Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wy w umowach mieliście zapisany termin odbioru bryki?

Co sprzedawca mówił, jak termin był przekraczany?

A jak Wy reagowaliście i jakie mamy możliwości nacisku, aby wywiązali się z umowy?

 

Nie masz żadnej możliwości nacisku, ja odnosze wrażenie że handlowiec nic nie może i czasem my tu na forum więcej wiemy niż oni.

Ja mam zamówioną g22 w kwietniu z odbiorem z końcem sierpnia.Auta do dziś nie ma.W umowie jest zapis że za każdy tydzień zwłoki po terminie jest 1% rabatu extra (do max 4%).

Oczywiście będą starać się wywinąć z tego jak już auto przyjedzie...

 

Ten rabat byś dostał gdyby wina była po stronie salonu a w tym wypadku nie jest.

Umowa jest tak napisana ze nie ma co liczyć na dodatkowy upust

 


To tak nie działa. gdyby tak było zawsze mieliby jakieś wytłumaczenie i ten zapis byłby martwy. Stroną w umowie jest salon BMW a nie BMW Polska czy fabryka. To że salon nie dostarczył

auta na czas nie jest może salonu wina ale też nie moja. Oni powinni odpowiedzieć za to , jako strona umowy a o ewentualne straty (4%) domagać się od BMW Polska. To już ich brocha...

My też do końca nie wiemy czyja to jest wina. Przecież może salon mógł nie mieć na tyle "slotów produkcyjnych" i mój samochód był "spychany" z miesiąca na miesiąc bo priorytetowali inne, np. bardziej marżowe.Tego do końca nie wiemy...Jak dla mnie sprawa prosta i spokojnie do wygrania przez każdego prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez --==maly==-- » 22 Mar 2022 23:36


henake napisał:

I u mnie drgnęło :)

Obie m3 statusy 112 z 15 i 20 tyg produkcji


U mnie też 112 i przesunięte z Marca na Maj ale ja kompletnie nie mam ciśnienia bo cały czas wizualnie nie przekonuje mnie ten samochód i nie jestem przekonany do zakupu.


Ja zamawiałem w sierpniu, też mnie przesuneli wstępnie na maj.W jakim kolorze, zamowiles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie masz żadnej możliwości nacisku, ja odnosze wrażenie że handlowiec nic nie może i czasem my tu na forum więcej wiemy niż oni.

Ja mam zamówioną g22 w kwietniu z odbiorem z końcem sierpnia.Auta do dziś nie ma.W umowie jest zapis że za każdy tydzień zwłoki po terminie jest 1% rabatu extra (do max 4%).

Oczywiście będą starać się wywinąć z tego jak już auto przyjedzie...

 

Ten rabat byś dostał gdyby wina była po stronie salonu a w tym wypadku nie jest.

Umowa jest tak napisana ze nie ma co liczyć na dodatkowy upust

 


To tak nie działa. gdyby tak było zawsze mieliby jakieś wytłumaczenie i ten zapis byłby martwy. Stroną w umowie jest salon BMW a nie BMW Polska czy fabryka. To że salon nie dostarczył

auta na czas nie jest może salonu wina ale też nie moja. Oni powinni odpowiedzieć za to , jako strona umowy a o ewentualne straty (4%) domagać się od BMW Polska. To już ich brocha...

My też do końca nie wiemy czyja to jest wina. Przecież może salon mógł nie mieć na tyle "slotów produkcyjnych" i mój samochód był "spychany" z miesiąca na miesiąc bo priorytetowali inne, np. bardziej marżowe.Tego do końca nie wiemy...Jak dla mnie sprawa prosta i spokojnie do wygrania przez każdego prawnika.

 

To napisz jak coś ugrasz :)

Właśnie prawnik czytał umowę i napisałem co odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jak coś ugrasz :)

Właśnie prawnik czytał umowę i napisałem co odpowiedział.

