Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
12 minut temu, yan_rab napisał(a):

No nie wiem. Na oryginalnych czesciach to az tak duzo taniej niz w ASO sie nie uda

Mam nadzieję, że masz świadomość, że ATE produkuje klocki dla BMW

Zapłacisz 800 za klocki, 200 za robociznę 😉

Ale jak kto tam chce 😉

Edytowane przez MedicuS

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zawsze jest tak, ze cos jest produkowane wg tej samej specyfikcji. BMW moglo zazyczyc sobie produkt o parametrach X, a ATE niekoniecznie nawet moze w tej samej specyfikacji X wypusic produkt na rynek. Lub moze miec ograniczenia na X lat.

Na YT jest porownanie opon, ten sam model z (*) i bez i jest roznica nawet w ksztalcie bieznika. To dotyczylo co prawda rynku amerykanskiego.

Na pewno ceny w ASO sa wyzsze niz na rynku, ale... jesli klocki wystarczaja nawet na 100 kkm (u mnie wciaz oryginal) to przy promocjach rzedu 30% mozna sie zastanowic nad ASO. 

Nie ma tez gwarancji, ze specifikacja dla BMW nie zmienila sie przez kilka lat odkad odebralismy auta. Takze kazdy sam musi sobie przemyslec. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5 godzin temu, karlos91 napisał(a):

Ale to nie zawsze jest tak, ze cos jest produkowane wg tej samej specyfikcji. BMW moglo zazyczyc sobie produkt o parametrach X, a ATE niekoniecznie nawet moze w tej samej specyfikacji X wypusic produkt na rynek. Lub moze miec ograniczenia na X lat.

Na YT jest porownanie opon, ten sam model z (*) i bez i jest roznica nawet w ksztalcie bieznika. To dotyczylo co prawda rynku amerykanskiego.

Na pewno ceny w ASO sa wyzsze niz na rynku, ale... jesli klocki wystarczaja nawet na 100 kkm (u mnie wciaz oryginal) to przy promocjach rzedu 30% mozna sie zastanowic nad ASO. 

Nie ma tez gwarancji, ze specifikacja dla BMW nie zmienila sie przez kilka lat odkad odebralismy auta. Takze kazdy sam musi sobie przemyslec. 

Czas pokaże, póki co tył zrobił połowę dystansu ori (35 tys), więc za rok będę mądrzejszy 😉

 

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2024 o 17:56, azazan napisał(a):

Czy jak korzystacie z auto holda, to jak zwlaniacie delikatnie aż do zatrzymania, to od razu włącza się wam hamulec postojowy jak się zatrzymacie?
U mnie działa to tak, że zwalniam lekko wciskając hamulec, samochód staje i żeby zaaplikował się hamulec postojowy, to musze mocniej wcisnąć pedał hamulca, mimo, że auto już stoi. Też tak macie?

Druga kwestia, mam włączony auto hold, parkuję samochód, klikam engine stop, auto wchodzi na P, ale nie załącza się automatycznie hamulec postojowy. To się włącza w systemie? Czy może muszę sam dać na P zanim wyłączę silnik?

Witam, u mnie jest dokładnie tak samo. Też muszę mocno nacisnąć hamulec żeby włączył się hamulec postojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, jestem krótko po odbiorze pojazdu (330 i xDrive) i nie miałem jeszcze tak naprawdę czasu żeby ogarnąć te wszystkie ustawienia. Tak na już, to mam kilka pytań:

-  czy asystent pasa ruchu można wyłączyć na stałe ? Póki co przed każdym wyjazdem muszę, to wyłączać w menu.
- kolejny temat, to pojawiający się sygnał dźwiękowy przy każdej zmianie ograniczenia prędkości - jest to mega irytujące (ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości zawsze wyłączam), chodzi o to, że np. było ograniczenie do 40 kmh, po czym jest 90 kmh i wtedy jest pojedynczy sygnał, następnie jak się pojawi 60 kmh, to znowu jest sygnał...
- jak ustawić oświetlenie powitalne (lampki w klamkach), przy otwieraniu pojazdu zapalają się tylko reflektory (w F30 zapalały się również lampki w klamkach)
- macie wiedzę czy w G20 jest system ostrzegający przed zaśnięciem za kierownicą ? Miałem dzisiaj rano taki przypadek, że trochę mnie "ścięło" i nagle auto gwałtownie przyhamowało i pojawiła się na wyświetlaczu taka duża czerwona ikonka pojazdu - trochę się wystraszyłem....

