Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

No jak mówisz że wranglerem jeździ się lepiej niż x5 to nie mamy o czym dyskutować :roll:

Dla mnie to auto nadaje się tylko jako zabawka do lasu.

 

Dodajmy że środek we Wranglerze jest rodem z zabawki i to kiepskiej powiedzmy ze Maisto.

W ogóle porównywać x5 z Wranglerem to to samo co porównywać g20 ze Stingerem.

I co z tego że Stinger jest szybki i ma 4 wydechy z tyłu. Cała reszta to koreańskie dziadostwo i nikt niech nie mówi, że teraz to Niemcy to robią więc to inna Kia.

Kija to kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie BMW jest pewniejsze od kii, no i pewnie szybciej się sprzeda nawet ze wspawanym przystankiem autobusowym.


Ale porównując obecne modele, cięcia jakościowe w markach premium, skrzypienia, plastiki to nie ma druzgoczącej przewagi. Jest ona w stereotypach. A one się maja dobrze.


A tandetna zabawkowosc wranglera jest na swój sposób urocza i w sumie spójna. Wysiadając z niego nie czułem ze coś nie pasuje, ze gdzieś coś zrobił nie tak. Zupełnie odwrotnie od x5…


Chyba ze nie dorosłem do x5, ale jeżeli tak jest to nawet nie chce dorastać ta droga…


Ale każdy ma swoje spojrzenie na życie i niech żyje różnorodność.


A wracając do tematu, handlowcy nie bardzo wiedza co i kiedy z lci, i niuanse akcesoryjnych dokładek tak średnio maja opanowane. Generalnie wiemy ze nic nie wiemy. Auto bez restrykcji a nie wchodzi do produkcji mimo bycia w szczycie kolejki….



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pojeździj normalnym X5 bo X5 z 2.0d to nie jest normalny samochód i ten model w ogóle nie powinien istnieć.

Jak będzie normalny silnik, normalne koła, zawieszenie wyposażenie wtedy możesz ocenić co warte jest X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła miał normalne, zawieszenie tez.

Silnik to porażka do takiej budy, ale konkurencja oferuje to samo.

Nie robi to takiej roboty jak trzeba. Mimo wszystko. Ot duze chyboczace się kombi.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mówisz że wranglerem jeździ się lepiej niż x5 to nie mamy o czym dyskutować :roll:

Dla mnie to auto nadaje się tylko jako zabawka do lasu.

 

Dodajmy że środek we Wranglerze jest rodem z zabawki i to kiepskiej powiedzmy ze Maisto.

W ogóle porównywać x5 z Wranglerem to to samo co porównywać g20 ze Stingerem.

I co z tego że Stinger jest szybki i ma 4 wydechy z tyłu. Cała reszta to koreańskie dziadostwo i nikt niech nie mówi, że teraz to Niemcy to robią więc to inna Kia.

Kija to kija.

 

Czy Singer jest szybki? Jak na KiA na pewno, ale konfrontowałem się z nim kiedyś moją F31 330xd zrobioną na 305KM i szły równo, ze wskazaniem na BMW :-) Także nie ma czego w ogóle porównywać, bo M340i bije takiego Stingera nie tylko osiągami, ale przede wszystkim prowadzeniem, jakością wykonania, kompletnie wszystkim :-) Oczywiście Stinger wygrywa ceną, bo to naprawdę fajne auto w swojej cenie. Ale nie porównujmy go z aktualnie najlepszym autem w tej klasie :-)


W ogóle rozważania czy wziąć M340 czy Raptora to też niezły rozrzut. Oczywiście nie mi oceniać czyjeś wybory, ale to dwa bieguny potrzeb :-)

G20 to powrót do najlepszych tradycji prowadzenia samochodu w BMW i jeśli ktoś dlatego wybiera to auto, to na pewno nie zamieni go na suva, pickupa czy terenówkę, bo to auta do innych przyjemności :-)


Ja tam czekam dalej, aktualnie produkcja na 14 tydzień i oby do lata :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie

Ja pierwsza zamówiłem z początkiem sierpnia odbiór miał być do końca 2021. Na dziś status 105

Druga zamówiłem w grudniu ( kolor indyvidual ) na dziś status 105 ale z adnotacja produkcja 20 tydzień roku


W obu jest restrykcja na fotel kubełkowy

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, jednak nie wszyscy są traktowani tak samo. Ten gość nie czekał na auto rok :x

Więc jednak są równi i równiejsi.


 

Raczej nic dziwnego. To dziennikarz.

https://www.bmwblog.com/2022/03/13/bmw-m3-xdrive-delivery-video/?fbclid=IwAR1vfmHmdp-QSuaz4iA6ep-5GMud8yaFpvkLmVbriqdVqGGX0tTIw2DhnfY

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie na temat leasingu. Samochód zamawiany był we wrześniu i załapałem się na 107% wartości końcowej leasingu. Poprosiłem o aktualną kalkulację jak samochód był by zamawiany teraz i wyszło 125%, jednak w leasingu twierdzą, że dla mnie zostaje stara kalkulacja. Teraz pytanie czy leasing może mi znacząco podnieść wartość końcową takiego leasingu? Leasing brany na 5 lat wpłata własna i wykup po 30%. Zażądałem aktualnego harmonogramu ale, nie wyślą go bo będzie dopiero po odbiorze auto, przyznam, że trochę to dziwne podejście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, jednak nie wszyscy są traktowani tak samo. Ten gość nie czekał na auto rok :x

Więc jednak są równi i równiejsi.


