Skocz do zawartości

Felgi + opony zimowe 18"


Arek_87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja wam opowiem ciekawostkę. Mam właśnie te koła z m pakietu r18 felga przód 7,5 a tył 8,5 i ogumienie mieszane. Zamówiłem sobie komplet Micheline Crosclimate 2 4x225. Dodatkowo sam się zastanawiałem czy można dać na dwie różnej szerokości felgi takie same opony. Nawet zadzwoniłem do oponeo i człowiek potwierdził , że tak może być (co tez miał powiedzieć jskoro zależy mu na sprzedaży :) )


ale poczytałem w necie i sprawdziłem z 4 kalkulatory i każdy pozwala założyć oponę o szerokości 225 na felgę 8,5 cala. Nie jest to rozmiar zalecany ale dozwolony. Przedział dla szerokości 225 to 6 do 8,5 cala. Jutro mam wymianę , ciekawe co powie mister gumiarz.


Z tego co się zdążyłem zorientować to sporo osób tak zakładało i zero problemów. W motorze 318i nie potrzebuje takiego szerokiego kapcia do zwykłego odpychania się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Gumiarz nic nie będzie wiedział, bo on tylko zakłada gume na felgę a nie testuje właściwości jezdne pojazdu. Na oponeo siedzi gość za 2,2k netto na słuchawce, skąd on może cokolwiek wiedzieć, oni potrafią ci dobrać opone jak powiesz 205/60 a on odpowie mamy Bridgestony i Micheliny, polecam jednak Hankooki. I co uwierzysz mu? On kija wie o tych oponach. Zapytaj ludzi na forum, którzy spalili kilka kompletów opon a nie w sklepie. Zadzwonić możesz do ASO BMW i tam faktycznie będą wiedzieli.

Masz mieszane felgi więc zakładasz mieszane ogumienie, bo ci xDrive siądzie.

Nawet jak nie masz xDrive to i tak zasada ta sama.

Idąc twoją logiką to mogę sobie założyć na felgę 8J dowolną oponę z przedziału 225 - 265, bo wchodzi.

Zakładasz rozmiar homologowany z tabliczki a nie cyrki tworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgodze ze wszystkim co ponta napisał oprócz tego ze w ASO faktycznie będą wiedzieli. Tam są tak samo typki z przypadku jak wszędzie indziej, tylko mają włożony garniturek. Każdy mówi co innego, a gdyby spytać o coś więcej co im kazali się nauczyć z broszury albo z systemu, to niestety nie będą wiedzieć albo wprowadzą w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 318i to pewnie xdrive nie ma, a Crossclimate to całoroczne opony i nie są homologowane. Ale i tak powinieneś kupić na tył szersze wg tabliczki. 225 pewnie wejdzie na felgę 8,5J, ale będzie ci felga wystawać poza oponę i zaraz będzie szukanie kto naprawia felgi, bo się porysowały, o co nie ciężko nawet przy 255. Pomijając już wszystkie kwestie bezpieczeństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz link do tematu, w którym było to już poruszane:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=372877


Homologowane rozmiary felg dla G20 to 7,5x18 ET 25 na obu osiach i

8,5x18 ET 40 na tył jeśli masz mieszane rozmiary.


Jeśli nie przeszkadza Ci niehomologowany rozmiar to oczywiście koła będą pasować. Ja polecam kupić homologowane felgi na przykład u kolegi z https://felgi-niemieckie.pl/, który ma zniżki dla forumowiczów (sam kupiłem ostatnio u niego RIAL X10) i dobrać do tego opony + czujniki. Z pewnością wyjdzie też taniej niż 7tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe, kupiłem u nich RialX10 z Pirelli Sottozero3, 18”, 225/45, myśle ze całkiem ładnie wyglądają :)


429a6fb3257a519128569c87f79cea4b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Możesz pokazać jeszcze cały profil ? ;)

 

