Skocz do zawartości

F25 Problemy po zakupie


stilgar29

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pacjent f25 35i

Od momentu zakupu borykałem się z wieloma problemami z większością sobie poradziłem, może komuś się przyda:


1. Notorycznie wyskakujące błędy między innymi ''Błąd napędu ograniczona moc'' "błąd przekładni kierowniczej" rozwiązaniem była wymiana akumulatora.

2. Smród/zapach spalonego oleju w kabinie i na zewnątrz - wymiana uszczelek podstawy filtra i uszczelki pod pokrywą zaworów rozwiązało problem.

3. Pukająca przekładnia kierownicza najczęściej słychać przy wjechaniu/zjechaniu z krawężnika - rozwiązanie wymiana tłoczka w maglownicy z zestawu naprawczego BMW.

4. Wyskakujący błąd wtryskiwacza - zastosowałem dodatek do benzyny przy każdym tankowaniu LM 1971 błąd po kilkukrotnym kasowaniu już się nie pojawił.

5. Wyjący kompresor klimatyzacji - pomogło uzupełnienie czynnika, dźwięk znikł.

6. Brak wewnętrznej części korka filtra oleju powoduje niskie ciśnienie oleju vanosa.


zostały mi dwa problemy

- Pierwszy problem występuję przy ruszaniu bieg D ale nie zawsze. Po puszczeniu hamulca samochód rusza i zwalnia powodując taką kołyskę w odstępie około 1 sek. Kołysanie jest bardzo płynne nie szarpie, po dodaniu gazu problem znika. Sam automat podczas jazdy pracuje bardzo płynie idealnie zmienia biegi.

- Kolejny problem przy agresywnym przyśpieszaniu najbardziej słyszalny/wyczuwalny na drugim biegu słychać głuche dudnienie wibracje takiej ocierającej się gumy, dźwięk dochodzi raczej z tylnej części,

Wszystkie filtry oleje w skrzyni, silniku, rozdzielaczu, dyferencjałach są wymienione.


Może ktoś miał taki przypadek u siebie i podzieli się rozwiązaniem

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.