Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2024 o 13:09, azazan napisał(a):

Mam pytanie do osób, które używają dywaników gumowych OE. Czy Wam również stopa ślizga się na tej gumie? Ja już cholery dostaję od tego wykończenia oryginalnych dywaników. Nie wiem, czy to kwestia samej gumy, czy tych wyżłobień w okolicach stopy, ale wydałem 400PLN za 2 dywaniki, a stabilności stopy praktycznie żadnej. Wyciągałem ostatnio dywanik kierowcy, dałem go go pod wodę, umyłem dokładnie środkiem czyszczącym uniwersalnym i jest trochę lepiej, ale nadal daleko od akceptowalności. Mam buty z w miarę wysoką gumową podeszwą (Nike Air Force 1), ale na zwykłych trampkach problem również występuje. Czy ktoś miał podobny problem i udało się coś zaradzić? Mam wrażenie, ze lepiej wydać 150PLN na dywaniki od Frogum, niż pchać się w te od BMW OE ...

Też wydają mi się bardzo śliskie niestety, a szkoda bo fajnie wyglądają. Na lato kupiłem dywaniki welurowe, a te gumowe zostawię na zimę, chociaż można spodziewać się, że w zimie będzie z nimi jeszcze gorzej pod względem ślizgania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, JacekLZ napisał(a):

Moje auto przyszło na oponach Bridgestone, zwykłych, bez runflat.

Teraz szukam zimowych kół - brać też opony bez RFT? Jeżeli tak, to które?

Rozmiar 18

Goodyear Ultra Grip Performance 3 ma homologacją a nie jest rft.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JacekLZ napisał(a):

Szukam zestawu kół zimowych 

225/45

255/45

I jest straszliwa lipa - nie ma. Wszędzie są tylko 4x 225/45 

Continental TS860 są w tym rozmiarze z homologacja. Kiedyś czytałem test samochodu z tymi oponami w 340i. Ogólnie gość je chwalił, recenzja z 2023 lub 2024 więc dość świeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JacekLZ napisał(a):

Ceny żadna rewelacja w Bawarii

To kolega chce tanio, czy wygodnie? Jak tanio, to się kupuje osobno opony, osobno felgi. Wulkanizator zakłada opony na felgi, a potem nawet do samochodu przykręci. Może nawet wyważy 😉 Taniej niż ASO, szybciej niż w ASO i prawdopodobnie też lepiej niż w ASO. Gwarancji nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.