Na razie, to tyle. Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi, porady i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aleksanderg napisał(a):

Witam, u mnie jest dokładnie tak samo. Też muszę mocno nacisnąć hamulec żeby włączył się hamulec postojowy.

A u mnie jest tak, że praktycznie od razu się AH włącza.

W serwisowym 3 i 1 jak jeździłem to działało jak Wy piszecie - trzeba było mocno depnąć, aby AH zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aleksanderg napisał(a):

 "ścięło" i nagle auto gwałtownie przyhamowało i pojawiła się na wyświetlaczu taka duża czerwona ikonka pojazdu - trochę się wystraszyłem....

Na razie, to tyle. Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi, porady i sugestie.

 

Auto uznało , że komuś wjedziesz w dupe a nic nie wiesz bo spałeś 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Woytas napisał(a):

Auto uznało , że komuś wjedziesz w dupe a nic nie wiesz bo spałeś 😱

Dokładnie tak, jak różnica prędkości jest duża przed poprzedzającym autem i dystans się niebezpiecznie skróci to auto tak zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aleksanderg napisał(a):

No tak nie do końca, bo nikogo nie miałem przed sobą....

A to już dziwna sytuacja, może rzeczywiście podobnie reaguje przy okazji "zaśnięcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, macste napisał(a):

A to już dziwna sytuacja, może rzeczywiście podobnie reaguje przy okazji "zaśnięcia".

Może tak, ale było to bardzo dziwne...za dużo moim zdaniem tej wszechobecnej elektroniki. Tracimy kontrole nad tym wszystkim i systemy za nas podejmują decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam napisałeś, że trochę Cię "ścięło". Co mamy przez to rozumieć? Jeżeli przysypiałeś, to mogła być niebezpieczna sytuacja. Z drugiej strony systemy pro podobno w przypadku niezłapania kierownicy albo niepatrzenia na drogę powinny płynnie sprowadzić auto na pobocze. Masz systemy asystujące pro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również odebrałem kilka dni temu auto. Czytając wcześniejsze posty dot. klocków nasunęły mi się takie pytania (dodam, że to moje pierwsze auto z salonu, także wybaczcie pytania laika 🙂😞

1. Jak wyglada kwestia gwarancji przy wymianie np. klockow samodzielnie/w niezaleznym warsztacie (nie ASO)? Czy można, czy jest to równoznaczne z utratą gwarancji?
2. Gdzie szukac informacji co moge a czego nie w kwestii gwarancji?
3. Gdzie znajde informacje o wymaganych przegladach, wymianach itp.? Czy powinienem dostac jakas ksiazke serwisowa/gwarancyjna? (nie dostalem czegos takiego od dilera) Czy moze jedyne informacje to te wyswietlajace sie w samochodzie gdy juz nadejdzie "ten moment"?
4. Czy ktorys ze schowkow jest klimatyzowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, aleksanderg napisał(a):

Witam Kolegów, jestem krótko po odbiorze pojazdu (330 i xDrive) i nie miałem jeszcze tak naprawdę czasu żeby ogarnąć te wszystkie ustawienia. Tak na już, to mam kilka pytań:

-  czy asystent pasa ruchu można wyłączyć na stałe ? Póki co przed każdym wyjazdem muszę, to wyłączać w menu.
- kolejny temat, to pojawiający się sygnał dźwiękowy przy każdej zmianie ograniczenia prędkości - jest to mega irytujące (ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości zawsze wyłączam), chodzi o to, że np. było ograniczenie do 40 kmh, po czym jest 90 kmh i wtedy jest pojedynczy sygnał, następnie jak się pojawi 60 kmh, to znowu jest sygnał...
- jak ustawić oświetlenie powitalne (lampki w klamkach), przy otwieraniu pojazdu zapalają się tylko reflektory (w F30 zapalały się również lampki w klamkach)
- macie wiedzę czy w G20 jest system ostrzegający przed zaśnięciem za kierownicą ? Miałem dzisiaj rano taki przypadek, że trochę mnie "ścięło" i nagle auto gwałtownie przyhamowało i pojawiła się na wyświetlaczu taka duża czerwona ikonka pojazdu - trochę się wystraszyłem....

Na razie, to tyle. Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi, porady i sugestie.

 

Asystenta pasa ruchu da się wyłączyć na stałe, inaczej bym oszalał 🙂

Musisz pogmerać w ustawieniach, da się to chyba zmienić tak jak chcesz, przynajmniej u mnie tak świeci.

Jesli pojawiła się ikona auta to faktycznie musiałeś się bez reakcji do innego pojazdu zbliżyć, u mnie czasem zareaguje nawet gdy jadę ulicą w mieście, a wokół są zaparkowane auta na chodniku i ulica ma lekki łuk.

Można ustawić różne stopnie aktywacji.

Jednak skoro auto zareagowało, Ty się wyspałeś to chyba dobrze, że nie przysnęliście obydwoje 😉

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś z Was występował problem z automatycznym zaciąganiem hamulca postojowego przy właczonym auto holdzie?
Mam włączony auto hold, zatrzymuję się, wyłączam silnik, ale auto samo nie zaciąga ręcznego (nie świeci się na czerowno dioda + nie ma info na ekranie) jak niby powinno być.

Czy to się gdzies w ustawieniach konfiguruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5 godzin temu, cheyou napisał(a):

Witam, również odebrałem kilka dni temu auto. Czytając wcześniejsze posty dot. klocków nasunęły mi się takie pytania (dodam, że to moje pierwsze auto z salonu, także wybaczcie pytania laika 🙂😞

1. Jak wyglada kwestia gwarancji przy wymianie np. klockow samodzielnie/w niezaleznym warsztacie (nie ASO)? Czy można, czy jest to równoznaczne z utratą gwarancji?
2. Gdzie szukac informacji co moge a czego nie w kwestii gwarancji?
3. Gdzie znajde informacje o wymaganych przegladach, wymianach itp.? Czy powinienem dostac jakas ksiazke serwisowa/gwarancyjna? (nie dostalem czegos takiego od dilera) Czy moze jedyne informacje to te wyswietlajace sie w samochodzie gdy juz nadejdzie "ten moment"?
4. Czy ktorys ze schowkow jest klimatyzowany?

Raczej się przywalą, możesz przyjechać ze swoimi częściami do ASO, ale jak nie będą ori to dostaniesz adnotacje i potem jak się coś przytrafi to będą mieli punkt zaczepienia.

Serwis olejowy z wymianą wszystkich filtrów rób max co 15 tys, interwały narzucone przez samochód wrzuć między bajki.

 

 

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, aleksanderg napisał(a):

- kolejny temat, to pojawiający się sygnał dźwiękowy przy każdej zmianie ograniczenia prędkości - jest to mega irytujące (ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości zawsze wyłączam), chodzi o to, że np. było ograniczenie do 40 kmh, po czym jest 90 kmh i wtedy jest pojedynczy sygnał, następnie jak się pojawi 60 kmh, to znowu jest sygnał...

