Skocz do zawartości

Demon demonów.. 318i PseudoLuxury Line , 500+ Pakiet ;)


Krakus3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 725
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

też jestem ciekawy , bo jadąc wczoraj autostradą 120 prawym pasem -nie dało się szybciej na moich miękkich jak tiramisu 16tkach - i patrząc na wyprzedzające mnie auta ,czułem się jak gość w tej reklamie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekawy , bo jadąc wczoraj autostradą 120 prawym pasem -nie dało się szybciej na moich miękkich jak tiramisu 16tkach - i patrząc na wyprzedzające mnie auta ,czułem się jak gość w tej reklamie :lol:

 

Wyprzedziłeś moje pytanie, po co Ci drugi komplet zimówek ;) Aczkolwiek, czy to naprawdę ten cal zmieni Was z tiramisu w brownie? Miałem x3 i na zime zakładałem 17stki rof z balonem 60 i odbywało się to bez pogorszenia stabilności. Koniecznie daj znać jak efekt tych zmian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na razie jest efekt kosmetyczny , myślę że dużo lepiej wyglądają niż 16tki . co do jakości jazdy to w przyszłym tygodniu zostają zabrane na 500 km test autostradowy , liczę na efekt odkrytego talerza brownie w trzecim dniu świąt :lol:

IMG-20201212-093224034-HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie marz swoje wymarzone kolo :) To na lato 18stki? :D

Wygląda dużo lepiej niż na 16, no i super, że komplet był z prawie nowymi letnimi oponami, co znacznie zetnie koszta. Co Ty tylko zrobisz z tymi zimowymi 16stkami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pseudo luxury dostał pseudo naprawa jak na razie :roll: uważają że najprawdopodobniej płyn jest nie odpowiedni , wlali płyn BMW , kazali obserwować do soboty , jak zgaśnie to naprawione , jak nie zgaśnie to na sobotę mam termin kolejnej wizyty w ASO . jak na razie nic nie zgasło :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wypiękniał :D

wracając do tematu czujnika poziomu płynu , oczywiście nic się nie zmieniło i nadal daje ostrzeżenie że brak płynu spryskiwacza :duh: , tylko jednej rzeczy w logice ASO nie mogę rozumieć jeśli chodzi o tą sprawę mianowicie : czujnik spryskiwacza to nie Francuski tester perfum ani Szkocki blender whisky , żeby potrzebował kilka dni do podęcia decyzji że to odpowiedni płyn czy nie ?! tak się zastanawiam skoro jakieś cud ma się wydarzyć w tej sprawie do soboty , to może modlitwa by pomogła rano przed odpaleniem auta ? :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Po prostu sobie to wymyślili żeby uznać sprawę za załatwioną. Ten czujnik ma działać szybko żeby odpowiednio cię ostrzec przed niskim stanem płynu a nie kalibrować się dwa dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale jak widzisz rozwiązanie Randall ? czy faktycznie to się samo naprawi do soboty , czy czeka mnie wizyta w ASO ? jak im wspomniałem o aktualizacje systemu , byli zdziwieni ..uznali że to jak nie pomoże do soboty , to będzie rozmontowanie zbiornika i czujnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie znam odpowiedzi na to pytanie bo mój czujnik też nie działa poprawnie. Mogę wylać cały płyn a alert pojawia się z opóźnieniem np godziny. W serii F faktycznie pomagała zmiana płynu (nie że musi być BMW ale np miałem psik psik z autolandu i zawsze działało ok). Naprawdę nie wiem co Ci powiedzieć - może wymienią czujnik na nowy :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na to pytanie bo mój czujnik też nie działa poprawnie. Mogę wylać cały płyn a alert pojawia się z opóźnieniem np godziny. W serii F faktycznie pomagała zmiana płynu (nie że musi być BMW ale np miałem psik psik z autolandu i zawsze działało ok). Naprawdę nie wiem co Ci powiedzieć - może wymienią czujnik na nowy :|

 

U mnie tez zalalem autoland psik psik autolandu i bledu nie wywala :) no ale i plyn nie najtanszy. Krakus, sprobuj wiec z tym konkretnym plynem :) w kauflandzie 24zl za 4 listry, w auchanie 20 za 5 litrow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w dziale G30 w temacie trochę jest o płynie:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=350747&hilit=p%C5%82yn&start=30


U mnie w F30 był problem, ale tak jak w tamtym temacie zaproponowano dolałem dosłownie szklankę wody i kontrolka znikła.

W F10 używałem i tabletek od BMW i płynu z biedry. Do płynu z biedry trochę wody dodawałem i problem nigdy nie wystąpił.


Skoro u Ciebie wlali płyn BMW i pomimo tego nadal jest świecąca się kontrolka to obstawiam, że jednak coś czujnikiem itp. i czekanie aż cały płyn zejdzie nic nie da.


Niestety niekiedy serwisy potrafią przeciągnąć czas naprawy, a nuż się uda że problem sam zniknie. A nikt nie patrzy na to, że ty więcej czasu tracisz na zamieszanie z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Trzeba było na miejscu przy nich ten płyn wypsikać i oznajmić, że już sobota.

Swoją drogą niezly numer... a raczej bubel. Przed czym ma to ochronić? Przed wlaniem samej wody? bez kitu... pływak z kibla lepiej by zadziałał ;)

Jestem zaskoczony, bo piszecie, że we wcześniejszych seriach głupieje, a u mnie jest OK.

Choć doświadczenie uczy, że skoro przeczytałem o tym na forum, to zaraz mnie dopadnie :mrgreen: :mrgreen:


Od siebie polecę w takim razie zimowy Motul, letni Sonax. Od lat tylko te wlewam. Przed zimą, jak jest dużo letniego Sonaxa (mało używam wycieraczek), to dolewam zimowy koncetrat Sonaxa.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba było na miejscu przy nich ten płyn wypsikać i oznajmić, że już sobota.

:lol: :cool2:

wydawało się że sprawa dobiegła końca dziś popołudniu , bo wsiadam do auta a tu miła niespodzianka , żadnego komunikatu na temat uzupełnienie płynu .. ale nieeee , ciąg dalszy nastąpił , kto zgadnie co jest nie tak z autem teraz ?

IMG-20201216-182300462-HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.