Skocz do zawartości

F30 drgania kierownicy


Tomeknl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy a problem polega na drganiu kierownicy a co najważniejsze pojawiają się od 70 do 100km/h i przez powiedzmy 100kilometrow potem zdaje się ustają, wywazalem kilka razy i stałem przy tym jak było to robione, wymieniłem tarcze i klocki na nowe i nie pomogło, w zawieszeniu zero luzów czy stuków.. kilka.moesiecy temu wymieniłem opony i felgi dodam że na starych też występował ten problem. Ktoś coś doradzi co prawda zrobiłem już z 15k km ale wkurza mnie to i boję się że kiedyś coś może strzelić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak posiadalem jeszcze f30 miałem taki sam problem między ok 70-90. Samochód z 2016r kupiony jako nowy w salonie. Problem wielokrotnie zgłaszany do ASO na gwarancji. Bez rezultatu.Koła i opony dodatkowo wyważane na najlepszych wyważarkach w zakładach niezależnych m.in Hunter. Nie było poprawy. Na zagranicznych forach jest to zjawisko szeroko komentowane , są też filmy. Jest to niestety przypadłość f30 którą w zasadzie jak się pojawi trudno wyeliminować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja też mam samochód od nowości i te wibracje na kierownicy też występują od ok. 1300 do ok.1450 obr. Nie są one specjalnie uciążliwe i pewnie nie wszyscy to zauważą ale fakt że występują. Na początku mnie to irytowało,tez byłem w kilku ASO wizyty bezowocne.

Później jak niedowiarek apostoł Tomasz sprawdzałem w kilku F30 z B47 i w każdym były tak samo odczuwalne. Czyli tak jak pisał przedmówca prawdopodobnie ten typ tak ma.

Zauważyłem że drgania znikają po zwolnieniu dźwigni regulacji położenia kierownicy. Postanowiłem poprawić fabrykę i pod górne mocowanie kolumny kierowniczej która jest przykręcona dwoma nakrętkami do karoserii podłożyłem w celu amortyzacji tych drgań wycięte z miękkiej cienkiej skory podkładki. Ale czy to coś pomogło i na ile to ciężko mi jednoznacznie stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa skoro w aso nie pomogli bo właśnie tam chciałem się udać.. próbuje tego patentu ze zwolniem dźwigni i sprawdzę czy wtedy występują, nie jest to raczej normalne bo przecież drgania widać gołym okiem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie jest to raczej normalne bo przecież drgania widać gołym okiem. Pozdrawiam

To może u Ciebie faktycznie coś jest nie tak.

U mnie nie są tak aż drastyczne drgania. Wizualnie raczej nić nie widać, czuć jedynie dłońmi lekkie wibracje, mrowienie kierownicy i to tylko w tym przedziale obrotów co pisałem .Powyżej 1500 obrotów nić już nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.