Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może napisać jakie są koszty wymiany klocków hamulcowych/tarcz hamulcowych w ASO i/lub na własnym materiale?

a) zwykłych hamulcach;

b) sportowy układ hamulcowy M (czerwony zacisk) - z pakietu: Pakiet sportowy M Pro;

Który zestaw wystarcza na dłużej? Średni interwał przebiegu?

Pod kątem skuteczności rozumiem, że opcja b) wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2024 o 19:55, komoornik napisał(a):

Takie zachowanie jest u wielu producentów - tak, hamulec postojowy zaciąga się sam gdy wykorzystywany był auto hold.

W jakim celu nie korzystać z auto hold?

Mogę na dzień dobry 2 powody podać. Dojeżdżam do poprzedzającego auta w korku na lekko popuszczonym hamulcu roboczym. Z autoholdem nie jest to takie płynne.
Może się to nie wszystkim wydać oczywiste, ale przekładając nogę z hamulca na gaz, to auto już powoli się kula i skrzynia dostaje mniej w "ciry" na tarczkach ciernych 2 biegu, bo nie dodajemy gazu na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mpiech88 napisał(a):

Czy ktoś może napisać jakie są koszty wymiany klocków hamulcowych/tarcz hamulcowych w ASO i/lub na własnym materiale?

a) zwykłych hamulcach;

b) sportowy układ hamulcowy M (czerwony zacisk) - z pakietu: Pakiet sportowy M Pro;

Który zestaw wystarcza na dłużej? Średni interwał przebiegu?

Pod kątem skuteczności rozumiem, że opcja b) wygrywa.

Ja mam zwykłe hamulce i przy 50k przebiegu powoli kończy się tył (tarcze + klocki). Byłem ostatnio na przeglądzie w ASO w Rzeszowie gdzie mi o tym powiedzieli i zaproponowali wymianę za 2700. Z przodu klocka jest jeszcze sporo.

Jeżdżę raczej spokojnie, większość tego przebiegu to autostrada z aktywnym tempomatem ustawionym na 130-160. W mieście używam auto hold. Obie te rzeczy podobno wpływają negatywnie na zużycie klocków i tarcz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5 godzin temu, mpiech88 napisał(a):

Czy ktoś może napisać jakie są koszty wymiany klocków hamulcowych/tarcz hamulcowych w ASO i/lub na własnym materiale?

a) zwykłych hamulcach;

b) sportowy układ hamulcowy M (czerwony zacisk) - z pakietu: Pakiet sportowy M Pro;

Który zestaw wystarcza na dłużej? Średni interwał przebiegu?

Pod kątem skuteczności rozumiem, że opcja b) wygrywa.

U mnie póki co pierwsze skończyły się klocki hamulcowe z tyłu, prawdopodobnie przez rwd, miało to miejsce przy ok 70.000, koszt ATE ok 400 zł za sztukę, ori to już zależnie jakie kto ma rabaty, ale ok 800 zł za sztukę.

Z przodu jak na razie cały czas ori klocki, przelot 104 tys.

Na dłużej wystarczą większe klocki i tarcze.

Obecne 3er są coraz cięższe, a zawsze lepiej mieć krótszą drogę hamowania, bez względu na to, jaki motor kryje się pod maską.

Edytowane przez MedicuS
  • Lubię to 1

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mpiech88 napisał(a):

Czy ktoś może napisać jakie są koszty wymiany klocków hamulcowych/tarcz hamulcowych w ASO i/lub na własnym materiale?

a) zwykłych hamulcach;

b) sportowy układ hamulcowy M (czerwony zacisk) - z pakietu: Pakiet sportowy M Pro;

Który zestaw wystarcza na dłużej? Średni interwał przebiegu?

Pod kątem skuteczności rozumiem, że opcja b) wygrywa.

Zwykłe hamulce, dynamiczna jazda glownie po miescie i klocki tył skonczone w okolicy 24k km. Wymiana w aso razem z czujnikiem i niechcianym przegladem obowiazkowym wyszla 1600zl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na pierwszą wymianę oleju po zakupie, zamierzam wymienić też zestaw wszystkich filtrów.

Jest to 330i z USA, obecnie jest zalany olej valvoline 5w40.

i teraz nie wiem, czy wymienić na taki sam jaki był, czy na inny. Jeśli na inny, to na jaki? Pod maską na nalepce jest 0w20, tu na forum zazwyczaj przewija się 5w30 lub 0w30.

