Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Mi handlowiec doradzał żebym nie wstawiał tego na własną rękę, trzeba kodować i może (ale nie musi) polecieć gwarancja.

 

Te historie o utracie gwarancji to mi czasem trącą absurdem i straszakiem, żeby za wszystko przepłacać w ASO. Zmienisz fotel i co stracisz, pewnie gwarancję na fotel.

Czekam aż jakiś producent odmówi gwarancji na skrzynię biegów bo człowiek fotel wymienił w garażu, ale by się piękna walka wywiązała :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi handlowiec doradzał żebym nie wstawiał tego na własną rękę, trzeba kodować i może (ale nie musi) polecieć gwarancja.

 

Te historie o utracie gwarancji to mi czasem trącą absurdem i straszakiem, żeby za wszystko przepłacać w ASO. Zmienisz fotel i co stracisz, pewnie gwarancję na fotel.

Czekam aż jakiś producent odmówi gwarancji na skrzynię biegów bo człowiek fotel wymienił w garażu, ale by się piękna walka wywiązała :mrgreen:

Znajomy stracił gwarancję na citroena jumpera bo zrobił na nim najazd/lawetę kupił oczywiście puste nadwozie poz zabudowę. Po 30tyś km padł silnik i nie uznali sprawa w sądzie przegrana. Po 2 latach odpadał lakier z maski i blotników też nie uznane bo najazd :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe restrykcje, które teraz weszły to brak otwierania nogą i kamery 360. Nadal brak podparcia u pasażera i w słabszych wersjach nagłośnienie hk i asystenci proff.

 

Ja swoje odebralem tydzien temu.


Kamera 360 to jest top, fantastyczna rzecz. Jesli teraz jest w restrykcjach, to radze poczekac….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie jeśli nie macie problemu z wyczuciem auta przy parkowaniu, to ze spokojem czujniki + kamera cofania wystarczą :) W dodatku z kamerą cofania dostajecie bajery w postaci asystenta parkowania oraz asystenta cofania, także jedyna różnica to czujniki zamiast kamer dookoła samochodu. Nie czekałbym miesiącami przez to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie jeśli nie macie problemu z wyczuciem auta przy parkowaniu, to ze spokojem czujniki + kamera cofania wystarczą :) W dodatku z kamerą cofania dostajecie bajery w postaci asystenta parkowania oraz asystenta cofania, także jedyna różnica to czujniki zamiast kamer dookoła samochodu. Nie czekałbym miesiącami przez to.

Pełna zgoda. Mam kamery 360 i widok 3D to jest kosmiczny mega bajer, ale używam tylko jeśli chcę żeby opadły szczęki z wrażenia pasażerom :8) Kamera tył plus lusterka i sygnał z czujników i spokojnie można manewrować. Tym bardziej, że autko jest kompaktowe, widoczność bez zastrzeżeń i myślę, że bez żadnej kamery też dałoby radę się obejść.


No dobra, czasem przydaje się widok z góry żeby stwierdzić czy udało się idealnie równo wjechać między linie czy poprawka ;)


Natomiast z otwierania nogą sporadycznie, ale korzystam więc byłoby mi szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie jeśli nie macie problemu z wyczuciem auta przy parkowaniu, to ze spokojem czujniki + kamera cofania wystarczą :) W dodatku z kamerą cofania dostajecie bajery w postaci asystenta parkowania oraz asystenta cofania, także jedyna różnica to czujniki zamiast kamer dookoła samochodu. Nie czekałbym miesiącami przez to.

Pełna zgoda. Mam kamery 360 i widok 3D to jest kosmiczny mega bajer, ale używam tylko jeśli chcę żeby opadły szczęki z wrażenia pasażerom :8) Kamera tył plus lusterka i sygnał z czujników i spokojnie można manewrować. Tym bardziej, że autko jest kompaktowe, widoczność bez zastrzeżeń i myślę, że bez żadnej kamery też dałoby radę się obejść.


No dobra, czasem przydaje się widok z góry żeby stwierdzić czy udało się idealnie równo wjechać między linie czy poprawka ;)


Natomiast z otwierania nogą sporadycznie, ale korzystam więc byłoby mi szkoda.

 


A dla mnie to jest zbedny gadzet. Nie chcialem tego.

 

A według mnie jeśli nie macie problemu z wyczuciem auta przy parkowaniu, to ze spokojem czujniki + kamera cofania wystarczą :) W dodatku z kamerą cofania dostajecie bajery w postaci asystenta parkowania oraz asystenta cofania, także jedyna różnica to czujniki zamiast kamer dookoła samochodu. Nie czekałbym miesiącami przez to.

Nie do konca jest tak jak mowisz: z kamera 360 przychodzi kamera panoramiczna przednia i tylna. Obie bardzo przydatne na skrzyzowaniach z ograniczonym polem widzenia. Jednak ta opcja jest dostepna tylko asystencie parkowania plus.


Za to Remote 3D to jest bajer;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Otwieranie noga mega wygodne jak sie wraca z zakupow z zajetymi obiema rekami, szczegolnie w okresie jesienno zimowym kiedy jest mokro. Jak postawisz reklamowy na ziemie to masz je brudne a proba wydobycia pilota czy tez szukanie przycisku na klapie jezdzac reklamowami po brudnym tyle tez zafajne nie jest.