 

Kolega powołał się na ten punkt gdy miał opóźnienie i dostał kwotę do wykorzystania na dodatki w salonie ( np. zestaw opon )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy bazowej kwocie 200.000 4% daje 8k zł więc w sam raz na komplet zimowy :mrgreen:

Większość Waszych aut jest grubo więcej warta więc warto chociaż spróbować ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę, że w zamówieniu, OWH, OWS mogą być najróżniejsze zapisy. To, jak one się później obronią w sądzie, to już inna bajka. Ja czekam na samochód od 12.2020. Wczoraj dostałem od sprzedawcy informację z uśmiechem na ustach, że wcześniej niż w lipcu to mam nawet nie liczyć na produkcję (miała się zacząć w połowie marca). Moja pierwsza myśl jest taka, że dealer próbuje przeczekać mnie, aż zrezygnuję lub w lipcu, gdy będzie lifting może mieć dodatkowy argument, żeby zerwać ze mną umowę z własnej strony (w końcu zamówienie opiewa na określony kod modelu, a przy liftingu pewnie ulegnie zmianie). Nie zmienia to faktu, że w standardowym zamówieniu, OWH i OWS BMW nie zawarło mechanizmów, które pozwalają na zmianę ceny zaakceptowanej na zamówieniu. I to może być też dla Was przydatne, bo o ile mogę zmienić warunki leasingu, tak przy zakupie za gotówkę nie mają opcji manewru. A te teksty w stylu, że importer daje gwarancję ceny na 4 miesiące. To, jak oni mają skonstruowane umowy z importerem to jest ich sprawa. Każdy z nas zawiera umowę z dealerem, nie importerem ani fabryką. A tam takich zapisów nie ma (przynajmniej u mnie). Dodatkowo każdy z nas może zakwestionować zapisy umowy, jeśli są one rażąco niekorzystne dla jednej ze stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bazowej kwocie 200.000 4% daje 8k zł więc w sam raz na komplet zimowy :mrgreen:

Większość Waszych aut jest grubo więcej warta więc warto chociaż spróbować ;)

 

Biorąc pod uwagę, że mój dealer to przyjaciel rodziny i mam M340I G21 w cenie 330i, plus ratę leasingową ustalaną we wrześniu i dodatkowo jakieś bonusy typu powłoka ceramiczna gratis i kilka innych, nie zamierzam się o nic wykłócać. Zresztą każdy, kto zamawiał auto przed październikiem 21, kiedy to zmieniła się polityka rabatowa i ceny dostał lepsze i nieosiągalne dziś warunki. Rabat mam na poziomie podobnym do kilku tu wypowiadających się. Byłem też poinformowany, że ze względu na sytuację, termin realizacji może się przesuwać.

Zwłaszcza, że ci biedni dealerzy naprawdę są w podobnej sytuacji i mają niewielki wpływ na te opóźnienia. Oczywiście jeśli któryś robi taki numer, że próbuje teraz anulować zamówienie i zmienić cenę, to inna sprawa, tego bym nie podarował!

Natomiast procesowanie się o kilka tysięcy z bogu ducha winnym dealerem o opóźnienie spowodowane światowym kryzysem na rynku jest raczej nie na miejscu i nie sądzę, żeby ktokolwiek coś ugrał. Abstrahując od tego, że czekając pól roku wolę poczekać jeszcze trochę niż kolejny rok, bo będzie coraz gorzej (wojna w Ukr nie pomaga, jak wiadomo)


Także hold your horses and keep calm :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z handlowcem z dzisiaj (mam termin do konca czerwca, zamowienie polowa pazdziernika). Nadal 047.


cytuje "z obserwacji wynika ze schodza teraz 3er z mniejszymi silnikami, przychodza do nas 318, 320. ale moze to tez przypadek. trudno powiedziec. nowe kwoty beda przyznawane na poczatku kwietnia. ale nastawialbym sie na odbior w okolicach wakacji".


czyli wiadomo ze nic nie wiadomo...


Co Bylo Do Udowodnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z handlowcem z dzisiaj (mam termin do konca czerwca, zamowienie polowa pazdziernika). Nadal 047.


cytuje "z obserwacji wynika ze schodza teraz 3er z mniejszymi silnikami, przychodza do nas 318, 320. ale moze to tez przypadek. trudno powiedziec. nowe kwoty beda przyznawane na poczatku kwietnia. ale nastawialbym sie na odbior w okolicach wakacji".


czyli wiadomo ze nic nie wiadomo...


Co Bylo Do Udowodnienia...

 

No ale to może być z prostego powodu, takich zamawianych jest zawsze najwięcej.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z handlowcem z dzisiaj (mam termin do konca czerwca, zamowienie polowa pazdziernika). Nadal 047.


cytuje "z obserwacji wynika ze schodza teraz 3er z mniejszymi silnikami, przychodza do nas 318, 320. ale moze to tez przypadek. trudno powiedziec. nowe kwoty beda przyznawane na poczatku kwietnia. ale nastawialbym sie na odbior w okolicach wakacji".


czyli wiadomo ze nic nie wiadomo...


