Skocz do zawartości

Wypiaskowane szkła reflektorów.


TheChoseN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak sie ostatnio zastanawialem dlaczego tak słabo swiecą mi światła mijania i drogowe. Przejechaniu sie bmka mojego brata (u niego świecą o niebo lepiej)

Przyjżałem się reflektorom i stwierdziłem że są strsznie wypiaskowane, szkła są całe w kropkach i prawy odbłyśnik światła mijania jest przepalony i lekko pekniety (ten plastikowy).

Co można poradzić na szkła reflektorów, czy da sie jakoś spolerować? Jeśli tak to czego użyć?

To samo mam z przednią szybą, przy jeździe pod słońce jedzie sie strasznie, (każda kropeczka w szybie sie odbija a są ich tysiące) tak więc prawie nic nie widać podczas jazdy.

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic sobie specjalna paste do polerki szkla( u nas jest w VauVert) jest to pasta polerska z drobinami czy to szkla czy jakis innych materialow i niby nia mozna troche poprawic stan szkiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic sobie specjalna paste do polerki szkla( u nas jest w VauVert) jest to pasta polerska z drobinami czy to szkla czy jakis innych materialow i niby nia mozna troche poprawic stan szkiel.

 

A gdzie w Szczecinie jest ten sklep VauVert?

Jutro jade do Szczecina więc bym zajechał...

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem ten specyfik z allegro celem usuniecia odprysków

(zmatowienia) z halogenów. Musze przyznać, że to cos działa bo z ciekawości polerwałem szkło na jednym halogenie i odziwo zmatowienia na szkle lekko ustapiły lecz nie całkiem, jednak polerowałem tylko wilgotna szmatką. Narazie nie mam zabardzo czasu aby to zrobić ale myślę, że najlepszy efekt będzie jak zastosuje się to czyściwo i maszynę polerską wówczas efekt powinien być zadowalający.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VauVert to taki hipermarket samochodowy

on jest na ul. Ku Słoncu a ulica Ku Słoncu ma kierunek na Mierzyn-Lubieszyn , jest przy "Castoramie" i "Geancie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta do zębów to najlepiej jakaś Colodent dla palaczy bo ma dobre właściwości ścierne ale nie na takie uszkodzenia po kamieniach tylko raczej jet dobra na drobne rysy.

Na allegro można kupić szkła DEPO do E36. Jest to cały przód reflektorów z plastikową ramką i przednią szybą oraz tymi dwoma wewnętrznymi szkłami od długich i mijania. Pasują one do ZKW i Helli a podobno nie pasują do Boscha a cena coś ok. 80-100zł za stronę. Kolega kupił (z tego forum) i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.