Skocz do zawartości

Ringi - świecenie mocniej/słabiej


showtime

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,


Jeżdżę głównie po mieście około 6-30 - 18 więc mam odpalone ringi manualnie lub odpalone przez automat. Zauważyłem, że ringi na światłach mijania świecą słabiej niż ringi postojowe na zaznaczonym 0.

Czy jest to w jakiś sposób łatwe do ustawienia aby świeciły na mijaniu tak samo jak na postoju ?


Wygląda to zdecydowanie ładniej gdy są takie mocne białe. Różnica jest znacząca w świeceniu.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzień dobry,


Jeżdżę głównie po mieście około 6-30 - 18 więc mam odpalone ringi manualnie lub odpalone przez automat. Zauważyłem, że ringi na światłach mijania świecą słabiej niż ringi postojowe na zaznaczonym 0.

Czy jest to w jakiś sposób łatwe do ustawienia aby świeciły na mijaniu tak samo jak na postoju ?


Wygląda to zdecydowanie ładniej gdy są takie mocne białe. Różnica jest znacząca w świeceniu.


Pozdrawiam

 

Tak - to logiczne

W 0 lub A za jasnego ringi świecą jako DRL.

Jak świecą się mijania to ringi są światłami pozycyjnymi.


Jak chcesz możesz zakodować stałą jasność świecenia ale... to trochę niezgodne i może coś oślepiać kogoś jak będzie ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że z pozycji jakiegoś ukrytego menu tego nie zmienię ? Wyłącznie komputer ?


Wiesz - te ledy w tej nowszej 5 G lub mercedesach bardzo mocno świecą. Często jak mijam f11 lub f30 też mają mocne ringi więc wydaje mi się, że po prostu jeżdzą na wyłączonych :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabsze swiecenie ringow podczas gdy wlaczone sa swiatla mijania moze byc rowniez spowodowane duzo wyzsza temperatura jaka musza znosic ledy kiedy obok nich pracuje palnik ksenonowy, wiec w BMW postanowiono ze beda wtedy zmniejszac jasnosc. Oczywiscie to tylko moje gdybania ale arto wziac pod uwage ze kodowanie pelnej jasnosci ringow moze miec znaczny wplyw na ich zywotnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Slabsze swiecenie ringow podczas gdy wlaczone sa swiatla mijania moze byc rowniez spowodowane duzo wyzsza temperatura jaka musza znosic ledy kiedy obok nich pracuje palnik ksenonowy, wiec w BMW postanowiono ze beda wtedy zmniejszac jasnosc. Oczywiscie to tylko moje gdybania ale arto wziac pod uwage ze kodowanie pelnej jasnosci ringow moze miec znaczny wplyw na ich zywotnosc.

Ledy maja sowite radiatory wiec nie jest to ten powód.

Prawdziwym powodem jest uzyskanie homologacji i parametrów które są odpowiednie dla świateł do jazdy w dzień oraz świateł pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to że widziałem w innych f11 że mocniej swieca to po prostu jeżdzą tak jak ja teraz na pozycji 0 - wyłączonych.

Nie rozumiem, dlaczego bmw zmniejszyło jasność przy światłach mijania/jazdy dziennej - gdyż wyglada to słabo. Byle jakiś peugeot czy inny fiat ma ledy i świeca mocno. Raczej nie ma to wpływu na homologacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to że widziałem w innych f11 że mocniej swieca to po prostu jeżdzą tak jak ja teraz na pozycji 0 - wyłączonych.

Nie rozumiem, dlaczego bmw zmniejszyło jasność przy światłach mijania/jazdy dziennej - gdyż wyglada to słabo. Byle jakiś peugeot czy inny fiat ma ledy i świeca mocno. Raczej nie ma to wpływu na homologacje.

 

Bo w każdym aucie tak jest że jak włączysz mijania to światła dzienne świecą słabiej. Rozwiązanie by w nocy nie oślepiać innych kierowców. Mam fieste i tam tak samo to działa. Ledy w dzień naparzają na dziennych. Gdy załączę mijania, przygasają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie rozumiem, dlaczego bmw zmniejszyło jasność przy światłach mijania/jazdy dziennej - gdyż wyglada to słabo. Byle jakiś peugeot czy inny fiat ma ledy i świeca mocno. Raczej nie ma to wpływu na homologacje.

W każdej jednej marce tak jest. Wskaz przykład gdzie tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.