Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name="chudster"

Wtedy kiedy ja zamawiałem to nie było jeszcze oficjalnych restrykcji na podparcie. Miałem w zamówieniu podparcie u kierowcy jak i u pasażera (1200 zł).


VIN dostałem 23 lipca a mogłem go rozkodować dopiero dzisiaj. Według VIN produkcja 3 sierpnia.


W moim przypadku zadziałał tylko https://bimmer.vin

Płatna wersja mdecodoera' date=' outvin nadal nie znajduję pojazdu, a inne pokazują e36 ;)[/quote]


A kiedy zamawiałeś? Ja zamówienie złożyłem w ostatnim dniu czerwca, chyba jestem totalnym farciarzem, albo dealer ma tyle slotów produkcyjnych i dlatego tak sprawnie poszło.

U mnie taka sama sytuacja, też VIN dostałem 23 lipca a na stronie którą podałeś data produkcji pokazuje też 3 sierpnia, dzięki za link :D

Wygląda na to że oba nasze egzemplarze przyjadą do Polski w tym samym czasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprzedawca odezwał sie ze wiadomością że zamiast deklarowanego w umowie terminu odbioru auta w końcówce sierpnia będzie produkcja na pazdziernik (nie podał dokładnej daty)

oraz żeby wogóle sie wyprodukował w pażdzierniku,musze zrezygnować z kamer 360 i drive recordera.....Szczerze nie wiem co mu odpisać,bo realnie odbiór auta może być z końcem listopada

i to bez kamer na ktorych mi zależy,czy nie lepiej bedzie przeciagnąć produkcje na początek 2022?Zamówienie z kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprzedawca odezwał sie ze wiadomością że zamiast deklarowanego w umowie terminu odbioru auta w końcówce sierpnia będzie produkcja na pazdziernik (nie podał dokładnej daty)

oraz żeby wogóle sie wyprodukował w pażdzierniku,musze zrezygnować z kamer 360 i drive recordera.....Szczerze nie wiem co mu odpisać,bo realnie odbiór auta może być z końcem listopada

i to bez kamer na ktorych mi zależy,czy nie lepiej bedzie przeciagnąć produkcje na początek 2022?Zamówienie z kwietnia.

 

U mnie to samo, 330i xDrive i albo czekam do marca 2022 (i nie wiadomo co będzie) albo biorę bez kamer w październiku. Podobno ładowarek indukcyjnych też nie ma. Zmiana modelu wyżej niezbyt opłacalna, bo zamówienie spada na koniec kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprzedawca odezwał sie ze wiadomością że zamiast deklarowanego w umowie terminu odbioru auta w końcówce sierpnia będzie produkcja na pazdziernik (nie podał dokładnej daty)

oraz żeby wogóle sie wyprodukował w pażdzierniku,musze zrezygnować z kamer 360 i drive recordera.....Szczerze nie wiem co mu odpisać,bo realnie odbiór auta może być z końcem listopada

i to bez kamer na ktorych mi zależy,czy nie lepiej bedzie przeciagnąć produkcje na początek 2022?Zamówienie z kwietnia.

 

U mnie to samo, 330i xDrive i albo czekam do marca 2022 (i nie wiadomo co będzie) albo biorę bez kamer w październiku. Podobno ładowarek indukcyjnych też nie ma. Zmiana modelu wyżej niezbyt opłacalna, bo zamówienie spada na koniec kolejki.

Zamawiałeś G20 czy G21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie terminy na przełom roku albo w ogóle na wiosnę to nie lepiej już poczekać na lift g20 ?

Zawsze to będzie coś świeżego. Jak się czeka tak długo i światełka w tunelu nie widać to chyba lepiej już dołożyć następne pół roku i mieć LCI g20. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie terminy na przełom roku albo w ogóle na wiosnę to nie lepiej już poczekać na lift g20 ?

Zawsze to będzie coś świeżego. Jak się czeka tak długo i światełka w tunelu nie widać to chyba lepiej już dołożyć następne pół roku i mieć LCI g20. .

 

LCI ma być w produkcji od 08/2022.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie terminy na przełom roku albo w ogóle na wiosnę to nie lepiej już poczekać na lift g20 ?

Zawsze to będzie coś świeżego. Jak się czeka tak długo i światełka w tunelu nie widać to chyba lepiej już dołożyć następne pół roku i mieć LCI g20. .

 

LCI ma być w produkcji od 08/2022.

 

No ok, więc jak ktoś się szykuje na wionę na odbiór to jaki problem poczekać do sierpnia. Zmiany pewnie nie będą duże ale jednak zauważalne. Na pewno inny zderzak przód i tył i inna grafika lamp.

W F30 LCI i f32 LCI różnice są zauważalne od razu. Ja bym poczekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie terminy na przełom roku albo w ogóle na wiosnę to nie lepiej już poczekać na lift g20 ?

Zawsze to będzie coś świeżego. Jak się czeka tak długo i światełka w tunelu nie widać to chyba lepiej już dołożyć następne pół roku i mieć LCI g20. .

