Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wreszcie odbiór. Jest coś co powinienem sprawdzić? :D

 

Cennik z okresu kiedy zamawiałeś i sprawdziłbym punkt po punkcie czy się zgadza - czasami pakiety się zmieniały wraz z upływem czasu i możesz mieć brak czegoś, co warto wylistować, bo może być podstawą dla Ciebie odzyskania jakiejś kwoty $$$.


Dodatkowo sprawdziłbym gdzie zamontowali gaśnicę, a najlepiej poprosić, żeby nie montowali jej pod fotelem pasażera - chyba, że Tobie to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo sprawdziłbym gdzie zamontowali gaśnicę, a najlepiej poprosić, żeby nie montowali jej pod fotelem pasażera - chyba, że Tobie to odpowiada.




Możesz rozjaśnić dlaczego? Ja ma gaśnice właśnie tam i mi to w niczym nie przeszkadza?Czyzby jakieś „własne” zboczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodatkowo sprawdziłbym gdzie zamontowali gaśnicę, a najlepiej poprosić, żeby nie montowali jej pod fotelem pasażera - chyba, że Tobie to odpowiada.

 


Możesz rozjaśnić dlaczego? Ja ma gaśnice właśnie tam i mi to w niczym nie przeszkadza?Czyzby jakieś „własne” zboczenie?



Tez mam zamontowaną przed fotelem pasażera i mi to przeszkadza. Nie wiedziałem, że można ją zamontować gdzie indziej :roll: .

W jakim innym miejscu można umieścić gaśnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo sprawdziłbym gdzie zamontowali gaśnicę, a najlepiej poprosić, żeby nie montowali jej pod fotelem pasażera - chyba, że Tobie to odpowiada.

 


Możesz rozjaśnić dlaczego? Ja ma gaśnice właśnie tam i mi to w niczym nie przeszkadza?Czyzby jakieś „własne” zboczenie?



Usuwam ja z tego miejsca za rada kolegów z BMW jeszcze sprzed lat, wiec chyba nie tylko ja wole ja mieć w bagażniku. W obecnej X5M zapomniałem o tym wspomnieć i odebrałem z gaśnica pod fotelem - ale przeszkadzała i mojej żonie i dzieciakom jeżdżącym z przodu wiec tez przeniosłem do bagażnika. Być może to bardziej kwestia przyzwyczajenia, albo poczucia mniejszej ilości miejsca niż realny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów


Opowiem Wam moją historię, która jest dosyć skomplikowana.

X5 zamówiłem w marcu 2021r u jednego z rzeszowskich dilerów (ten, który ma salon również w Krakowie) . W międzyczasie diler ten zmienił właściciela, mało tego handlowiec który sprzedawał mi auto przeszedł do jeszcze innego dilera BMW w Rzeszowie. Łatwo licząc Rzeszów posiada ich 3. Moje zamówienie zostało przekazane do centrali firmy w Krakowie. Zamówienie zaczynałem od 30d, m-pakiet, pneumatyka, komforty, kamery 360 st, hak i wiele innych ciekawych rzeczy, z których część była i jest w restrykcjach. W międzyczasie zmieniłem silnik na 40d, kolor z białego na tanzanite i kilka innych detali.

Dodam, że dostałem bardzo dobry rabat z "2" z przodu.

Ze 2 razy samochód dostawał termin produkcji ale z niego wylatywał.

I teraz zaczyna się cała istota sprawy: po szybkiej konsultacji z jednym z kolegów z forum dojrzałem do decyzji o rezygnacji z pneumatyki biorąc pod uwagę że to auto się nigdy nie wyprodukuje. 11 lutego piszę do Rzeszowa taką wiadomość i czekamy. Dzwoni do mnie człowiek z tego Rzeszowa 14 lutego i mnie informuje, że nie mogli namierzyć mojego zamówienia po numerze ale znaleźli po nazwie firmy. Co się okazało? Moje zamówienie zostało w listopadzie 2021 skasowane przez Centralę BMW ale diler zrobił na to miejsce kolejne zamówienie na moją konfigurację. Nikt o tym fakcie mnie nie raczył poinformować. :mad2:

Zacznę teraz od złych informacji : diler uwalił mi rabat o połowę chrzaniąc o tym, że jest to nowe zamówienie, z wyższą ceną podstawową zakupu, aktualnym mniejszym rabatem. Generalnie bardzo nieuczciwe podejście ale patrząc na rozbieżność pomiędzy pierwotnym zamówieniem a tym co finalnie było klepnięte po zmianach walka w sądzie nie miałaby sensu. \Zresztą ta umiwa jest tak skonstruowana że diler może wszystko a klient nie może nic.

