Skocz do zawartości

E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna


szumrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ten moduł RLS to masz dokładany czy oryginalnie był w aucie? Bo NCS chce go kodować innym plikiem niż powinien.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę dziwne że nie możesz połączyć się z TCU i EWS skoro na załączonym filmiku oba te moduły przechodzą kodowanie.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coś jak u mnie, inpa 5.0.2 , ediabas 6.4.7 nie łączy z TCU, TV, Navi monitorem, mimo najnowszych sp daten.

Inpa 5.0.6 ediabas 7.3.0 standard tools 2.12 łączy z TCU bez problemu, ale z TV, Navi i monitorem przez e53. Ale całe auto przeszło kodowanie wszystkich modułów w NCS bez problemu.


Skąd instalowałeś inpę? Bo jeśli z bimmerpark to pierwsza wersja była problemowa. Od niedawna jest w pełni działająca.

Druga sprawa to zaktualizuj sp daten dla e53, e83, e46, bo w tych autach też były montowane te moduły.


Tu jest inpa i sp daten


https://bimmerpark.pl/inpa-f

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak u mnie, inpa 5.0.2 , ediabas 6.4.7 nie łączy z TCU, TV, Navi monitorem, mimo najnowszych sp daten.

Inpa 5.0.6 ediabas 7.3.0 standard tools 2.12 łączy z TCU bez problemu, ale z TV, Navi i monitorem przez e53. Ale całe auto przeszło kodowanie wszystkich modułów w NCS bez problemu.


Skąd instalowałeś inpę? Bo jeśli z bimmerpark to pierwsza wersja była problemowa. Od niedawna jest w pełni działająca.

Druga sprawa to zaktualizuj sp daten dla e53, e83, e46, bo w tych autach też były montowane te moduły.


Tu jest inpa i sp daten


https://bimmerpark.pl/inpa-f

 

Inpe mam od BimmerGeeks ale wydaje mi sie ze dziala bez problemu z K+Dcan i Enet. Mam jeszcze dwie inne BMW i laczy sie bez problemu z tym ze jest po niemiecku. Zrobie tak jak mowisz, zobacze czy problem lezy w sp daten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w aucie czujnik deszczu i zmierzchu (RLS) czy tylko deszczu (RS) ?

 

Moge odczytac ustawienia wszystkich modulow w NCS oprocz TCU i EWS.

TCU widać w INPA ?

 

Tak jak pisalem wczescniej INPE mam najnowsza i zeby sie polaczyc z e39 musze wejsc przez Shift + F9 "old" , nie widzialem tam opcji zeby wyswietlic wszystkie moduly w jednym oknie. Natomiast jak wejde w Communication Systems/ Telephone to sie laczy z TCU i moge odczytac oraz usunac bledy, odczytac numer i date produkcji. Jezeli uruchomie ISTA - D to na "drzewku modulow" nie widze TCU. Czyli jak by nie bylo do konca zakodowane. Nie moge znalesc naklejki z ZCS za prawa lampa ale wyczytalem ze tylko przed lift mial te naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak wejde w Communication Systems/ Telephone to sie laczy z TCU i moge odczytac oraz usunac bledy, odczytac numer i date produkcji

Bardzo dobrze, znaczy, że komunikacja jest.

 

Ja w swoim po liftowym e39 mialem juz wiazke pod TCU.

To się zgadza. Masz S640 Preparation F Tel. Installation Universal

 

po wpisaniu mojego SA opcja telefon 0629 jest juz wpisana w ZCS

To się nie zgadza, S629 nie masz w VIN więc pewnie było już coś kodowane.

 

Nie moge znalesc naklejki z ZCS za prawa lampa ale wyczytalem ze tylko przed lift mial te naklejki.

Podnieś tylną kanapę. Powinna być kartka z wydrukiem jeśli nikt nie wyrzucił. Ja to widzę, że kody są nieprawidłowe dlatego wysypuje się przy kodowaniu. Możesz jeszcze najpierw poszukać czy INPA gada z RLS, ale nie wiem gdzie go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Można spróbować wrócić do starego klucza GM i SA ale klucz VN musi pozostać zmieniony tak jak podał szumrak , bo inaczej TCU będzie niewidoczne.

U mnie Ista przed i po kodowaniu nie podświetla TCU na zielono, widzi że jest ale jakby niedostępny.


1676728664674.jpg

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 30.03.2021 o 23:37, Fuser napisał(a):

BM54 - Small, 12 pin connector (C Btm right)

X13649-6---------------------- Tel Audio Out + --------------PIN 37 ULF

X13649-12--------------------- Tel Audio Out - --------------PIN 38 ULF

Te sygnały masz podłączone ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bm54 z okrągłymi pinami to bardziej bm24 niz 54. Raczej nie ma on wejścia dźwięku z telefonu. Powinien mieć głośniki 2 cewkowe i TCU podpięte bezpośrednio do głośników. Jak miałem bm24 to dołożyłem przekaźnik podwójny, przewody idące ze wzmacniacza przecięte, podłączone do przekaźnika pod NC, z TCU pod NO, wyjście przekaźnika na głośniki. Sterowanie cewką z MUTE. Działa rewelacyjnie.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 minut temu, Krycha523i napisał(a):

To znaczy że coś jest nie podłączone w układzie tunera?

Jak sprawdzić czy pin 37 i 38 z TCU idzie głos, podłączę głośnik i powinien być głos ?

Tak ale głośnik musi mieć rezystancję zbliżoną do tej głośników z drzwi. Jak będzie zbyt mała rezystancja to zabezpieczenie rozłączy kanał. Możesz jakiś wysoko tonowy podpiać.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na Mute z tego co kojarzę idzie masa, tak TCU samo zasila głośniki.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli chodzi o elektronikę wewnątrz to jest to zupełnie inny sprzęt.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Oryginalne głośniki?

Tcu zakodowane pod auto?

 

Edytowane przez szumrak
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.