Skocz do zawartości

Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?


DDamian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

g.mateusz z tego co kojarzę masz problem z hałasem od słupka A . Regulacja na zamku lub na zawiasach jest wg mnie odpowiedzialna za hałas drogowy więc niespecjalnie Ci pomoże .

Poniżej masz normy dla Twojego samochodu ( tłumaczenia google więc jest jak jest ). Jeśli są odstępstwa możesz pomyśleć o regulacji . Dałem procedury regulacji drzwi i zamka .


1a37e05fcde3.jpg

920fcb065599.jpg

9ff98a2c2820.jpg

a7b16ce54b86.jpg


Jesteś umówiony na wizytę w ciche-auto.pl . Poczekałbym spokojnie na wynik prac które będą robione w tym zakładzie .

Mnie właściciel poświęcił 1,5h. Zaufaj mu -jest świetnym fachowcem .

Napiszę jeszcze raz .Zarejestruj się w tym serwisie

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Znajdź procedury usterek związanych z hałasem dla serii 5 i 7 wydrukuj i daj panu z ciche-auto .

Samochód będzie miał rozebrany może coś znajdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czemu @Randall ?

 

A jest pewność że będzie idealnie dopasowana jak oem? O to tylko bym się martwił.

na pewno ważna kwestia , ale oddając auto do znanej firmy zajmującej się wygłuszeniem aut od lat , to chyba mogę liczyć na to że będą dopasować uszczelki oraz inne szczegóły tak żeby było dobrze . ? :wink:


natomiast co do samych uszczelek i porad kolegów żeby ich nie ruszac bo sa nowe , jednak odróżnił bym dwie kwestie

1- stare , złużyte uszczelki które juz nie działają akustycznie jak należy , gdzie ich wymieniamy na nowe i jest dobrze . ale nie o to chodzi w tym przypadku

2- nowe sprawne uszczelki , ale średniej klasy pod względem wygłuszenia , gdzie zostaną wymienione na też nowe ale lepszej jakości uszczelki . i o to chodziło w tym przypadku


osobiście jestem za tym żeby pozwolić gościowi działać tak jak uważa , zwłaszcza że widział auto , obmacywał uszczelki , drapał się po głowie i mówił co mówił

natomiast będę chciał go zabrać ze sobą na przejażdżkę obwodnicą Krakowa żeby na własne uszy przekonał się co do swojej decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu @Randall ?

 

A jest pewność że będzie idealnie dopasowana jak oem? O to tylko bym się martwił.

na pewno ważna kwestia , ale oddając auto do znanej firmy zajmującej się wygłuszeniem aut od lat , to chyba mogę liczyć na to że będą dopasować uszczelki oraz inne szczegóły tak żeby było dobrze . ? :wink:


natomiast co do samych uszczelek i porad kolegów żeby ich nie ruszac bo sa nowe , jednak odróżnił bym dwie kwestie

1- stare , złużyte uszczelki które juz nie działają akustycznie jak należy , gdzie ich wymieniamy na nowe i jest dobrze . ale nie o to chodzi w tym przypadku

2- nowe sprawne uszczelki , ale średniej klasy pod względem wygłuszenia , gdzie zostaną wymienione na też nowe ale lepszej jakości uszczelki . i o to chodziło w tym przypadku


osobiście jestem za tym żeby pozwolić gościowi działać tak jak uważa , zwłaszcza że widział auto , obmacywał uszczelki , drapał się po głowie i mówił co mówił

natomiast będę chciał go zabrać ze sobą na przejażdżkę obwodnicą Krakowa żeby na własne uszy przekonał się co do swojej decyzji

Zrób prosty test na uszczelki.

Weź kawałek kartki . Ma być delikatny opór przy jej wyciąganiu przy zamkniętych drzwiach .

Drugi sposób weź smar silikonowy bądź coś w tym stylu posmaruj uszczelkę i zobacz czy zostawia " równy" ślad na wnęce samochodu .