Przechodząc teraz do dobrych informacji. Gość z BMW mnie informuje że wtedy (czyli 14 lutego) auto jest w drodze z Niemiec do Polski. Mało tego ma wszystko w 100% z mojej konfiguracji - pneumatyka, komforty z wentylacją, hak, kamery, m-pakiet,. Generalnie kosmos.

Po drodze jeszcze została narzucona na mnie jakaś presja, że na rejestrację auta (z załatwieniem leasingu itp) mam 5 dni co mnie mocno wk.... bo diler ma jakieś koszty stockowania i mój uwalony rabat obowiązuje tylko przy takich warunkach.

Przy okazji informacja do mnie że diler się nie obrazi jak z auta zrezygnuje.


Dzisiaj to auto odebrałem. Banan z twarzy nie schodzi.

Gdyby jeszcze cena była taka jak powinna być to już pełnia szczęścia a tak niesmak co do dilera pozostaje (ten z dłuższą nazwą z Krakowa). To tak dla reklamy :lol:

Nie wiem co miało wpływ na to że to auto weszło do produkcji. Najważniejsze, że dzisiejsza noc jest już w garażu u mnie :lol:


Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w tych męczarniach związanych z oczekiwaniem.

 


lepiej sie pochwał jakimiś fotkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów


Opowiem Wam moją historię, która jest dosyć skomplikowana.

X5 zamówiłem w marcu 2021r u jednego z rzeszowskich dilerów (ten, który ma salon również w Krakowie) . W międzyczasie diler ten zmienił właściciela, mało tego handlowiec który sprzedawał mi auto przeszedł do jeszcze innego dilera BMW w Rzeszowie. Łatwo licząc Rzeszów posiada ich 3. Moje zamówienie zostało przekazane do centrali firmy w Krakowie. Zamówienie zaczynałem od 30d, m-pakiet, pneumatyka, komforty, kamery 360 st, hak i wiele innych ciekawych rzeczy, z których część była i jest w restrykcjach. W międzyczasie zmieniłem silnik na 40d, kolor z białego na tanzanite i kilka innych detali.

Dodam, że dostałem bardzo dobry rabat z "2" z przodu.

Ze 2 razy samochód dostawał termin produkcji ale z niego wylatywał.

I teraz zaczyna się cała istota sprawy: po szybkiej konsultacji z jednym z kolegów z forum dojrzałem do decyzji o rezygnacji z pneumatyki biorąc pod uwagę że to auto się nigdy nie wyprodukuje. 11 lutego piszę do Rzeszowa taką wiadomość i czekamy. Dzwoni do mnie człowiek z tego Rzeszowa 14 lutego i mnie informuje, że nie mogli namierzyć mojego zamówienia po numerze ale znaleźli po nazwie firmy. Co się okazało? Moje zamówienie zostało w listopadzie 2021 skasowane przez Centralę BMW ale diler zrobił na to miejsce kolejne zamówienie na moją konfigurację. Nikt o tym fakcie mnie nie raczył poinformować. :mad2:

Zacznę teraz od złych informacji : diler uwalił mi rabat o połowę chrzaniąc o tym, że jest to nowe zamówienie, z wyższą ceną podstawową zakupu, aktualnym mniejszym rabatem. Generalnie bardzo nieuczciwe podejście ale patrząc na rozbieżność pomiędzy pierwotnym zamówieniem a tym co finalnie było klepnięte po zmianach walka w sądzie nie miałaby sensu. \Zresztą ta umiwa jest tak skonstruowana że diler może wszystko a klient nie może nic.

Przechodząc teraz do dobrych informacji. Gość z BMW mnie informuje że wtedy (czyli 14 lutego) auto jest w drodze z Niemiec do Polski. Mało tego ma wszystko w 100% z mojej konfiguracji - pneumatyka, komforty z wentylacją, hak, kamery, m-pakiet,. Generalnie kosmos.

Po drodze jeszcze została narzucona na mnie jakaś presja, że na rejestrację auta (z załatwieniem leasingu itp) mam 5 dni co mnie mocno wk.... bo diler ma jakieś koszty stockowania i mój uwalony rabat obowiązuje tylko przy takich warunkach.

Przy okazji informacja do mnie że diler się nie obrazi jak z auta zrezygnuje.


Dzisiaj to auto odebrałem. Banan z twarzy nie schodzi.