2. Jesli chodzi o kamery 360 to mi sie nawet czesciej przydaje kamera przednia niz tylna. To nie sa wysokie auta i parkujac pod wyzszym kraweznikiem trzeba uwazac aby przednim zderzakiem nie zawadzic, to samo w garazu, ja wjezdzam przodem i jakos tak wygodniej jest jak widac ile jeszcze miejsca zostalo. Czujniki tez niby ok ale jednak kamera duzo wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamera 360 do sprawdzania czy się równo wjechało miedzy linie jest super przydatna
z kamerą 360 jest mozliwość zamówienia recordera,ponoc nagrywa 20s przed i 20s po zdarzeniu.sam to zamówiłem i to był min powód zamówienia kamer 360,choć nie tylko bo bajer jest fajny...

Tak dokladnie jest. Mozna tez samemu odpalic nagrywanie. Wtedy zapisuje 30 sek przed rozpoczeciem nagrywania i 30 po rozpoczeciu. Nagrywany jest obraz z 4 kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą czy ktoś widział obraz nagrany?jaka jakośc jest? 30 czy 60fps?Sam fakt posiadania obrazu z 4 kamer może być mega pomocny przy ewentualnym zdarzeniu.

 

Jak nie zapomne, to wezme dysk usb do samochodu i skopiuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest fatalna, nie da się odczytać tablic nawet w dzień. Ogólnie sam byłem bardzo za kamerami 360 i Drive Recorderem, ale potem okazało się, że Drive Recorder ma pikseloze i nagrywa tylko 20 sek tył przód, a na dokładkę jeszcze później doszło, że kamery 360 są na bardzo mocnej restrykcji, więc ryzykuje się, że przez nie auto wypadnie z kolejki. Ja je odpuściłem, za to w tej cenie wziąłem podstawowych asystentow, czyli martwe pola. Na Warszawę przydatne w gęstym ruchu i atakach z lewej i z prawej jednocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post witam wszystkich i każdego z osobna. Szkoda że witam się z forum akurat w takim dziale ale cóż - takie mamy czasy.

Swoje BMW 330i xDrive LuxuryLine w sedanie zamówiłem w zeszłym tygodniu więc mam w miarę świeże info odnośnie restrykcji. Otóż z mojej wymarzonej konfiguracji którą sam przygotowałem w konfiguratorze na stronie internetowej wypadły w momencie zamówienia:

- reflektory laserowe

- kamery 360

- beżowa tapicerka (zarówno całe wnętrze, jak i potem ta wersja z czarnym wykończeniem w dolnej części wnętrza. Po prostu nie ma beżowej skóry i koniec)

- adaptacyjne zawieszenie


Produkcja mojej "3" przypadnie na 08/2021 więc będzie już dostępne nagłośnienie HK, które wraca do produkcji aut przewidzianych już na 07/2021. Tak przekazał mi handlowiec.

Według informacji handlowca, tak jak wspomniałem wcześniej - produkcja przewidziana na 08/2021, później logistyka, dealer itd. i odbiór przewidziany na końcówkę 09/2021


Ciężko było mi się pogodzić zwłaszcza z brakiem kamer 360 bo jestem trochę "gadżeciarzem". Reflektory laserowe mają sens tylko jak jedzie się w totalnych ciemnościach poza miastem więc przełknąłem to gładko, tapicerkę beżową zamieniłem na Oyster więc też jakoś to przełknę. Wygląda trochę jak kawa z mlekiem. Adaptacyjne zawieszenie jest fajne ale standardowe też podobno ładnie wybiera nierówności więc też pogodziłem się z tym.

Generalnie moja konfiguracja jest raczej "na bogato" ale mimo to liczę że żadne inne restrykcje mnie już nie sięgną i odbiorę auto bez niespodzianek w wyznaczonym terminie. Wahałem się czy kupić BMW 3 czy Audi A5 ale wnętrze BMW odpowiada mi bardziej, a to właśnie na wnętrza samochodów zwracam uwagę najbardziej.

Wiele osób które jeździ BMW uważa że z tej drogi nie ma już odwrotu i zakup pierwszego BMW oznacza że kolejne auta też będą z Bawarii. Ja nie mam nic przeciwko :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na terminowy odbiór , ja moje M340i Touring zamówiłem 8 lutego a o produkcji w lipcu mogę tylko marzyć przy dobrych wiatrach ☹️. Ale ja już jestem raczej nastawiony na cesje zamówienia na innego klienta lub rezygnacje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krakus3, kolor to niebieski Phytonic. Bardziej mi pasował niebieski Tanzanite - ale dostępny tylko w M-pakiet. Gdy dowiedziałem się że na tapicerkę beżową jest restrykcja to kolejnym moim wyborem była tapicerka Cognac, ale oczywiście - dostępna tylko w M-pakiet...


Jest jakaś jedna, wiodąca przyczyna dla której użytkownicy rzadko wybierają wersji Luxury?


Podobno za mniej/więcej 3-4 tygodnie będzie info od importera na kiedy konkretnie auto wskoczyło na produkcję. Będę informował na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Krakus3, kolor to niebieski Phytonic

szczerze , to jeden z najbardziej sportowych kolorów G20 , nie mam pewności czy by pasował do stylu i chromów Luxury Line , ale oczywiście to moje zdanie.

mam inny faworyt do Luxury : Szary Oxide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.