Co Bylo Do Udowodnienia...


A swoją drogą co tam masz w konfiguracji tej M340, że masz cały czas 047?


Mam w swojej dość sporo wybrane (pakiet innowacji, adaptacyjne zawieszenie, lasery, hud, hk, pakiet czerni, akustyczne szyby, wypchnięcie lędzwiowe itd) Nie mam haka, komfortowego dostępu, kamer 360 i systemów asystujących professional. I mam od dawna status 111, co oczywiście niewiele daje, bo i tak czekam :-) Ale coś musi ci blokować przejście w 111.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kamery i systemy professional. Juz dawno przestalem sie doszukiwac logiki w nadawaniu numerow i tego co jest produkowane a co nie... ;) Mam czym jezdzic. Czekam cierpliwie...

 

I pomyśleć, że kiedy we wrześniu ją zamawiałem na wszelki wypadek zrobiłem zastrzeżenie, żeby miała rocznik 2022 a nie wyprodukowała się w końcu grudnia :-) Też na szczęście nie sprzedałem w styczniu mojej F31 a mialem chętnego :-) Tylko cierpliwość może nas uratować ... i pocieszanie innymi zabawkami ;-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już ktoś z nas kto czekał ponad rok ? Już sam nie wiem co robić, rezygnacja nie wchodzi w grę, ale boli mnie fakt, że nie ma jakiegoś "realnego" terminu odbioru.

Już jestem w sytuacji, że muszę chyba kupić jakiegoś grata na czas czekania :/

I nie eskalowałeś sprawy do importera? Ja bym to zrobił już dawno. Jeśli chcesz to służę mailem do dyrektora ds. sprzedaży w BMW Group Polska.

 

MiszaF1 podziel się namiarem ...wysłałem na priv wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z piątku (dopiero zobaczyłem maila):

"ze względu na cięcia produkcyjne, zamówienie zmieniło status na 105 – niepotwierdzony termin produkcji". A było już 111 i wyznaczony termin produkcji mojego bmw. Eh...

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z piątku (dopiero zobaczyłem maila):

"ze względu na cięcia produkcyjne, zamówienie zmieniło status na 105 – niepotwierdzony termin produkcji". A było już 111 i wyznaczony termin produkcji mojego bmw. Eh...

 

A kiedy złożyłeś zamówienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 4% rabatu za opóźnienia - ja podniosłem temat do dealera i BMW Polska została zaangażowana i ich wykładnia dla mojego przypadku jest taka, że jeśli dealer proponował zmianę konfiguracji, aby przyśpieszyć produkcję a ja postawiłem czekać to wtedy rabat nie przysługuje. Ja czekałem na kamery 360, z których zrezygnowałem po 9 miesiącach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do 4% rabatu za opóźnienia - ja podniosłem temat do dealera i BMW Polska została zaangażowana i ich wykładnia dla mojego przypadku jest taka, że jeśli dealer proponował zmianę konfiguracji, aby przyśpieszyć produkcję a ja postawiłem czekać to wtedy rabat nie przysługuje. Ja czekałem na kamery 360, z których zrezygnowałem po 9 miesiącach.

 

Reasumując, jak ktoś już chyba pisał - "Nie mamy Pan płaszcza i co nam Pan zrobi ..? "

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jak ktoś już chyba pisał - "Nie mamy Pan płaszcza i co nam Pan zrobi ..? "

 

Jak dla mnie dealer przy podpisywaniu umowy zobowiązał się dostarczyć towar w szczegółowo opisanej konfiguracji w danym terminie, więc tłumaczenie że starał się przyspieszyć produkcję zmieniając właściwości towaru nie ma tutaj żadnego znaczenia. Idąc takim tokiem rozumowania mógłby Ci dostarczyć rower zamiast auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 4% rabatu za opóźnienia - ja podniosłem temat do dealera i BMW Polska została zaangażowana i ich wykładnia dla mojego przypadku jest taka, że jeśli dealer proponował zmianę konfiguracji, aby przyśpieszyć produkcję a ja postawiłem czekać to wtedy rabat nie przysługuje. Ja czekałem na kamery 360, z których zrezygnowałem po 9 miesiącach.