 

Raczej nic dziwnego. To dziennikarz.

https://www.bmwblog.com/2022/03/13/bmw-m3-xdrive-delivery-video/?fbclid=IwAR1vfmHmdp-QSuaz4iA6ep-5GMud8yaFpvkLmVbriqdVqGGX0tTIw2DhnfY

 

Właśnie że nie, nie jest dziennikarzem. Ma zupełnie inny biznes w Londynie a BMW to jego pasja zresztą w ogóle samochody. Jest normalnym klientem tylko, że ma kanał na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, jednak nie wszyscy są traktowani tak samo. Ten gość nie czekał na auto rok :x

Więc jednak są równi i równiejsi.


 

Raczej nic dziwnego. To dziennikarz.

https://www.bmwblog.com/2022/03/13/bmw-m3-xdrive-delivery-video/?fbclid=IwAR1vfmHmdp-QSuaz4iA6ep-5GMud8yaFpvkLmVbriqdVqGGX0tTIw2DhnfY

 

Właśnie że nie, nie jest dziennikarzem. Ma zupełnie inny biznes w Londynie a BMW to jego pasja zresztą w ogóle samochody. Jest normalnym klientem tylko, że ma kanał na YouTube.

 

Tak dokładnie, youtuber bawiący się w dziennikarza samochodowego. Kolega Matta Watsona z CarWow. Jak będziesz miał takie zasięgi też będziesz miał większe możliwości. :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakiś czas temu były głosy, że BMW rozmienia się na drobne udzielając zbyt dużych rabatów, przez co ta premium marka przestaje być już taka premium.

Prawdopodobnie teraz te osobniki są usatysfakcjonowane ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie na temat leasingu. Samochód zamawiany był we wrześniu i załapałem się na 107% wartości końcowej leasingu. Poprosiłem o aktualną kalkulację jak samochód był by zamawiany teraz i wyszło 125%, jednak w leasingu twierdzą, że dla mnie zostaje stara kalkulacja. Teraz pytanie czy leasing może mi znacząco podnieść wartość końcową takiego leasingu? Leasing brany na 5 lat wpłata własna i wykup po 30%. Zażądałem aktualnego harmonogramu ale, nie wyślą go bo będzie dopiero po odbiorze auto, przyznam, że trochę to dziwne podejście.

 

Podstawą jest nieruszanie starej wrześniowej kalkulacji. Nawet jak coś dodasz do wyposażenia i wyliczą nową kalkulację leasingową, to będzie już przeliczona wg nowych warunków, a te są gorsze. Jeśli masz klepnięty leasing we wrześniu to go nie tykaj :-) I nie wiem po co żądasz aktualnego harmonogramu, skoro masz lepszy harmonogram z września. No chyba, że miałeś tylko symulację, a umowy leasingu nie podpisałeś wtedy?

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest nieruszanie starej wrześniowej kalkulacji. Nawet jak coś dodasz do wyposażenia i wyliczą nową kalkulację leasingową, to będzie już przeliczona wg nowych warunków, a te są gorsze. Jeśli masz klepnięty leasing we wrześniu to go nie tykaj :-) I nie wiem po co żądasz aktualnego harmonogramu, skoro masz lepszy harmonogram z września. No chyba, że miałeś tylko symulację, a umowy leasingu nie podpisałeś wtedy?

 

Zawsze masz bufor 5% zwiększenia finansowania przy takich samych warunkach leasingu. Także coś tam można dołożyć do wyposażenia, ale trzeba uważać, żeby nie przekroczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z dzisiaj od 21.03 wznawiamy produkcje. Pozdrawiam

 

Aż się boję zapytać, czy nadal fabryka rusza 21.03 czy, nie daj boże, przerwa się przedłuża?

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam od znajomego brokera takie info - Gaz do produkcji pół przewodników dla Tajwanu dostarczała wyłącznie Ukraina dopóki nie odbudują fabryki będzie dramat

Produkcje wiązek kabli elektrycznych robiła Ukraina również zawieszone do odwołania już Porsche wstrzymało fabryki Macana Panamery Taycana, BMW wstrzymało fabryki produkujące większość X, narazie na 60 procentach pracują fabryki europejskie i nadal maja niedobory części.


W tym roku to raczej będzie pod górkę w każdym temacie.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam od znajomego brokera takie info - Gaz do produkcji pół przewodników dla Tajwanu dostarczała wyłącznie Ukraina dopóki nie odbudują fabryki będzie dramat

Produkcje wiązek kabli elektrycznych robiła Ukraina również zawieszone do odwołania już Porsche wstrzymało fabryki Macana Panamery Taycana, BMW wstrzymało fabryki produkujące większość X, narazie na 60 procentach pracują fabryki europejskie i nadal maja niedobory części.


W tym roku to raczej będzie pod górkę w każdym temacie.

Ogólnie to trochę śmieszne że takie firmy polegały tylko na jednym dostawcy z całego świata, gdzie tu zarządzanie ryzykiem itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od znajomego brokera takie info - Gaz do produkcji pół przewodników dla Tajwanu dostarczała wyłącznie Ukraina dopóki nie odbudują fabryki będzie dramat

Produkcje wiązek kabli elektrycznych robiła Ukraina również zawieszone do odwołania już Porsche wstrzymało fabryki Macana Panamery Taycana, BMW wstrzymało fabryki produkujące większość X, narazie na 60 procentach pracują fabryki europejskie i nadal maja niedobory części.


W tym roku to raczej będzie pod górkę w każdym temacie.

 

X są robione w stanach i podobno Ukraina nie ma na nie przełożenia. Co źródło to inna wersja.


Ukraina podobno właśnie Europę zatrzymała.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.