Jak radzicie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maciej_cie napisał(a):

Auto hold to komfort, szczególnie podczas jazdy w mieście. 

Jak się jeździ, to auto też się zużywa, może lepiej, aby stało w garażu pod kocykiem.

Oj panie weź nie pier... zadał pytanie to odpowiedziałem. Nikt ci nie każe wyłączać. W poprzednim aucie skonczylem tylne klocki po okolo 20k km. Mialem wlaczony AH + lubię zapierdalać.  Dla mnie to wynik nie do przyjęcia. Co do komfortu to zgoda. Jesli stoisz w mieście w dużym korku to wygodniej z AH. W każdej innej sytuacji niewiele to nie daje poza zużywaniem przedwczesnym klocków.

Edytowane przez Ratm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 minut temu, Ratm napisał(a):

Jesli dla ciebie 2700 to śmieszne pieniądze to nic tylko pogratulować. 

Przewin cztery posty wyżej 😉

Edytowane przez MedicuS

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ratm napisał(a):

Oj panie weź nie pier... zadał pytanie to odpowiedziałem. Nikt ci nie każe wyłączać. W poprzednim aucie skonczylem tylne klocki po okolo 20k km. Mialem wlaczony AH + lubię zapierdalać.  Dla mnie to wynik nie do przyjęcia. Co do komfortu to zgoda. Jesli stoisz w mieście w dużym korku to wygodniej z AH. W każdej innej sytuacji niewiele to nie daje poza zużywaniem przedwczesnym klocków.

1. Nie widzę możliwości, aby AH mi się włączył na autostradzie. Tam się jedzie, a nie stoi.

2. Jeśli klocki po 20k były do wymiany, to z tego co czytałem tutaj na forum powinny być wymienione w ramach gwarancji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, knrdk napisał(a):

Ja mam zwykłe hamulce i przy 50k przebiegu powoli kończy się tył (tarcze + klocki). Byłem ostatnio na przeglądzie w ASO w Rzeszowie gdzie mi o tym powiedzieli i zaproponowali wymianę za 2700. Z przodu klocka jest jeszcze sporo.

Jeżdżę raczej spokojnie, większość tego przebiegu to autostrada z aktywnym tempomatem ustawionym na 130-160. W mieście używam auto hold. Obie te rzeczy podobno wpływają negatywnie na zużycie klocków i tarcz.

To przez tempomat masz zuzyte klocki z tylu. Widac to po wyjechaniu w trase czystym autem, ze tylne felgi sa zapylone bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko - wczoraj odebrałem auto, mam zdalną aktualizację softu, przesłałem ją do samochodu i teraz muszę zainstalować w aucie. Napisane jest, że przez 20 minut nie mogę korzystać z samochodu. Pytanie, czy fizycznie muszę być w aucie w czasie aktualizacji, czy jak stoi na parkingu, to mogę ją włączyć i odejść od auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem 2tygodnie po odbiorze g20 330i. Nie ukrywam, że trochę wkurza mnie to że nie kumam jak i gdzie cos poustawiać:) Jest tu ktoś kto ma wersję LCI z okolic Katowic, ma to wszystko opanowane, zna jakieś porady i chciał kiedyś się spotkać powymieniać spostrzeżeniami i wytłumaczyć co do czego i jak poustawiać?:)

Z góry dzięki!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azazan napisał(a):

Szybkie pytanko - wczoraj odebrałem auto, mam zdalną aktualizację softu, przesłałem ją do samochodu i teraz muszę zainstalować w aucie. Napisane jest, że przez 20 minut nie mogę korzystać z samochodu. Pytanie, czy fizycznie muszę być w aucie w czasie aktualizacji, czy jak stoi na parkingu, to mogę ją włączyć i odejść od auta?

Możesz rozpocząć aktualizację, zamknąć samochód i iść do domu. Nie trzeba niczego pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu hamulców to Bawaria Motors Katowice ma teraz promocje. Po rabacie ceny hamulców wychodzą podobnie jak w sprawdzonych sklepach internetowych 😀 

Cytat

Jednocześnie chciałbym poinformować o aktualnych promocjach :

1. Promocja na systemy transportowe – 20% rabatu na bagażniki, haki, boxy dachowe i wiele więcej. Zapytaj naszego Doradcę

2. Promocja na akcesoria M-Performance – uzyskaj dodatkowy rabat i wyróżnij swój samochód na drodze. O szczegóły zapytaj naszego Doradcę

3. Promocja na układy hamulcowe – 30% na tarcze i klocki. Przygotuj swój samochód do drogi, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

 

Edytowane przez drago19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zrobiłem aktualizację i nagle przy zwalnianiu i ruszaniu następuje dzwięk systemowy a co za tym idzie przez chwile jest ściszenie i pogłośnienie muzyki. Jest to mega frustrujące. 