 

coś w tym może być bo ja też dostałem maila że nie mam potwierdzić że nie rezygnuje z wyposażenia i będę czekał na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 4% rabatu za opóźnienia - ja podniosłem temat do dealera i BMW Polska została zaangażowana i ich wykładnia dla mojego przypadku jest taka, że jeśli dealer proponował zmianę konfiguracji, aby przyśpieszyć produkcję a ja postawiłem czekać to wtedy rabat nie przysługuje. Ja czekałem na kamery 360, z których zrezygnowałem po 9 miesiącach.

 

coś w tym może być bo ja też dostałem maila że nie mam potwierdzić że nie rezygnuje z wyposażenia i będę czekał na auto

 

Ja też dostałem takiego maila ale w 2 tygodnie po terminie odbioru.Nawet jakbym się wówczas zgodził na rezygnacje z restrykcyjnych opcji to przeciez auto nie pojawiłoby się następnego dnia.Szukają haka żeby nie zapłacić, to oczywiste ale akurat ten argument troche słaby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ponadto, jak też już ktoś wspomniał, maile i telefony to nie jest forma wiążąca, skoro na umowie stoi, że wszelkie zmiany muszą mieć formę pisemną.

 

Reasumując, jak ktoś już chyba pisał - "Nie mamy Pan płaszcza i co nam Pan zrobi ..? "

 

Jak dla mnie dealer przy podpisywaniu umowy zobowiązał się dostarczyć towar w szczegółowo opisanej konfiguracji w danym terminie, więc tłumaczenie że starał się przyspieszyć produkcję zmieniając właściwości towaru nie ma tutaj żadnego znaczenia. Idąc takim tokiem rozumowania mógłby Ci dostarczyć rower zamiast auta...

 

Całkowicie się zgadzam!

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to ma jutro odbiór czarnej BMW 3 we Wro w Inchcape i się nie chwali? ;D Ciekawe z kiedy zamówienie. Widziałem ze 2h temu jak na lawecie podjeżdża do Salonu ale nie zdążyłem zrobić zdjęcia. Za to drugim razem jak przejeżdżałem to złapałem to X3 20d:


IMG-0308.jpg


Pan laweciarz mówił że dzisiaj 4 sztuki przywożą niby prosto z Niemiec.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, jak też już ktoś wspomniał, maile i telefony to nie jest forma wiążąca, skoro na umowie stoi, że wszelkie zmiany muszą mieć formę pisemną.

 

Reasumując, jak ktoś już chyba pisał - "Nie mamy Pan płaszcza i co nam Pan zrobi ..? "

 

Jak dla mnie dealer przy podpisywaniu umowy zobowiązał się dostarczyć towar w szczegółowo opisanej konfiguracji w danym terminie, więc tłumaczenie że starał się przyspieszyć produkcję zmieniając właściwości towaru nie ma tutaj żadnego znaczenia. Idąc takim tokiem rozumowania mógłby Ci dostarczyć rower zamiast auta...

 

Całkowicie się zgadzam!

 

Zachowanie dealerów jest kuriozalne, sprzedawców zresztą też. Chociaż muszę przyznać, że w momencie, gdy mój sprzedawca był na zwolnieniu i byłem obsługiwany przez jakiegoś młodego, to ten jedyny raz przez 1,5 roku czekania na samochód czułem się jak klient. Co więcej, dowiedziałem się od niego, że moje zamówienie było trzy razy aneksowane i że nie zawiera części elementów z pierwotnego zamówienia. Po mojej pisemnej interwencji, że ja żadnego aneksu nie podpisywałem, rzekomo zostało to cofnięte.

Mój sprzedawca ma mnie głęboko w czterech literach. Szczerze, to nawet nie wiem, czy zamówienie kiedykolwiek trafiło do fabryki, bo sprzedawca od momentu, gdy o to poprosiłem (9 miesięcy) nie chce mi nawet przesłać historii zmiany statusów. Wysłałem mail do dyrekcji związany z tym, że samochód zamówiłem 12.2020 i nadal nawet nie wiem, czy kiedykolwiek go dostanę. Do dnia dzisiejszego nie dostałem nawet zbywalnej odpowiedzi. Jeszcze sprzedawca z uśmiechem na ustach do mnie "umowa jest tak skonstruowana, że nic panu nie przysługuje, co najwyżej rezygnacja z zamówienia". Cóż, jeżeli rażąco godzi w interesy jednej ze stron, to tak do końca nie wygląda, że nic nie można zrobić. Co do rabatu, mój prawnik powiedział, że rabat jak najbardziej się należy, ale próba jego uzyskania spotka się z potężnym oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.