce... ;)

 

Rozumiem, że sloty to dostępne alokacje produkcyjne. Czy wiesz może czy dealer dostaje "sloty" ogólnie na model czy na konkretny silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Serio, że fabryka zacznie najpierw produkować nowe zamówienia bo to lci z lepszą marżą i oleje tych kilkadziesiąt tysięcy klientów z całej Europy którzy składali zamówienia już kilkanaście miesięcy temu?

 

 

Info z wczoraj "Pana zamówienie wyprodukuje się na 95% jako LCI" więc teges... :)

 

A jaki masz konfig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem o co tu chodzi, ale nie chce mi się wierzyć ze produkcja ruszy dopiero do jesieni..

Można już składać zamówienia wiec składasz zamówienie teraz więc produkcja początku lipca jest bardziej realna, może się coś zmieniło ?

 

Tak, produkcja LCI ruszy w lipcu,. a preLCI będą również nadal produkowane, pewnie do jesieni.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Serio, że fabryka zacznie najpierw produkować nowe zamówienia bo to lci z lepszą marżą i oleje tych kilkadziesiąt tysięcy klientów z całej Europy którzy składali zamówienia już kilkanaście miesięcy temu?

 

 

Info z wczoraj "Pana zamówienie wyprodukuje się na 95% jako LCI" więc teges... :)

 

A jaki masz konfig?

 

Fajny! :)


Nie bardzo wiem co odpowiedziec, bo nie bede wklejal tutaj calego konfigu :) M340i sedan, Oxide Grey, kamery, HK, asystenci Pro. To z takich wiekszych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem o co tu chodzi, ale nie chce mi się wierzyć ze produkcja ruszy dopiero do jesieni..

Można już składać zamówienia wiec składasz zamówienie teraz więc produkcja początku lipca jest bardziej realna, może się coś zmieniło ?

 

Tak, produkcja LCI ruszy w lipcu,. a preLCI będą również nadal produkowane, pewnie do jesieni.

 

Dwie linie produkcyjne jednocześnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem o co tu chodzi, ale nie chce mi się wierzyć ze produkcja ruszy dopiero do jesieni..

Można już składać zamówienia wiec składasz zamówienie teraz więc produkcja początku lipca jest bardziej realna, może się coś zmieniło ?

 

Tak, produkcja LCI ruszy w lipcu,. a preLCI będą również nadal produkowane, pewnie do jesieni.

 

Dwie linie produkcyjne jednocześnie ?

 

To jest jedna linia. To jest info od kolegi z fabryki!

Przypomnę może, że przy zmianie modelu z F30 na G20 również produkowano je jednocześnie jeszcze przez jakiś czas.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Serio, że fabryka zacznie najpierw produkować nowe zamówienia bo to lci z lepszą marżą i oleje tych kilkadziesiąt tysięcy klientów z całej Europy którzy składali zamówienia już kilkanaście miesięcy temu?

 

 

Info z wczoraj "Pana zamówienie wyprodukuje się na 95% jako LCI" więc teges... :)

 

Ale o tym właśnie mówię, jest lci więc bmw to bierze na klatę i dostarczy Ci pre LCI jeśli zdąży lub model LCI w analogicznym konfigu i po cenie z umowy, takie it or leave it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale o tym właśnie mówię, jest lci więc bmw to bierze na klatę i dostarczy Ci pre LCI jeśli zdąży lub model LCI w analogicznym konfigu i po cenie z umowy, takie it or leave it.

 

Ale takie cos to ja biere bez mrugniecia okiem! ;) Tylko ze boje sie ze bede czekal kolejne 9 miesiecy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś handlowiec mi powiedział że średni czas oczekiwania w tym roku od alokacji w slocie (047) do produkcji (150) dla trójki to 4/5 miesięcy. Ja mam 4 i czekałem na 150 właśnie ok 4,5 miesiaca.

