Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Tradi, a jak się zmieniały wyznaczone tygodnie produkcyjne w okresie 12.08 - 22.09? Cały czas, aż do końca, był 35?

 

Sub. prod. (Submtited Production?) na 35/09/2021 (i tak aż do 22 września).


I teraz to co Ciebie interesuje, czyli "Conf. Prod" (zakładam, że confirmed):

12.08-01.09 - 36 tydz.

01.09-17.09 - 37 tydz.

17.09 - 38 tydz.

18.09 - 39 tydz.

22.09 - auto wypada na 105


Teraz w "Sub. Prod." widnieje 40/10/2021, a w "Conf. Prod." jest pusto.

 

Wróciło na 111 - Capacity checked z datą 45/11/2021. Światełko w tunelu jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego czasu od zamówienia można sprawdzać te statusy? W sumie zamówiłem tydzień temu, więc pewnie się jeszcze nie produkuje ;) ale zawsze warto sprawdzić...

 

Panie - to jeszcze trochę... :)

Sprawdziłem historię statusu o który ostatnio requestowałem i pierwsza zmiana nastąpiła po 50 dniach od złożenia zamówienia. Wtedy fabryka przyjęła zamówienie (111), a co stało się później to możesz wyczytać na ostatnich 2 stronach tego wątku :)


W ogóle rozmawiałem z kolegą z branży i z jego insightów dowiedziałem się, że podobno w tym momencie na produkcji "wisi" 6 tys. BMW z samej tylko Polski :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec koncow to i tak lepiej niz skoda, ktora auta produkuje i odstawia na parkingi lotnisko, gdzie auta niszczeją oczekujac na komponenty.

Przy okazji Polski uslyszalem, ze centrala obciela sloty dla naszego kraju, wiec czekanie moze sie wydluzyc…


Trzymam za Was kciuki. Ja bylem jednym z pierwszych dotknietych restrykcjami, po 10.5 miesiaca odebralem swoje G30 w tym tygodniu… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli piszę nie w tym miejscu na forum.

Zamówiłam w tym roku tj. 20.05.2021 mój pierwszy nowy samochód BMW X1 z terminem realizacji na 15.10.2021.

Do dnia dzisiejszego nie mam konkretów, sprzedawca odpisuje, że nie może mi podać wiążącego terminu produkcji, choć w sierpniu pisał że dostał miejsce produkcyjne na październik.

Jeśli możecie podpowiedzieć czego mogę się domagać od delera jeśli do dnia 15 października nie otrzymam auta?

No i co jeśli produkcja przesunie się na 2022? czy dostanę model 2021?


Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roczniki modelowe zmieniaja się po sierpniowej przerwie produkcyjnej. A więc czy październik 2021 czy też luty 2022 to będziesz mieć rocznik modelowy 2022 (MY2022).

Oczywiście data produkcji będzie na dzień wyprodukowani, a więc jeśli wyprodukują w lutym 2022 to będziesz mieć pojazd z datą produkcji 2022, nie zależnie od tego, że zamówienie miałaś robione w 2021 oraz deklarowany termin pojazdu w październiku 2021.

A co oczekiwać od dealera za nie dotrzymanie terminu umowy to już musisz zajrzeć do swojej Umowy jakie tam zapisy masz w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roczniki modelowe zmieniaja się po sierpniowej przerwie produkcyjnej. A więc czy październik 2021 czy też luty 2022 to będziesz mieć rocznik modelowy 2022 (MY2022).

Oczywiście data produkcji będzie na dzień wyprodukowani, a więc jeśli wyprodukują w lutym 2022 to będziesz mieć pojazd z datą produkcji 2022, nie zależnie od tego, że zamówienie miałaś robione w 2021 oraz deklarowany termin pojazdu w październiku 2021.

A co oczekiwać od dealera za nie dotrzymanie terminu umowy to już musisz zajrzeć do swojej Umowy jakie tam zapisy masz w tym zakresie.

 

Dziękuję bardzo za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam w tym roku tj. 20.05.2021 mój pierwszy nowy samochód BMW X1 z terminem realizacji na 15.10.2021.

Do dnia dzisiejszego nie mam konkretów, sprzedawca odpisuje, że nie może mi podać wiążącego terminu produkcji, choć w sierpniu pisał że dostał miejsce produkcyjne na październik.

 

Cała branża ma aktualnie ogromne problemy w realizacji zamówień, a coś takiego jak terminowa realizacja praktycznie nie występuje.


Możesz poprosić dealera o przesłanie historii zamówienia z systemu BMW, widać tam daty i statusy pokazujące zmiany w czasie.

 

Jeśli możecie podpowiedzieć czego mogę się domagać od delera jeśli do dnia 15 października nie otrzymam auta?

 

Sytuacja obecnie jest taka, że jako klient nie masz praktycznie żadnych argumentów.

Możesz zrezygnować z zamówienia i to praktycznie tyle. Z punktu widzenia dealera to w zasadzie jeden problem mniej. A samochód kiedyś w końcu się wyprodukuje i ktoś go kupi prawdopodobnie za więcej niż oryginalnie miał być sprzedany.

Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam w tym roku tj. 20.05.2021 mój pierwszy nowy samochód BMW X1 z terminem realizacji na 15.10.2021.

Do dnia dzisiejszego nie mam konkretów, sprzedawca odpisuje, że nie może mi podać wiążącego terminu produkcji, choć w sierpniu pisał że dostał miejsce produkcyjne na październik.

 

Cała branża ma aktualnie ogromne problemy w realizacji zamówień, a coś takiego jak terminowa realizacja praktycznie nie występuje.


Możesz poprosić dealera o przesłanie historii zamówienia z systemu BMW, widać tam daty i statusy pokazujące zmiany w czasie.

 

Jeśli możecie podpowiedzieć czego mogę się domagać od delera jeśli do dnia 15 października nie otrzymam auta?

 

Sytuacja obecnie jest taka, że jako klient nie masz praktycznie żadnych argumentów.

Możesz zrezygnować z zamówienia i to praktycznie tyle. Z punktu widzenia dealera to w zasadzie jeden problem mniej. A samochód kiedyś w końcu się wyprodukuje i ktoś go kupi prawdopodobnie za więcej niż oryginalnie miał być sprzedany.

Takie czasy.

 

Nie do konca tak jest. Firma chce sie zabezpieczyc przed zamawisniem samochodow przez dilerow. Moga miec jakis niewielki procent rezygnacji i zmian zw z tym zmian klienta, powyzej tego musza sie tlumaczyc lacznie za karami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca tak jest. Firma chce sie zabezpieczyc przed zamawisniem samochodow przez dilerow. Moga miec jakis niewielki procent rezygnacji i zmian zw z tym zmian klienta, powyzej tego musza sie tlumaczyc lacznie za karami

 

Okay, ale mówimy o normalnych czasach, czy o bieżącej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziś dostałem informacje, że moje X3 M40i ma status 150 (production started). Zamówione miesiąc temu więc jestem mocno zaskoczony :D

Niby fajnie ale odbiór w listopadzie a rocznik 2021 ja bym wolał poczekać do stycznia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem informacje, że moje X3 M40i ma status 150 (production started). Zamówione miesiąc temu więc jestem mocno zaskoczony :D

Niby fajnie ale odbiór w listopadzie a rocznik 2021 ja bym wolał poczekać do stycznia :wink:

 

Ja w sumie też, w umowie odbiór jest na koniec stycznia, więc może dogadam się, żeby zarejestrowali w 2022 jeśli jest taka możliwość – nie wiem jak długo zajmie transport bo tutaj też są podobno opóźnienia teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.