Napisz co dokładnie to porobie foty jutro rano. Tylko nie proś o ściągnięcie kół ;)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe, kupiłem u nich RialX10 z Pirelli Sottozero3, 18”, 225/45, myśle ze całkiem ładnie wyglądają :)


429a6fb3257a519128569c87f79cea4b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Możesz pokazać jeszcze cały profil ? ;)

 

Napisz co dokładnie to porobie foty jutro rano. Tylko nie proś o ściągnięcie kół ;)



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No w sensie widok z boku i taki "pod kątem 45 stopni od przodu" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Potwierdzam powyższe, kupiłem u nich RialX10 z Pirelli Sottozero3, 18”, 225/45, myśle ze całkiem ładnie wyglądają :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Również zamówiłem taki komplecik kół.

Możesz potwierdzić że montowane są na aucie z wykorzystaniem fabrycznych śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe, kupiłem u nich RialX10 z Pirelli Sottozero3, 18”, 225/45, myśle ze całkiem ładnie wyglądają :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Również zamówiłem taki komplecik kół.

Możesz potwierdzić że montowane są na aucie z wykorzystaniem fabrycznych śrub?

Tak, wszystko fabrycznie. O to chodzi w Rialach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze moje tylko w czerni :) Polecam :cool2:


Screenshot-2021-12-01-at-22-25-28.png

 

Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem hamulców M, mógłbyś wrzucić zdj jak się prezentuje Twoje auto z boku? Mam zamówiony podobny kolor (arctic race blue) i zastanawiam się czy niebieskie, czy czerwone pasowałby by bardziej. Niebieskie trochę mogą ginąć przy tym kolorze, ale czy czerwone pasują w ogóle?

I w ogóle jak wrażenia z hamowania, jest lepiej i bezpieczniej niż na stockowych czy brałeś jedynie ze względu na wygląd? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g21.png

Czerwone pasują 100% do niebieskiego. Ładnie się odcinają i pasują do tylnich lamp. Niebieskie się zlewają (ale idealnie by pasowały do lakieru czerwonego Aventurine).

Wziąłem hamulce M, bo:

- nie zużywają się tak szybko jak standardowe (niektórzy z forum piszą, że na standardach przejeżdzają max 20 tys km)

- ładnie wyglądają

Natomiast nie wiem, czy lepiej hamują, bo nie mam porównania ze standardami w g21. Wg wielu hamują lepiej, ale najlepiej samemu sprawdzić i się przekonać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówioną 430i w Portimao Blue M , wybrałem niebieskie sportowe hamulce M bo tak jakoś mi logika nakazywała ale teraz widze że czerwone nie wygladają źle. Trzeba bedzie chyba aneksować ten dodatek.....

 

Jak aneksujesz to uważaj na ceny, bo aktualizują do bieżących….

Jak np mpakiet zdrożał o tysiąc to o tyle zwiększą cenę itd


Nikt tu nie pisze o najważniejszym, poza większymi tarczami hamulce M to czterotłoki, a standardowe są jednotłoczkowe…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Zdecyduje się tez na Czerwone. Wyróżniają się i fajnie to wyglada.

W serii 4 M pakiet zdrożał dużo więcej, z tego co widzę to z 15.6k na 17.3k, ale robiąc aneks nie powinni aktualizować cen wszystkich wziętych do tej pory rzeczy.. no ale warto sobie przypilnować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co prawda jest już praktycznie koniec sezonu, ale ceny dosyć dobre na koła zimowe (link), także może ktoś będzie zainteresowany. Miałem brać od nich koła ale miesiąc temu ceny były wyższe i wziąłem jednak zestaw:

4szt. RIAL X10 Metal-Grey 7.50 x 18 ET 25.00 5 x 112.00

4szt. PIRELLI WI-SZ3 225/45 R18 95 V XL - C, B, 1, 69dB (*) RUNFLAT W2254518VPIWINTERSOTTOZERO3-ROF


https://www.e-bmwshop.pl/category/kola-zimowe-bmw-serii-3-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.