Gdyby jeszcze cena była taka jak powinna być to już pełnia szczęścia a tak niesmak co do dilera pozostaje (ten z dłuższą nazwą z Krakowa). To tak dla reklamy :lol:

Nie wiem co miało wpływ na to że to auto weszło do produkcji. Najważniejsze, że dzisiejsza noc jest już w garażu u mnie :lol:


Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w tych męczarniach związanych z oczekiwaniem.

 


lepiej sie pochwał jakimiś fotkami

 


W poniedziałek wstawiam do zrobienia ceramiki i oklejenia paru elementów. Końcem tygodnia powinienem go odebrać to porobię fotki i wstawię.

Przesiadłem się z Volvo XC90 i muszę przyznać że to przeskok cywilizacyjny. Jazda tym autem to sama przyjemność :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 40d zamówione 31.12.2021 , wyprodukowało się 11.02.2021 - dla mnie szok .


Wczoraj - jeszcze przed dzisiejszą zmianą cennika - zamówiłem kolejne 2 sztuki, ciekawe kiedy się wyprodukują.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu po 7 tygoniach oczekiwania na transport dotarł do Kleszczowa

14.12 przypłynął do Bremerhaven

miesiac czekał na doposażenie

od 14.01 status 182 - oczekiwanie na transport

12.02 przetransportowany na inny plac logistyczny do miejscowosci Kelheim. BMW tłumaczyło to brakiem miejsca w Bremerhaven

01.03 status 190 - podjecie samochodu przez CAT

04.03 status193- samochod w Kleszczowie

dokumenty juz sa w salonie, zlecono dzis transport do salonu, mam nadzieje ze dojedzie szybko i ze odbiore w przyszłym tyg

to były naprawde dłuuugie tygodnie :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu po 7 tygoniach oczekiwania na transport dotarł do Kleszczowa

14.12 przypłynął do Bremerhaven

miesiac czekał na doposażenie

od 14.01 status 182 - oczekiwanie na transport

12.02 przetransportowany na inny plac logistyczny do miejscowosci Kelheim. BMW tłumaczyło to brakiem miejsca w Bremerhaven

01.03 status 190 - podjecie samochodu przez CAT

04.03 status193- samochod w Kleszczowie

dokumenty juz sa w salonie, zlecono dzis transport do salonu, mam nadzieje ze dojedzie szybko i ze odbiore w przyszłym tyg

to były naprawde dłuuugie tygodnie :8)

 

Super, oby się udało szybko odebrać już bez żadnych przygód ! Ja dalej nic nie wiem. Ale przynajmniej widać że się coś rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze kojarzę, że jest strona gdzie po VIN można sprawdzić status transportu auta?

mam 2 stony, gdzie na jednej pokazuje mi "braki" w aucie, a a drugiej wyposażenie auta. Kojarzę, że ktoś kiedyś pisał, że można status sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, po wpisaniu VIN na tej stronie:


https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html


otrzymałem informację:

"There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle."

Czy mam rozumieć, że nie ma braków w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 40d zamówione 31.12.2021 , wyprodukowało się 11.02.2021 - dla mnie szok .


Wczoraj - jeszcze przed dzisiejszą zmianą cennika - zamówiłem kolejne 2 sztuki, ciekawe kiedy się wyprodukują.

Skoro to wyprodukowali 10 miesięcy przed zamówieniem, to może nowe też już gotowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja 14.10.2021. Auto zamówiłem jak było w transporcie do Niemiec. Tam zostało doposażone pod koniec grudnia. Dealer mówi, że czeka na transport do PL tylko mija już 2 miesiąc. Auto ma status 181... zaczynam wymiękać...

a ja myslałem ze ja długo czekam. tylko upewnij sie jaki masz status bo 181 to jest ze czeka na doposazenie wiec moze jeszcze mu czegos brakuje. oczekiwanie na transport to jest status 182. moje bylo od grudnia w niemczech teraz jest juz w Polsce w Kleszczowie. status 182 miałem od 14.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja 14.10.2021. Auto zamówiłem jak było w transporcie do Niemiec. Tam zostało doposażone pod koniec grudnia. Dealer mówi, że czeka na transport do PL tylko mija już 2 miesiąc. Auto ma status 181... zaczynam wymiękać...

a ja myslałem ze ja długo czekam. tylko upewnij sie jaki masz status bo 181 to jest ze czeka na doposazenie wiec moze jeszcze mu czegos brakuje. oczekiwanie na transport to jest status 182. moje bylo od grudnia w niemczech teraz jest juz w Polsce w Kleszczowie. status 182 miałem od 14.01

 

Patrzyłem na tych stronach które podawaliscie i jest na zielono i doposażenie jest closed. Wiec sam już nie wiem. Dealer mówil ze 181



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.