Skocz do zawartości

BMW e60 2.0 d nie odpala brak ciśnienia paliwa.


dante_tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto rzuciło palenie . silnik m47n2 Pompa wstępna paliwa podaje prawie 6 barów. Na listwie brak paliwa pokazuje niby 5-6 bary raz było 13. Próba przelewowa robiona , ale paliwo nie dochodzi. Co mogę sprawdzić zgłasza defekt monitorowanie ciśnienia na szynie paliwowej zbyt niskie. Czujnik ciśnienia na listwie zmienia wartości, wiec zakładam że jest ok. Jak mogę sprawdzić regulator na szynie paliwowej. Jest również zawór w pompie cr za co on odpowiada? Auto na plaka również nie chce zaskoczyć podawałem w kolektor ssący przez przepustnice. Czy może broić czujnik wałka rozrządu? Nie zgłasza defektu? Mogę go jakoś zmierzyć? Dziekuje za info i proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sugerujesz ?. Kręci normalnie. Ja podłączam auto cdiemf a tam parametru synchronizacji nie ma. jaby czujnik wałka leżał nie dawał sygnałów to nie odpali ? nie poda sygnału na pompę itd Inpa czy dis ma parametr synchronizacji? czy ktoś może spróbować czy odpięcie czujnika wałka auto odpali czy nie? Czujniki trochę kosztują a żeby kupować na podmianę to słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że odpinasz czujnik i pokazuje 400 bar nie znaczy ,że w listwie jest paliwo.jest to parametr zastępczy,który powoduje,że odpalimy silnik ,gdy jest zepsuty czujnik.Musisz fizycznie sprawdzić,czy paliwo jest w listwie,np przez poluzowanie przewodów od wtrysków.

Pamiętaj ,że może być tam wysokie ciśnienie,więc zachowaj ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niskie ciśnienie na szynie, a wtryski ok? Wystarczy aby któryś był niedomknięty i na szynie nie będzie ciśnienia. Jak kręcisz rozrusznikiem jaki masz odczyt wartości ciśnienia na szynie? W większości układów jest tak, że na szynie musi być osignięte minimalne ciśnienie a wtedy sterownik dopiero zaczyna sterować wtryskiwacze. Do momentu uzyskania ciśnienia nie dostają napięcia a więc nie podają paliwa. W dużych aytach robimy tak, że zaślepiamy kolejno po 1 wtryskiwaczu i patrzymy co się dzieje. Z reguły nie często się trafia aby więcej niż 1 szt na raz była otwarta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Doszło do góra 13 barów. Robiłem próbę PRZELEWOWĄ. Na żadnym wtrysku nic się nie pokazało.

A co się miało pokazać jak nie ma ciśnienia?..

Dobrze myślę czy nie kumam zasady CR?

No coś koło tego,ale może nie tak do końca...Zapytaj google ,bo szkoda tu pisać doktoraty jak jest w necie multum informacji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zawór na pompie jest otwarty i wtedy ciśnienie idzie przez pompę CR na listwę z niskiego cisnienia. Jak zawór się zamknie to ciśnienie powinno rosnąć? Dobrze myślę czy nie kumam zasady CR?

 

Tych zaworów są 3 rodzaje.Zawór "zwykły" , odwrotnego działania,oraz zawór jeszcze dodatkowo wstępnie regulujący.

Zawór "zwykły" po odpięciu wtyczki jest otwarty (paliwo przepływa)

Zawór "odwrotny" po odpięciu wtyczki jest zamknięty (paliwo nie przepływa)

Nie wiem jak jest w Twoim silniku.

Sprawdzić można to ,ale gdy silnik pracuje na jałowym przez odpięcie wtyczki,jeśli silnik nie zgaśnie to jest to zawór "zwykły",jeśli zgaśnie to jest to zawór odwrotnego działania.

Wiem,że na nie palącym silniku nie sprawdzisz,ale może ktoś pomoże i sprawdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie przelewów na wtryskach nic nie da. Wtryskiwacz uszkadzony może mieć owszem przelew, ale nie o to tutaj chodzi. Problemem może być nie zamknięta dysza wtryskiwacza. Wtedy masz taką sytuację jak opisujesz. Ciśnienia na szynie nie uzyskasz, gdyż masz brzydko mówiąc dziurę w układzie poprzez cały czas otwarty wtryskiwacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.