Regulacja na zaczepie zamka to 5 min roboty . Odpowiedni torx , przesuń zaczep do wnętrza samochodu o 1mm i już masz uszczelki mocniej ściśnięte .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam już za sobą testy i dziwne dźwięki w aucie. Po kilku awanturach domowych żebym się nie czepiał. Na marginesie żona skrzypek :D . Tym razem ma rację można się bawić w ulepszanie i można jeździć z przyjemnością bez ulepszania. Dylemat po co kupiłem autko. Na innych wątkach oklejają, ceramikują czipują itp.... a potem rozterka że jakieś takie awaryjne, krzywe... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na innych wątkach oklejają, ceramikują czipują itp.... a potem rozterka że jakieś takie awaryjne, krzywe... :mrgreen:

 

:shock: No tak, porysowane i zaniedbane się nie psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam już za sobą testy i dziwne dźwięki w aucie. Po kilku awanturach domowych żebym się nie czepiał. Na marginesie żona skrzypek :D . Tym razem ma rację można się bawić w ulepszanie i można jeździć z przyjemnością bez ulepszania. Dylemat po co kupiłem autko. Na innych wątkach oklejają, ceramikują czipują itp.... a potem rozterka że jakieś takie awaryjne, krzywe... :mrgreen:

 

Panowie adobry i maciaba.

W jakim celu piszecie nic nie wnoszące posty?

Po co przeglądacie wątki które Was nie dotyczą /nie interesują?

Czy w każdym temacie z którym się nie zgadzacie będziecie pisać że Was on nie interesuje bądź jest bezsensowny?

Nabijacie Panowie liczbę postów? To pytanie retoryczne. Po co bić pianę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Big Snoop Dogg dzięki za pomysł

natomiast w tym tygodniu zauważyłem ważną rzecz , przez drzwi słychać głownie hałas z kół i silników innych aut a nie własnego :!: , nie przez szyby , tylko właśnie przez dolną połowy drzwi , czyli tam gdzie jest pusta blacha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie , zagadka częściowo rozwiązana :

od pewnego czasu męczy mnie taki plastikowy szelest / stuk z okolicy bagażnika , byłem do godziny temu przekonany że to słabo wyciszony bagażnik i przez to wydostają się różne dźwięki do kabiny , wczoraj robiłem remanent w bagażniku wyrzuciłem wszystko co może hałasować , układałem skrzynki do bagażnika , i dziś rano rozczarowanie , nic się nie zmieliło :duh: popołudniu miałem krótki wyjazd to postanowiłem wyrzucić wszystko z bagażnika i obserwować ...i.. nadal ten sam szelest :duh: . zatrzymuję się , kładę jedno oparcie żeby wysłuchać dokładnie skąd z bagażnika jest hałas , i tu niespodzianka , szelest ustał , robię 20 km i cichsza grobowa z tyłu , prostuję oparcie i znowu 20 km z powrotem do domu , jak na razie cisza :shock:

na pewno to cholerstwo jest z tylnej kanapy , ale skąd dokładnie jeszcze nie wiem ? , czy ktoś miał do czynienia z tym problemem ?

IMG-20210214-180038529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem definitywnie moje boje z hałasem w bmw 7 lci .


Jedynym słabym punktem jaki pozostał były szyby. Miałem tradycyjne hartowane . Nie zakładałem że w samochodzie tej klasy będzie miało znaczenie czy szyby są zwykłe czy podwójne.

Kupiłem używki ( tak faktycznie to nówki z samochodu testowego) .

Montaż w serwisie BMW-Mcars na Górze Libertowskiej -( tu wielki ukłon dla Pani przyjmującej zgłoszenia serwisowe oraz Pana który nadzorował moje zgłoszenie -100% profesjonalizm ) .

Wrażenia po wymianie szyb.

Nie spodziewałem się aż tak dużej poprawy . Wymieniłem tylko boczne przednie szyby . Poziom hałasu od nich spadł wg mnie o kilka decybeli .

Jeśli ktoś z Was nie ma takich szyb ( w Waszych modelach występuję to jako S3KAA -szyby zapewniające komfort akustyczny) to muszę powiedzieć że naprawdę robią bardzo dobrą robotę .

Poniżej ciekawe testy szyb laminowanych .


https://megawrzuta.pl/download/747f3c131c3b0f34bc4ab024ff7a3e37.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i nadszedł ten dzień :D , już jesteśmy po jazdy testowej z fachowcem który będzie go robił - inny niż ten kto go oglądał i badał 3 tygodnie temu - , jechaliśmy kilkanaście km różnymi prędkościami autostradą , najbardziej się doczepił do uszczelek w drzwiach przednich i tylnych , jego zdaniem muszą być zrobione razem z wygłuszeniem drzwi żeby efekt był zadowalający . jutro odbiór wieczorem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jestem po odbiorze , różnica jest , ale chciałbym trochę pojeździć żeby dokładnie ocenić co się zmieniło i jak , pewnie w weekend coś więcej napiszę .

dostałem fotki z przebiegu prac , podobno będą na FB łącznie z odciskami łapek moich kotów na masce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.