Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, maciej_cie napisał(a):

Taka ciekawostka.

Podczas urlopu auto stało 2,5 tygodnia w garażu w kompletnym spokoju. Po powrocie i odpaleniu na głównym wyświetlaczu na 1-2 sekundy pojawiła się animacja z X5 zamiast G20 po czym wróciło do normalności. 

Czy to sugestia czy programowanie podprogowe? 😉

Może - ... moooże... chwilę przed postojem, lub po ostatnim powrocie zrobił się software update i przy pierwszym odpaleniu 'przywracał sobie stare parametry'.

Tylko to mi do głowy przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie lubia dlugo stac, moj stal 2 tygodnie, dzisiaj robilem trase jakies 100km i po okolo 80km zaczal sie sam wlaczac asystent pasa i info dzwiekowe o przekroczeniu predkosci, strasznie wk....jace. mam nadzieje ze to chwilowe niedomaganie softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością się soft w jakiejś mierze zaktualizował, choć aplikacja nic nie pokazała. Ale rok temu po 2 tygodniach odpoczynku pojawił mi się Spotify, w sumie nawet chyba jako pierwszemu na forum. 
 

Oczywiście należy ten wpis traktować z przymrużeniem oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2024 o 19:04, macste napisał(a):

Działają komendy po polsku i to dobrze.

a jestes pewny ze dziala? ja tam za bardzo tego nie uzywalem ale o ile pamietam jak probowalem to wlaczyc to pokazywal sie komunikat ze nie wspierane w tym kraju czy cos takiego. moglbym do niego po angielsku gadac ale nie dalo sie tego w ogóle wlaczyc. Moze trzeba przestawic jezyk idrive na angielski i wtedy dziala? nie chcialo mi sie z tym bawic bo i tak uzywam android auto, w ktorym dziala dobrze asysten googlowy, ale to cos zupelnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2024 o 19:04, macste napisał(a):

Działają komendy po polsku i to dobrze.

Aż dzisiaj sprawdziłem czy jakaś aktualizacja tego nie dodała, ale nie, działają tylko po angielsku. Przy zmianie języka na polski pojawia się informacja, że asystent nie jest dostępny. Mówię o idrive 8 w LCI1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ma co dzień 2ma językami. Sprawdzę raz jeszcze. Używam naprzemiennie android auto i wbudowany i mogłem pomylić za co z góry przepraszam. Jak się uda ustalić fakty tam znać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, Yossi123 napisał(a):

Czy zanim skończą się klocki hamulcowe będzie komunikat z ostrzeżeniem? I jeśli tak to z jakim marginesem?  Mam już prawie 90k przejechane i ciągle na fabrycznych 🙂

Ja mam 103 na przednich, tył wytrzymał 70 kilka i było info.

Ciężko powiedzieć ile było zapasu, ale zanim zamówiłem, zanim zmienili to chwilę minęło, więc bufor jest.

  • Dziękuję 1

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest orientacyjna cena serwisu wymiany oleju po pierwszych 2 latach? Dzwonila dzis do mnie pracownica bawaria katowice zeby przypomniec o wymianie oleju, cena 1800zł i troche mnie zaskoczyla bo rok temu za wymiane bez harmonogramu placilem 690zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 minut temu, moskil napisał(a):

Jaka jest orientacyjna cena serwisu wymiany oleju po pierwszych 2 latach? Dzwonila dzis do mnie pracownica bawaria katowice zeby przypomniec o wymianie oleju, cena 1800zł i troche mnie zaskoczyla bo rok temu za wymiane bez harmonogramu placilem 690zł.

Sama robocizna duża nie jest, rąbią za to na częściach.

Jedź po prostu ze swoimi 😉

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale cena przeglądu zgodnie z interwałem ma się nijak do promocyjnych wymian oleju które oferują.

 

Żadne ASO nie zrobi Ci zmiany oleju w ramach przeglądu w tej niższej cenie.

 

Poza tym w tej kwocie 1800 powinna być też wymiana filtra kabinowego - bo na pierwszym piętrze przeglądzie to są te 2 główne czynności, olej i filtr kabinowy.

 

Jeśli planujesz dłuższy okres serwisowania w ASO to rozważ dokupienie BSI, można to bez problemu zrobić dla auta używanego - z moich wyliczeń wynika że będzie to bardziej opłacalne.

 

Bo potem po 3 latach masz jeszcze zmianę płynu hamulcowego, a kolejny "duży" serwis to już koszt prawie 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
13 godzin temu, komoornik napisał(a):

Niestety ale cena przeglądu zgodnie z interwałem ma się nijak do promocyjnych wymian oleju które oferują.

 

Żadne ASO nie zrobi Ci zmiany oleju w ramach przeglądu w tej niższej cenie.

 

Poza tym w tej kwocie 1800 powinna być też wymiana filtra kabinowego - bo na pierwszym piętrze przeglądzie to są te 2 główne czynności, olej i filtr kabinowy.

 

Jeśli planujesz dłuższy okres serwisowania w ASO to rozważ dokupienie BSI, można to bez problemu zrobić dla auta używanego - z moich wyliczeń wynika że będzie to bardziej opłacalne.

