Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, JacekLZ napisał(a):

wydaje mi się, że tak się da: aby samochód dostosowywał się do ograniczeń, ale wcześniej nie możesz wyłączyć ostrzeżenia o przekroczeniu. 

Jazda w korku jest super, bez dotykania kierownicy nawet przez kilkanaście minut, na tym mi bardzo zależało,

Teraz rzeczywiście zależałoby mi na tym, aby puszczając asystenta na autostradzie zmieniał mi pas po kliknięciu kierunkowskazu i zerknięciu w lusterko. 

nie rozumiem tylko nadal dlaczego w X1 to działa, a w 3 nie działa. I nie rozumiem dlaczego BMW twierdzi, że powinno działać skoro ewidentnie chyba nikomu w trójce nie działa (bez kodowania). 

W Polsce nie działa automatyczne przejmowanie prędkości. Ale to akurat jest w ustawieniach zaznaczone. BMW tłumaczy się tym, że jakoś map z ograniczeniami w Polsce jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JacekLZ napisał(a):

wydaje mi się, że tak się da: aby samochód dostosowywał się do ograniczeń, ale wcześniej nie możesz wyłączyć ostrzeżenia o przekroczeniu. 

Jazda w korku jest super, bez dotykania kierownicy nawet przez kilkanaście minut, na tym mi bardzo zależało,

Teraz rzeczywiście zależałoby mi na tym, aby puszczając asystenta na autostradzie zmieniał mi pas po kliknięciu kierunkowskazu i zerknięciu w lusterko. 

nie rozumiem tylko nadal dlaczego w X1 to działa, a w 3 nie działa. I nie rozumiem dlaczego BMW twierdzi, że powinno działać skoro ewidentnie chyba nikomu w trójce nie działa (bez kodowania). 

W Polsce nie działa automatyczne przejmowanie prędkości. Ale to akurat jest w ustawieniach zaznaczone. BMW tłumaczy się tym, że jakoś map z ograniczeniami w Polsce jest słaba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JacekLZ napisał(a):

wydaje mi się, że tak się da: aby samochód dostosowywał się do ograniczeń, ale wcześniej nie możesz wyłączyć ostrzeżenia o przekroczeniu. 

Jazda w korku jest super, bez dotykania kierownicy nawet przez kilkanaście minut, na tym mi bardzo zależało,

Teraz rzeczywiście zależałoby mi na tym, aby puszczając asystenta na autostradzie zmieniał mi pas po kliknięciu kierunkowskazu i zerknięciu w lusterko. 

nie rozumiem tylko nadal dlaczego w X1 to działa, a w 3 nie działa. I nie rozumiem dlaczego BMW twierdzi, że powinno działać skoro ewidentnie chyba nikomu w trójce nie działa (bez kodowania). 

Tak, niestety jak widać BMW Polska wprowadza Cie w błąd.

 

Fakt jest taki że dużo z tym nie zrobisz - jak tak bardzo Ci na tym zależy to jest przecież opcja kodowania.

 

Od siebie tylko dodam że ten asystent nie działa jakoś super, ja zmiany pasa robię samodzielnie znacznie bardziej płynnie - a on robi to sztucznie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie przechowujecie telefon podczas jazdy?Macie jakieś ciekawe patenty na to?

Miejsce przy cupholderach jest wystarczające, ale tam telefon mi lata po całej przestrzeni przy przyspieszaniu/hamowaniu. Może czymś to wyłożyć?
Schowek z cupholderami najchętniej miałbym cały czas zamknięty, bo nic się nie świeci i wnętrze fajniej wygląda. Ale innego miejsca na telefon nie ma. Jak żyć? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie szyb.  Wersja wyposażenia full. Jaki jest koszt nowej oryginalnej szyby ze wszystkimi czujnikami itd?  Wymieniał może ktoś ostatnio? Wykupujecie dodatkowe ubezpieczenie?

Dodatkowe ubezpieczenie szyb w PZU wychodzi ponad 700 zł, gdzie SU to 5000 zł.... Zastanawiam się, bo gdzieś czytałem na forum, że kąt nachylenia przedniej szyby w 3er jest kamyczkolubny i zdarzało się, że na jednej naprawie w roku się nie kończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kamsku2930 napisał(a):

Ubezpieczenie szyb.  Wersja wyposażenia full. Jaki jest koszt nowej oryginalnej szyby ze wszystkimi czujnikami itd?  Wymieniał może ktoś ostatnio? Wykupujecie dodatkowe ubezpieczenie?