Podpinam się pod pytanie, też to mam w G01 i nie wiem jak to odklikać :classic_blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zgłoszę na gwarancję... może miał ktoś coś podobnego i jest jakaś mała rzecz którą mogę zrobić w kierunku naprawy 😉 G20 -problem jest z otwarciem bagażnika na ruch nogą - po dłuższym postoju bagażnik się otwiera na 1cm i koniec, trzeba otworzyć ręką. Kolejna próba kończy się sukcesem - ale jak znowu odczekam dłuższy czas to zawsze pierwsze otwarcie kończy się niepowodzeniem... ja wiem że auto ma już prawie 1.5 roku i ma prawo się zepsuć, no ale jednak trochę przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 29.08.2024 o 14:55, MedicuS napisał(a):

Mam nadzieję, że masz świadomość, że ATE produkuje klocki dla BMW

Zapłacisz 800 za klocki, 200 za robociznę 😉

Ale jak kto tam chce 😉

Nie ważne kto produkuje, ważne jak i z czego.

Dla Biedronki tez wiele firm produkuje (kiedys nawet Wawel) co nie oznaczało że czekolda z Biedronki = czekoladzie z Wawela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, luk_byd napisał(a):

Nie ważne kto produkuje, ważne jak i z czego.

Dla Biedronki tez wiele firm produkuje (kiedys nawet Wawel) co nie oznaczało że czekolda z Biedronki = czekoladzie z Wawela.

Tak jak pisałem, na ori z tyłu zrobiłem 70 tys, obecnie na ATE mam 35 tys. 

Zobaczymy, która czekolada ma większy sens 😉

Choć bardziej skłaniam się ku temu, że znaczek marki jest równoznaczny z mnożnikiem x2 🙂

 

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2024 o 07:08, Rok z Bagien napisał(a):

Podpinam się pod pytanie, też to mam w G01 i nie wiem jak to odklikać :classic_blush:

W menu da się to wyłączyć, tez przez pierwsze parę dni mnie to mega wkurzało ale w koncu znalazłem, niestety nie pamiętam w którym menu to jest. Ale jest na pewno. Jak bede wieczorem gdzieś jechał i nie zapomnę to sprawdzę gdzie to i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, luk_byd napisał(a):

Nie ważne kto produkuje, ważne jak i z czego.

Dla Biedronki tez wiele firm produkuje (kiedys nawet Wawel) co nie oznaczało że czekolda z Biedronki = czekoladzie z Wawela.

Sorry, ale dla mnie to taka próba motywowania wyższej ceny pozornie jakąś wyższą jakością.

Biedronka ma politykę Cena czyni cuda, więc Wawel czy inny producent daje inne proporcje, żeby gdzieś tą cenę zniżyć, bo nie jest w stanie zrobić takiego samego produktu w cenie jakiej życzy sobie biedronka i to jest z założenia.

W częściach też jest jakaś wojna cenowa, ale to odrazu widać po cenach części, natomiast nie wierze, że takie ATE robi jakąś magiczną mieszankę do tarcz, czy klocków, a póżniej przestawia się na gorszą jakość. Wystarczy wiedzieć co wybierać i nie płacić za znaczek.

Cytat

Najbardziej podstawowy system oznaczeń części samochodowych, zgodny z dyrektywą GVO (niem. Gruppenfreistellungsverordnung) obowiązującą w Polsce od 2005 roku składa się z oznaczeń O, Q i P:

  • O - oryginalne części serwisowe, dystrybuowane w opakowaniach producentów samochodów (np. Ford, Renault, Volkswagen, Toyota itd.)
  • Q - oryginalne części pierwszomontażowe pochodzące z sieci dystrybucji ich faktycznych producentów na tzw. pierwszy montaż i sprzedawane w ich opakowaniach (np. Valeo, LuK, SACHS itd.)
  • P - części zamienne porównywalnej jakości, czyli części co do których producenci lub dostawcy mogą złożyć oświadczenie, że ich jakość odpowiada oryginalnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Planuję pierwszą wymianę oleju w swojej Bawarce. W instrukcji widzę dwie specyfikacje oleju: Longlife -12FE i Longlife -19FE.
Który olej zakupić?  Polecacie jakieś pewne źródło do zakupów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.