LCI ma być w produkcji od 08/2022.

No ok, więc jak ktoś się szykuje na wionę na odbiór to jaki problem poczekać do sierpnia. Zmiany pewnie nie będą duże ale jednak zauważalne. Na pewno inny zderzak przód i tył i inna grafika lamp.

W F30 LCI i f32 LCI różnice są zauważalne od razu. Ja bym poczekał.

Jak ktoś czeka na odbiór kilka miesięcy, w sierpniu mu mówią że będzie w marcu w tej konfiguracji co chce, albo w październiku jak usunie parę rzeczy to już można się zdenerwować. a piszesz by poczekał do produkcji sierpniowej 2022, czyli odbiór we wrześniu - rok czekania, o ile terminy produkcji wrócą do normy :roll:


przy takim podejściu lepiej poczekać do 2025, wtedy będzie H20, jeszcze nowsze :D

 

U mnie to samo, 330i xDrive i albo czekam do marca 2022 (i nie wiadomo co będzie) albo biorę bez kamer w październiku. Podobno ładowarek indukcyjnych też nie ma. Zmiana modelu wyżej niezbyt opłacalna, bo zamówienie spada na koniec kolejki.

ładowarki indukcyjnej totalnie nie polecam. ledwo ładuje, a przy połączonym android auto, telefon się przegrzewa, spotify tnie niemiłosiernie, a ładowarka i tak się wyłącza (pomarańczowa dioda) bo jest za gorąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki indukcyjnej nie ma teraz nawet w konfiguratorze więc nie ma tematu.


przy takim podejściu lepiej poczekać do 2025, wtedy będzie H20, jeszcze nowsze :D


hehe no tak, ale weź pod uwagę też sprawę odsprzedaży. Przy tym samym roku produkcji każdy rozgląda się za LCI i musisz mocno zejść z ceny, żeby ktoś się autem zainteresował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, otrzymałem info od handlowca że MUSZĘ mieć w specyfikacji zaznaczone dwie opcje:


32Z Rezygnacja z BMW Digital Key

48Z Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera


Tak się składa że nie chcę z nich rezygnować a handlowiec twierdzi że BMW nie wyprodukuje samochodu z tymi opcjami.

Czy mieliście podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki indukcyjnej nie ma teraz nawet w konfiguratorze więc nie ma tematu.


przy takim podejściu lepiej poczekać do 2025, wtedy będzie H20, jeszcze nowsze :D


hehe no tak, ale weź pod uwagę też sprawę odsprzedaży. Przy tym samym roku produkcji każdy rozgląda się za LCI i musisz mocno zejść z ceny, żeby ktoś się autem zainteresował.

W sumie, gdybym miał deklarowany odbiór na marzec 2022, to też miałbym dylemat. na miejscu @wintersun odpuściłbym jednak kamery 360, chyba że ma czym jeździć do tego marca/sierpnia.

jak na razie dostępność części wcale się nie poprawia, jak jedno wraca, dwa inne dostają restrykcje. sam czekam na montaż haka jeszcze, o ile hak jest, to sterowników do niego nie ma i nie wiadomo kiedy będą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, otrzymałem info od handlowca że MUSZĘ mieć w specyfikacji zaznaczone dwie opcje:


32Z Rezygnacja z BMW Digital Key

48Z Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera


Tak się składa że nie chcę z nich rezygnować a handlowiec twierdzi że BMW nie wyprodukuje samochodu z tymi opcjami.

Czy mieliście podobne problemy ?

 

Jest 80 stron tych i innych problemów w wątku "opóźnienie w odbiorze." ciesz się, że dla kierowcy ci lędźwi nie usunęli, o ile masz wybrane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo kiedy to się poprawi. Wiem na przykładzie rynku kart graficznych w UK, że z powodu globalnego braku silikonu, tak silikonu, ceł Trumpowych na technologie z Chin oraz z powodu powodzi na Tajwanie gdzie produkuje się elektronika i wszelkiego rodzaju czipy ostatnia dostawa kart graficznych na rynek UK była rok temu.

Myślę że to wszystko jest ze sobą powiązane, karty graficzne i elektronika do naszych beemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, otrzymałem info od handlowca że MUSZĘ mieć w specyfikacji zaznaczone dwie opcje:


32Z Rezygnacja z BMW Digital Key

48Z Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera


Tak się składa że nie chcę z nich rezygnować a handlowiec twierdzi że BMW nie wyprodukuje samochodu z tymi opcjami.

Czy mieliście podobne problemy ?

 

Jest 80 stron tych i innych problemów w wątku "opóźnienie w odbiorze." ciesz się, że dla kierowcy ci lędźwi nie usunęli, o ile masz wybrane ;)

 

Rozumiem z tym że nie dostałem info że brak tych opcji w fabryce tylko że "BMW wymaga żeby te opcje były zaznaczone bo bez tego auto się nie wyprodukuje" więc się zastanawiam jaki jest powód.