 

O, to ciekawa informacja, to jak pierwszy termin dostałem dla serii 4 na koniec lutego i od tamtej pory w kółko skacze 111-105, to mogę oczekiwać, ze na czerwiec/lipiec powinno być gotowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest jedna linia. To jest info od kolegi z fabryki!

Przypomnę może, że przy zmianie modelu z F30 na G20 również produkowano je jednocześnie jeszcze przez jakiś czas.

 

ale kolega z fabryki mówił, że lci zacznie się produkować od października a nie od lipca równocześnie z przed liftem więc i tak się to nie kleji z tym co on mówił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega z fabryki mówił, że lci zacznie się produkować od października a nie od lipca równocześnie z przed liftem więc i tak się to nie kleji z tym co on mówił....

 

Ja bym skonkludował, że generalnie nic się nie klei z niczym :)


I teraz pytanie gdzie jest głuchy telefon: BMW - BMW PL? BMW PL - dealer? dealer - my?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest jedna linia. To jest info od kolegi z fabryki!

Przypomnę może, że przy zmianie modelu z F30 na G20 również produkowano je jednocześnie jeszcze przez jakiś czas.

 

ale kolega z fabryki mówił, że lci zacznie się produkować od października a nie od lipca równocześnie z przed liftem więc i tak się to nie kleji z tym co on mówił....

 

To słuchaj sobie kogo chcesz.

Fabryka BMW zaczyna produkować LCI od lipca, ale to nie znaczy, że możesz od razu liczyć na swoje LCI, bo pierwsze egzemplarze i tak nie idą do indywidualnych odbiorców. Poza tym w sierpniu fabryka ma 3 tyg przestoju. bo mają przerwę wakacyjną. Także być może realnie faktycznie pierwsze LCI odbierane w PL przez klientów będą w październiku. Nie zmienia to faktu, że preLCI będą nadal produkowane a produkcja LCI rusza w lipcu!.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest jedna linia. To jest info od kolegi z fabryki!

Przypomnę może, że przy zmianie modelu z F30 na G20 również produkowano je jednocześnie jeszcze przez jakiś czas.

 

ale kolega z fabryki mówił, że lci zacznie się produkować od października a nie od lipca równocześnie z przed liftem więc i tak się to nie kleji z tym co on mówił....

 

To słuchaj sobie kogo chcesz.

Fabryka BMW zaczyna produkować LCI od lipca, ale to nie znaczy, że możesz od razu liczyć na swoje LCI, bo pierwsze egzemplarze i tak nie idą do indywidualnych odbiorców. Poza tym w sierpniu fabryka ma 3 tyg przestoju. bo mają przerwę wakacyjną. Także być może realnie faktycznie pierwsze LCI odbierane w PL przez klientów będą w październiku. Nie zmienia to faktu, że preLCI będą nadal produkowane a produkcja LCI rusza w lipcu!.

 

Także być może realnie faktycznie pierwsze LCI odbierane w PL przez klientów będą w październiku.


Optymistycznie, ja nie wierze, że dojadą do końca 2022r. i to wiadomość od osoby która patrzy realnie, nie doradcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie znaczy, że możesz od razu liczyć na swoje LCI, bo pierwsze egzemplarze i tak nie idą do indywidualnych odbiorców.

 

Jak nie jak tak. Ja będę pierwszy w Polsce który odbierze LCI ;D Już to pisałem swojemu Dealerowi. Też się zdziwił xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi właśnie doradca powiedział:

1. że przedlify się już w ogóle nie produkują :8)

2. zdziwił się, że już jest nowy konfigurator

3. na pytanie o navi w lci (zamawiałem bez) to mówi, że jest teraz w standardzie to przecież nie wyprodukują mi bez;) o dopłatach nic nie wie

4. ogólnie to czekają na jakieś info od BMW

5. jak coś będzie wiadomo to się odezwie (nigdy sam się nie odezwał)


cyrk to mało powiedziane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.