Dodatkowe ubezpieczenie szyb w PZU wychodzi ponad 700 zł, gdzie SU to 5000 zł.... Zastanawiam się, bo gdzieś czytałem na forum, że kąt nachylenia przedniej szyby w 3er jest kamyczkolubny i zdarzało się, że na jednej naprawie w roku się nie kończyło.

Oklej szybę porządna folia ppf, zmniejszysz w ten sposób podatność szyby na uszkodzenie. Koszt pewnie podobny jak to ubezpieczenie w PZU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, GrzegorzKo napisał(a):

Oklej szybę porządna folia ppf, zmniejszysz w ten sposób podatność szyby na uszkodzenie. Koszt pewnie podobny jak to ubezpieczenie w PZU. 

Tam gdzie będę miał oklejane auto folią ppf, folia na szybę STEK wychodzi niestety 1700 netto 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamsku2930 napisał(a):

Ubezpieczenie szyb.  Wersja wyposażenia full. Jaki jest koszt nowej oryginalnej szyby ze wszystkimi czujnikami itd?  Wymieniał może ktoś ostatnio? Wykupujecie dodatkowe ubezpieczenie?

Dodatkowe ubezpieczenie szyb w PZU wychodzi ponad 700 zł, gdzie SU to 5000 zł.... Zastanawiam się, bo gdzieś czytałem na forum, że kąt nachylenia przedniej szyby w 3er jest kamyczkolubny i zdarzało się, że na jednej naprawie w roku się nie kończyło.

Wymieniałem szybę w tym miesiącu. Koszt to niecałe 5 tys. Ja miałem wykupione dodatkowe ubezpieczenie i bez problemu pokryli ten koszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arrchi napisał(a):

Gdzie przechowujecie telefon podczas jazdy?Macie jakieś ciekawe patenty na to?

Miejsce przy cupholderach jest wystarczające, ale tam telefon mi lata po całej przestrzeni przy przyspieszaniu/hamowaniu. Może czymś to wyłożyć?
Schowek z cupholderami najchętniej miałbym cały czas zamknięty, bo nic się nie świeci i wnętrze fajniej wygląda. Ale innego miejsca na telefon nie ma. Jak żyć? 🙂

Ja mam uchwyt przymocowany do kubka w cupholderze, jest w idealnym miejscu pod ręką jak ja mam na podłokietniku. W samochodzie nie piję napojów więc i tak w życiu nie użyłem cupholdera. A butelkę z wodą trzymam w bocznej kieszeni drzwi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
9 godzin temu, kmwbmw napisał(a):

Wymieniałem szybę w tym miesiącu. Koszt to niecałe 5 tys. Ja miałem wykupione dodatkowe ubezpieczenie i bez problemu pokryli ten koszt. 

Mojemu znajomemu w X6 chcieli zamontować zamiennik.

Tylko nie wiem, czy miał wykupione dodatkowe ubezpieczenie.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MedicuS napisał(a):

Mojemu znajomemu w X6 chcieli zamontować zamiennik.

Tylko nie wiem, czy miał wykupione dodatkowe ubezpieczenie.

Mi też proponowali. Korzyścią miał być brak wpływu na zniżki w przyszłości. Jednak w kilkumiesięcznym samochodzie nie brałem nawet tej opcji pod uwagę. 

10 godzin temu, wehyr napisał(a):

myślę że Z...

Bez head up, dokładnie części + montaż zażyczyli sobie 4 742,09 PLN.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może głupie pytanie albo już mi pamięć szwankuje na "starość" - w iDrive 7 są ustawienia do automatycznego włączania ogrzewania foteli czy kierownicy w zależności od temperatury zewnętrznej, a co z iDrive 8? - wydawało mi się że gdzieś to widziałem ale teraz za cholerę nie mogę znaleźć - chyba że coś mi sie pomyliło.

Ktoś może pomóc?

 

Edytowane przez neokrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.