Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Panowie czy ktoś mi powie jak to wyglada z restrykcjami na Bmw czy każdy salon ma inne wytyczne ??

Dziś chciałem zamówić Bmw 330i xdrive w pełnej konfiguracji

Okazuje się ze są restrykcje i nie mogę mieć Head Up … kamer 360st oraz Harman Kardon i nie rozumiem nikt nie pisał o restrykcjach na Head up ??


Piszecie jak wyżej ze restrykcje zostały zniesione a tu niespodzianka i jeszcze pogodziłem się z kamerami i HK ale teraz jeszcze Head up … masakra


Tym bardziej ze produkcja i tak po nowym roku … co o tym myślicie ?

Kwestia restrykcji jest dynamiczna bardzo, dilerzy podobno raz na tydzień dostają plik z informacjami co jest obecnie niedostępne i do którego tygodnia.

Zapytaj sie dilera do kiedy headup jest w restrykcjach, niech ustawi datę produkcji po tej restrykcji. Zawsze może się udać że wyprodkuje się wcześniej z tym co chcesz lub później, obecnie to ruletka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Co tydzien przychodzi do dilerow aktualizacja dot. restrykcji.

Jesli masz czas, spokoj ducha i masz czym jezdzic to dodaj te opcje. Jesli zalezy Ci na produkcji: usun. Tego nie da sie przewidziec. Ile to razy juz HK mialo zejsc z restrykcji. Albo kamery 360: moje 5er nie moglo wejsc na produkcje przez to, stracilo slot, a ok tydzien pozniej auta z ta opcja zaczely sie produkowac, tylko przychodzily z dziurami na kamery. Dzis surround view dalej w restrykcjach i pytanie czy oznacza to ze sie w ogole nie wyprodukuje czy moze ze przyjedzie z dziurami do dilera…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem G20 M340i

Auto zamówione ostatniego dnia lipca bez restrykcji (wówczas w restrykcjach były kamery 360 i lędźwie).

Mam HK, ale handlowiec mówił, że od ubiegłego tygodnia jest w restrykcjach.

Z miłych niespodzianek o dziwo dostałem też otwieranie/zamykanie bagażnika nogą, a miało tego nie być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez jestem ciekawy otwierania nogą - w teorii mam to skasowane, ale w instrukcji mam…

Rozkoduj swój VIN np. za pomocą https://www.mdecoder.com/ i zobacz czy widnieje tam poniższy kod:


032X Brak funkcji bezdotykowego otwierania tylnej klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki. Jeszcze wczoraj mdecoder nie widzial mojego auta, a bimmerwork pokazywal e46. Dzis juz dziala i mam jednak 32X (rezygnacja z bezdotykowej klapy) no i 32Z (rezygnacja z digital key)


Co ciekawe: podparcie ledzwiowe jest dla kierowcy i pasazera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was odnośnie daty produkcji - kiedy ją otrzymaliście od dealera ?

Zamówienie składałem 31.07 ze zmianami tydzień później.


Jutro mija 2 miesiące od złożenia zamówienia i wpłaty zaliczki a ja dalej nie znam nawet daty produkcji, dealer twierdzi że "nic nie wiadomo i trzeba czekać".

To normalne i tak teraz wygląda zamawianie samochodu czy mój dealer coś kręci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również składałem zamówienie 31.07. na M340i

Po dwóch tygodniach otrzymałem info, że auto jest zaplanowane do produkcji w 38 tygodniu i wówczas chciałem zrobić jedną zmianę w konfigu, ale handlowiec zdecydowanie mi odradził mówiąc, że możemy wylecieć ze slotu produkcyjnego.

Na początku września kolejne info, że zatwierdzona jest data produkcji na 15.09 i info o nadanym VIN.

20.09 info, że auto jest gotowe do transportu do PL.

29.09 odbiór auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również składałem zamówienie 31.07. na M340i

Po dwóch tygodniach otrzymałem info, że auto jest zaplanowane do produkcji w 38 tygodniu i wówczas chciałem zrobić jedną zmianę w konfigu, ale handlowiec zdecydowanie mi odradził mówiąc, że możemy wylecieć ze slotu produkcyjnego.

Na początku września kolejne info, że zatwierdzona jest data produkcji na 15.09 i info o nadanym VIN.

20.09 info, że auto jest gotowe do transportu do PL.

29.09 odbiór auta

 

może mojego bieda 318i (konfig na 186000 ) im się nie opłaca ściągać  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również składałem zamówienie 31.07. na M340i

Po dwóch tygodniach otrzymałem info, że auto jest zaplanowane do produkcji w 38 tygodniu i wówczas chciałem zrobić jedną zmianę w konfigu, ale handlowiec zdecydowanie mi odradził mówiąc, że możemy wylecieć ze slotu produkcyjnego.