Szukałem w ustawieniach jakiejś nowej opcji lecz niestety nic nie znalazłem. Uporał ktoś się z tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak korzystacie z auto holda, to jak zwlaniacie delikatnie aż do zatrzymania, to od razu włącza się wam hamulec postojowy jak się zatrzymacie?
U mnie działa to tak, że zwalniam lekko wciskając hamulec, samochód staje i żeby zaaplikował się hamulec postojowy, to musze mocniej wcisnąć pedał hamulca, mimo, że auto już stoi. Też tak macie?

Druga kwestia, mam włączony auto hold, parkuję samochód, klikam engine stop, auto wchodzi na P, ale nie załącza się automatycznie hamulec postojowy. To się włącza w systemie? Czy może muszę sam dać na P zanim wyłączę silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2024 o 08:00, Ratm napisał(a):

Jesli dla ciebie 2700 to śmieszne pieniądze to nic tylko pogratulować. 

Jeśli uważasz, że na wymianę klocków jeżdżę do ASO to nic tylko pogratulować.

Klocki textara plus czujnik kosztowały mnie koło 350zł plus jedno piwo, bo na dwa to średnio czasu starczy, jakaś godzina roboty w garażu (cofnąć tłoczki, zdjąć koło, odkręcić dwie śruby mocujące, wyjąć i włożyć klocek plus czujnik, założyć koło, powtórzyć z drugim kołem - robota dla średnio rozgarniętego człowieka, dla tych mniej masz filmy na YT ).

Trzeba mieć grubo pod kopułą, żeby na tak podstawową czynność jechać do ASO.

Teraz miłego dnia życzę.

Edytowane przez siwyZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, siwyZS napisał(a):

Trzeba mieć grubo pod kopułą, żeby na tak podstawową czynność jechać do ASO.

 

Fajnie, ale:

- nie każdy ma garaż,

- nie każdy ma ochotę i czas oglądać tutoriale na YT,

- są ludzie, dla których taki wydatek nie stanowi problemu, albo płaci spółka.

Warto wziąć te kwestie pod uwagę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciej_cie napisał(a):

Fajnie, ale:

- nie każdy ma garaż,

- nie każdy ma ochotę i czas oglądać tutoriale na YT,

- są ludzie, dla których taki wydatek nie stanowi problemu, albo płaci spółka.

Warto wziąć te kwestie pod uwagę.

U mnie tez płaci spółka, moja (JDG w tym kraju tez nie ma sensu) 😉

oczywiście nie neguje, że nie każdy ma ochotę/możliwości, jednak można to zrobić w dowolnym warsztacie i zamknąć się w kwocie max 1/3 ceny w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siwyZS napisał(a):

U mnie tez płaci spółka, moja (JDG w tym kraju tez nie ma sensu) 😉

oczywiście nie neguje, że nie każdy ma ochotę/możliwości, jednak można to zrobić w dowolnym warsztacie i zamknąć się w kwocie max 1/3 ceny w ASO

No nie wiem. Na oryginalnych czesciach to az tak duzo taniej niz w ASO sie nie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, azazan napisał(a):

Czy jak korzystacie z auto holda, to jak zwlaniacie delikatnie aż do zatrzymania, to od razu włącza się wam hamulec postojowy jak się zatrzymacie?
U mnie działa to tak, że zwalniam lekko wciskając hamulec, samochód staje i żeby zaaplikował się hamulec postojowy, to musze mocniej wcisnąć pedał hamulca, mimo, że auto już stoi. Też tak macie?

Druga kwestia, mam włączony auto hold, parkuję samochód, klikam engine stop, auto wchodzi na P, ale nie załącza się automatycznie hamulec postojowy. To się włącza w systemie? Czy może muszę sam dać na P zanim wyłączę silnik?

Mam tak samo że delikatne hamowanie nie powoduje wl. auto hold dopiero mocniejsze. Ale to jest korzystne bo czasami tylko na chwile delikatnie trzeba przyhamować, więc po co od razu uruchamiać ręczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.