Gdyby mi napisali że brak w fabryce to bym nie szukał przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z jednej strony widzisz, jakie są problemy a z 2 rekomendujesz czekanie około 1.5 roku na model LCI. Nawet jeśli LCI wejdzie w sierpniu i zacznie się produkcja, to dealerzy dostaną testówki po 2 miesiącach a klienci - jak będą mieli szczęście. Jedni po 3 miesiącach od zamówienia, jedni 9... Wg mnie przy odsprzedaży, zwłaszcza biorąc pod uwagę stan rynku aut używanych gdzie schodzi wszystko jak tylko sie pojawia, nie będzie żadnego problemu jeśli to będzie auto pre-LCI z roku modelowego 2022. Na pewno znajdzie się nabywca za dobrą kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tym że nie dostałem info że brak tych opcji w fabryce tylko że "BMW wymaga żeby te opcje były zaznaczone bo bez tego auto się nie wyprodukuje" więc się zastanawiam jaki jest powód.

Gdyby mi napisali że brak w fabryce to bym nie szukał przyczyny

Diler powinien ci wytłumaczyć o co chodzi, słabo ;/ u mnie kontakt z salonem był bardzo dobry, ale kontakt salonu z centralą koszmarny. nie mogłem uzyskać żadnych odpowiedzi, bo sami nic od centrali nie wiedzieli. ogólnie bardziej odczuwa się zlewanie klienta niż premium markę. ktoś pisał nawet, że mu wprost powiedzieli coś typu: "jak nie chcesz bez tych opcji, nie ma sprawy, mamy 10 na twoje miejsce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już każdy sam musi sobie przekalkulować jakie ma priorytety. W przypadku g22 czy g26 nie ma nad czym się zastanawiać. Trzeba w tej chwili już czekać na rok modelowy 2022. W przypadku g20 kusi to LCI na horyzoncie.

 

Czy ja wiem czy kusi. Widziałeś ten środek z iDrive 8 i długim poziomym ekranem? Wygląd według przecieków też nie zapowiada się jakoś imponująco. Myślę, że wielu potencjalnych nabywców może szukać pre-LCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już każdy sam musi sobie przekalkulować jakie ma priorytety. W przypadku g22 czy g26 nie ma nad czym się zastanawiać. Trzeba w tej chwili już czekać na rok modelowy 2022. W przypadku g20 kusi to LCI na horyzoncie.

 

Czy ja wiem czy kusi. Widziałeś ten środek z iDrive 8 i długim poziomym ekranem? Wygląd według przecieków też nie zapowiada się jakoś imponująco. Myślę, że wielu potencjalnych nabywców może szukać pre-LCI.

 

Nie sądzę, żeby dali IDrive8. Do całkiem nowego modelu pewnie tak, ale teraz nie sądzę. Wygląd pewnie, że nie imponująco się zapowiada, ale nowsze niż starsze to już wystarczy dla wielu, żeby się zainteresować. Popatrz na G30. Zmiany nie są imponujące a jednak wygląd znacznie świeższy.

Nie wierzę że ktoś jakby miał wybierać LCI a pre-LCI wybierze to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bmwblog.com/2021/03/09/bmw-idrive-8-coming-march-2021/

 

The new-generation BMW iDrive will be first installed in the new series iX and i4 electric vehicles coming this year, with other models to follow in 2022, such as the G70/G71 7 Series and G20/G21 3 Series LCI.

 

Do dziś wielu woli M340i 2020 niż 2021, bo oferuje lepszy dźwięk wydechu.


Nowsze, nie znaczy lepsze, szczególnie jeśli chodzi o samochody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tym że nie dostałem info że brak tych opcji w fabryce tylko że "BMW wymaga żeby te opcje były zaznaczone bo bez tego auto się nie wyprodukuje" więc się zastanawiam jaki jest powód.

Gdyby mi napisali że brak w fabryce to bym nie szukał przyczyny

Diler powinien ci wytłumaczyć o co chodzi, słabo ;/ u mnie kontakt z salonem był bardzo dobry, ale kontakt salonu z centralą koszmarny. nie mogłem uzyskać żadnych odpowiedzi, bo sami nic od centrali nie wiedzieli. ogólnie bardziej odczuwa się zlewanie klienta niż premium markę. ktoś pisał nawet, że mu wprost powiedzieli coś typu: "jak nie chcesz bez tych opcji, nie ma sprawy, mamy 10 na twoje miejsce"

 

Gwoli ścisłości - w trakcie konfiguracji była mowa że pewne rzeczy są niedostępne (np nie mogłem wziąć nagłośnienia HK) albo mogą nagle w trakcie produkcji wylecieć ale gdy już wybrałem opcje to nie dostałem żadnej informacji że dostęp komfortowy będzie ale bez telefonu a lędźwiowe tylko u kierowcy tylko dostałem specyfikacje do akceptacji w której zaznaczono dwie dodatkowe opcje rezygnacji które podałem w pierwszym poście.

Dlatego mnie to zdziwiło że z niczego nie rezygnowałem a się coś takiego pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.