 

Bo potem po 3 latach masz jeszcze zmianę płynu hamulcowego, a kolejny "duży" serwis to już koszt prawie 3k.

Wszystko ok, ale tylko z założeniem, że korzystasz z części zamiennych zakupionych w ASO.

Jeśli tego nie robisz to nadal jest to opłacalne?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałbym o coś zapytać. Nigdy nie miałem nowego samochodu i rozważam taki zakup. Tym bardziej że można liczyć na rabaty jak piszecie tutaj na forum. Czy mógłby mi ktoś napisać jakie są ceny przeglądów przez te trzy lata dla 330i?. Myślę że po trzech latach samochód nie będzie miał więcej jak 20 tys przebiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu z tego co wiem po dwóch latach wymiana oleju i filtrów. Pewnie ok. 1500pln. Ale na te 3 lata service inclusive będzie kosztował ok. 3tyś albo mniej i raczej warto (masz wtedy te serwisy w cenie pakietu). Nie wiem czy po 3latach nie ma tzw. "dużego przeglądu" które już może kosztować ok. 2,5tyś. Do tego rozważyłbym 1 wymianę oleju po mniejszym przebiegu niż 2lata (czyli u Ciebie ok. 17 tyś km). Najlepiej podjedź do ASO i zadaj to pytanie nich Ci dokładnie powiedzą. Wymiana oleju w ASO z Twoimi częściami to ok. 800pln

Co do obecnego rabatowania wypowiedzą się koledzy, którzy polują na auto lub ostatnio je zamawiali. Myślę, że te 10% przy LCI2 powinieneś dostać. Wcześniej z tego co śledziłem było lepiej... Sam sprawdź u kilku dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MedicuS napisał(a):

Wszystko ok, ale tylko z założeniem, że korzystasz z części zamiennych zakupionych w ASO.

Jeśli tego nie robisz to nadal jest to opłacalne?

Na pewno nie.

O ile chyba wszystkim już obiło się o uszy jak serwis BMW podchodzi do opon gdy ma się xDrive, osobiście nie chciałbym mieć adnotacji serwisowej "olej klienta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 godzin temu, komoornik napisał(a):

Na pewno nie.

O ile chyba wszystkim już obiło się o uszy jak serwis BMW podchodzi do opon gdy ma się xDrive, osobiście nie chciałbym mieć adnotacji serwisowej "olej klienta".

Ja nie mam takiej adnotacji.

Oczywiście przyjeżdżasz z ori częściami. 

Olej i filtry wymieniam co 12-15 tys.

Olej w skrzyni również wymieniony, płyn hamulcowy też.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ze zapytałem o przeglądy w ASO. Poprostu nie potrzebuje zmieniać auta co chwilę. Obecny mam 15 lat a ma on już 20 i chciałem kupić coś znowu z czego byłbym zadowolony. Myślałem może o jakimś 5 latku ale wtedy pewnie trzeba dać z tego co chciałem 140 tys plus. Z takimi przebiegami co ja robię to 20 letnie auto będzie miało lekko ponad 100. Nie mam firmy więc samochód byłby kupowany w większości za gotówkę. Dlatego rozważam zakupu nowego powiedzmy z rabatem około 20%. Do tego jeszcze ac. Dowiadywałem się przy opłacie starego ( oc+Ac 2500 że wszystkimi zniżkami i bezszkodowej jeździe) że nowy o wartości 300 tys wyjdzie około 6500. Stąd poprostu zaciekawiło mnie ile kosztowałby przegląd przez te trzy lata gdzie mój przebieg byłby naprawdę mały. 

Takie rozważanie biedaka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
37 minut temu, krzysztof77 napisał(a):

Wybaczcie ze zapytałem o przeglądy w ASO. Poprostu nie potrzebuje zmieniać auta co chwilę. Obecny mam 15 lat a ma on już 20 i chciałem kupić coś znowu z czego byłbym zadowolony. Myślałem może o jakimś 5 latku ale wtedy pewnie trzeba dać z tego co chciałem 140 tys plus. Z takimi przebiegami co ja robię to 20 letnie auto będzie miało lekko ponad 100. Nie mam firmy więc samochód byłby kupowany w większości za gotówkę. Dlatego rozważam zakupu nowego powiedzmy z rabatem około 20%. Do tego jeszcze ac. Dowiadywałem się przy opłacie starego ( oc+Ac 2500 że wszystkimi zniżkami i bezszkodowej jeździe) że nowy o wartości 300 tys wyjdzie około 6500. Stąd poprostu zaciekawiło mnie ile kosztowałby przegląd przez te trzy lata gdzie mój przebieg byłby naprawdę mały. 

Takie rozważanie biedaka 🙂

Nie gadaj głupot o jakiś biedakach i nie tłumacz się z niczego i nikomu.

To forum, pytać możesz o co chcesz, masz prawo nie wiedzieć.

Co ciekawe nawet z najprostszych jak by się wydawało pytań może wywiązać się ciekawa dyskusja i mogą pojawić się nieznane dla wszystkich rozwiązania.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.