Skocz do zawartości

BMW 540i olej silnikowy


Siwulec123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najblizszym czasie zamierzam wykonac pierwsza wymiane oleju w mojej g30 540i z przebiegiem 40 tyś km. Jak dotąd 3 wymiany były przeprowadzane w ASO w stanach (auto z USA). Stoje przed dylematem w wyborze oleju, nie wiem czy szukac oleju spelniajacego norme LL-01 czy LL-04 ? Z tego co wyczytalem na anglojezycznych forach ludzie piszą, że w EU szukać czegoś z LL04, w stanach z LL01 ze względu na różnice w jakości paliw. Co do lepkości to producent zaleca 0w30, 0w40, 0w40, 5w40. Ja skłaniam się ku 0w40. Ostatnie parę lat używałem tylko motula i tutaj też mam plan tak zrobić. Z tym że motul który znalazłem - 8100 X-MAX 0W-40 spełnia norme LL-01. Będzie wporządku jak go zaleje do swojego rydwanu wpi**dolu ? :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz silnik B58 ???

Według tej tabeli......

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g30-540i-lim/repair-manuals/00-maintenance-general-note/1PSryV8

- jeśli nie posiadasz filtra cząstek stałych to możesz stosować oleje z normą...

# LL - 01

# LL - 01 FE

# LL - 04

# LL - 12 FE

# LL - 14 FE+

# LL - 17 FE+


- jeśli masz filtr

# LL - 04

# LL - 12 FE

# LL - 17 FE+


Zalecany do ciebie olej przez BMW to LL - 17 FE+...........0W20

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g30-540i-lim/repair-manuals/00-maintenance-general-note/1VncAYo9NI


Ja osobiście zaproponował bym ci olej o klasie lepkości...

- 0W40

- 5W40

a jeśli lubisz go bardziej pałować

- 5W50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak dla potomnych napiszę, że ja wybrałem millersa 5w40 EE zgodnego z normą LL-04 z dodatkiem cudownych przewspaniałych nanocząstek (handlowiec pewnie do dziś sie śmieje, że mi je wcisnął:) :D Jako że siarczystych zim nie ma, auto i w pracy i w domu stoi w garażu, 95% startów w miesiącach zimowych odbywa się w temperaturze conajmniej tych 8-10 stopni, uważam, że 5w40 będzie najodpowiedniejszym wyborem. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli inżynierowie BMW zaprojektowali ten silnik pod olej o niskiej lepkości jak 0w20 to wybrałeś przeciwieństwo co nie koniecznie będzie najlepszym wyborem ale jeśli instrukcja obsługi dopuszcza lepkość 5w40 to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.