Na początku września kolejne info, że zatwierdzona jest data produkcji na 15.09 i info o nadanym VIN.

20.09 info, że auto jest gotowe do transportu do PL.

29.09 odbiór auta

 

To niezłe się przyfarciło. Składałem w maju na m340i, produkcja na 15.09, auto stoi w fabryce bo zabrakło wskaźników. Nie wiadomo kiedy będzie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również składałem zamówienie 31.07. na M340i

Po dwóch tygodniach otrzymałem info, że auto jest zaplanowane do produkcji w 38 tygodniu i wówczas chciałem zrobić jedną zmianę w konfigu, ale handlowiec zdecydowanie mi odradził mówiąc, że możemy wylecieć ze slotu produkcyjnego.

Na początku września kolejne info, że zatwierdzona jest data produkcji na 15.09 i info o nadanym VIN.

20.09 info, że auto jest gotowe do transportu do PL.

29.09 odbiór auta

 

może mojego bieda 318i (konfig na 186000 ) im się nie opłaca ściągać  :mrgreen:

Uzbrój się w cierpliwość, ja miałem zamówioną G21 318i w bogatym wyposażeniu w październiku 2020. Od planowanego odbioru w lutym, przekładano co chwilę termin odbioru. W lipcu 2021 już się przelała czara goryczy, zrobiłem zadymę u importera i zaproponowali mi auto z placu z rabatem. Nie narzekam, bo jeżdżę teraz 330ix :8) ale moja 318i dalej jest jakby "przypisana" do mnie i ciągle wisi w kolejce do produkcji. Wiem tylko, że G20 jakoś się robią szybciej , może nie będzie tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie złożone 15.06 na 220i (konfiguracja na 205k) - przydział produkcyjny na 37 tydzień. W 38 tygodniu informacja, że auto się nie wyprodukowało. Do dzisiaj brak odpowiedzi odnośnie nowego slotu produkcyjnego, zero informacji o powodzie przesunięcia produkcji. No słabo to wygląda i nawet nie wiadomo czego teraz oczekiwać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Mam gotowy do odbioru samochód w wersji 330i. Z konfiguracji wypadł sportowy układ hamulcowy M, który w momencie składania zamówienia był w pakiecie M, obecnie w konfiguratorze jest to opcja płatna dodatkowo.

Ktoś się orientuje skąd ta zmiana i dlaczego moja konfiguracja została zmieniona? Mimo dostępności tej wersji układu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również składałem zamówienie 31.07. na M340i

Po dwóch tygodniach otrzymałem info, że auto jest zaplanowane do produkcji w 38 tygodniu i wówczas chciałem zrobić jedną zmianę w konfigu, ale handlowiec zdecydowanie mi odradził mówiąc, że możemy wylecieć ze slotu produkcyjnego.

Na początku września kolejne info, że zatwierdzona jest data produkcji na 15.09 i info o nadanym VIN.

20.09 info, że auto jest gotowe do transportu do PL.

29.09 odbiór auta

 

może mojego bieda 318i (konfig na 186000 ) im się nie opłaca ściągać  :mrgreen:

Uzbrój się w cierpliwość, ja miałem zamówioną G21 318i w bogatym wyposażeniu w październiku 2020. Od planowanego odbioru w lutym, przekładano co chwilę termin odbioru. W lipcu 2021 już się przelała czara goryczy, zrobiłem zadymę u importera i zaproponowali mi auto z placu z rabatem. Nie narzekam, bo jeżdżę teraz 330ix :8) ale moja 318i dalej jest jakby "przypisana" do mnie i ciągle wisi w kolejce do produkcji. Wiem tylko, że G20 jakoś się robią szybciej , może nie będzie tak źle

 

A możesz napisać jaki był rabat i cena konfigu na ta twoja 330i z placu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie z kolej sytuacja jest taka:


Zamówienie na 330i xdrive g20 koniec marca 21,

Parę razy przekladany termin produkcji, w tym momencie podobno data zatwierdzona to 44 tydzień, czyli odbiór do 20 listopada, trzymam się mocno, myślałem żeby audi wziąć jakieś z placu (a4/5), ale okazuje się że to co jest niesprzedane jest albo łyse albo z zaporowa ceną, w każdym razie w żadnym nie było tempomatu adaptacyjnego, na ten moment czekam.. oby w listopadzie. Z restrykcji wypadła mi tylko indukcja, był temat foteli sportowych i halumcow M, ale podobno mają być. Konfig za ok 247k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie z kolej sytuacja jest taka:


Zamówienie na 330i xdrive g20 koniec marca 21,

Parę razy przekladany termin produkcji, w tym momencie podobno data zatwierdzona to 44 tydzień, czyli odbiór do 20 listopada, trzymam się mocno, myślałem żeby audi wziąć jakieś z placu (a4/5), ale okazuje się że to co jest niesprzedane jest albo łyse albo z zaporowa ceną, w każdym razie w żadnym nie było tempomatu adaptacyjnego, na ten moment czekam.. oby w listopadzie. Z restrykcji wypadła mi tylko indukcja, był temat foteli sportowych i halumcow M, ale podobno mają być. Konfig za ok 247k

 

Masz w konfiguracji HK albo kamery 360?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie z kolej sytuacja jest taka:


Zamówienie na 330i xdrive g20 koniec marca 21,

Parę razy przekladany termin produkcji, w tym momencie podobno data zatwierdzona to 44 tydzień, czyli odbiór do 20 listopada, trzymam się mocno, myślałem żeby audi wziąć jakieś z placu (a4/5), ale okazuje się że to co jest niesprzedane jest albo łyse albo z zaporowa ceną, w każdym razie w żadnym nie było tempomatu adaptacyjnego, na ten moment czekam.. oby w listopadzie. Z restrykcji wypadła mi tylko indukcja, był temat foteli sportowych i halumcow M, ale podobno mają być. Konfig za ok 247k

 

Masz w konfiguracji HK albo kamery 360?

 

No właśnie nie, w marcu już mi powiedziano że to jest na restrykcji, natomiast nic to nie zmieniło. Nie wiem jaki jest klucz produkcji samochodów :) doradca twierdzi że 70 procent aut zamówionych produkuje się w terminie pozostałe są przesuwane . Termin to wg umowy do końca sierpnia było, jest powiedzmy początek października praktycznie i auto ma status 112 i 44 tydzień na produkcję, tyle że już wcześniej produkcja się przesuwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje X3 M40i zamówione 7 wrzesnia, wczoraj dostałem info że zmienił się status i produkcja ustalona na 42 tyg.


Jakoś nie chce mi sie wierzyć że to się uda patrząc na opóźniena G20/21.


edit: stycznia na wrzesnia

Edytowane przez Robert2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje X3 M40i zamówione 7 stycznia, wczoraj dostałem info że zmienił się status i produkcja ustalona na 42 tyg.


Jakoś nie chce mi sie wierzyć że to się uda patrząc na opóźniena G20/21.

Może się udać, modele M mają jakiś większy priorytet niż wersje cywilne. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje X3 M40i zamówione 7 stycznia, wczoraj dostałem info że zmienił się status i produkcja ustalona na 42 tyg.


Jakoś nie chce mi sie wierzyć że to się uda patrząc na opóźniena G20/21.

 

Irytujący jest fakt, że zamawiasz auto na początku roku, odbierasz tuż przed końcem, tym samym część rabatu szlag trafia :mad2:

Niestety w Polsce nie obowiązuje termin rok modelowy, tylko ludzie uparcie trzymają się daty produkcji/rejestracji.

Ja zamówiłem końcem marca, odbiór miałem planowy 26 lipca.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje X3 M40i zamówione 7 stycznia, wczoraj dostałem info że zmienił się status i produkcja ustalona na 42 tyg.


Jakoś nie chce mi sie wierzyć że to się uda patrząc na opóźniena G20/21.

 

Irytujący jest fakt, że zamawiasz auto na początku roku, odbierasz tuż przed końcem, tym samym część rabatu szlag trafia :mad2:

Niestety w Polsce nie obowiązuje termin rok modelowy, tylko ludzie uparcie trzymają się daty produkcji/rejestracji.

Ja zamówiłem końcem marca, odbiór miałem planowy 26 lipca.

 

Szacun za to, że czekacie tyle na samochody. Mocne nerwy. Ja nie czekałbym nigdy dłużej niż te 3-4 mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po tym jak Wam wypadł samochód ze slotu produkcyjnego to jak długo czekaliście na nowy termin? Moje się miało wyprodukować w 37 tygodniu, mamy ostatni dzień 39, a nie ma nawet informacji o nowej dacie produkcji. Dealer każe "czekać na odpowiedź z centrali" :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po tym jak Wam wypadł samochód ze slotu produkcyjnego to jak długo czekaliście na nowy termin? Moje się miało wyprodukować w 37 tygodniu, mamy ostatni dzień 39, a nie ma nawet informacji o nowej dacie produkcji. Dealer każe "czekać na odpowiedź z centrali"

 

Dobrze rozumiem, że samochód miał się zrobić w 37. tygodniu, nie było żadnego przesunięcia w systemie, a do produkcji nie doszło? Nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co właściwie oznacza "przesunięcie w systemie", bo do żadnego nie mam wglądu - wszystko załatwiam z opiekunem klienta. W 38 tygodniu napisał mi po prostu, że auto się nie wyprodukowało i że należy czekać na nowy termin - w tym tygodniu się przypominałem i odpowiedź jak wyżej, czyli "czekać na centralę"...


Żadnej informacji o powodzie przesunięcia czy restrykcjach w wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.