Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2024 o 00:12, Kamil199 napisał(a):

Cześć czy ma ktoś może z Was system bezpieczeństwa active protection?
To jest ostatnia opcja nad którą się zastanawiam przed tym jak już nie będę miał opcji zmiany zamówienia.

Może nie do końca w temacie, ale polecam videorejestrator, czyli kamerkę. wziąłem tę od BMW, ma jedną wadę (żeby przejrzeć czy zgrać filmy, trzeba rozłączyć tel.z samochodem – bzdura jakaś i upierdliwa), ale sporo zalet, instalacja w salonie. wiem, że są tacy co to zrobią sami, ale aso ładnie to ogarnął.

oprócz niezłej jakości i nagrywania na parkingu, to jeszcze jedna zaleta – zniżka na ubezpieczenie. 

co do act.prot. to ja mam chyba tylko zwykłe dohamowywanie, ale ze dwa razy na autostradzie mi pomogło. w mieście nie jest nadwrażliwe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mattam napisał(a):

Może nie do końca w temacie, ale polecam videorejestrator, czyli kamerkę. wziąłem tę od BMW, ma jedną wadę (żeby przejrzeć czy zgrać filmy, trzeba rozłączyć tel.z samochodem – bzdura jakaś i upierdliwa), ale sporo zalet, instalacja w salonie. wiem, że są tacy co to zrobią sami, ale aso ładnie to ogarnął.

oprócz niezłej jakości i nagrywania na parkingu, to jeszcze jedna zaleta – zniżka na ubezpieczenie. 

co do act.prot. to ja mam chyba tylko zwykłe dohamowywanie, ale ze dwa razy na autostradzie mi pomogło. w mieście nie jest nadwrażliwe.

Napisz proszę coś więcej o tej zniżce, mam kamerkę i chętnie się dowiem jak to się załatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mattam napisał(a):

Może nie do końca w temacie, ale polecam videorejestrator, czyli kamerkę. wziąłem tę od BMW, ma jedną wadę (żeby przejrzeć czy zgrać filmy, trzeba rozłączyć tel.z samochodem – bzdura jakaś i upierdliwa), ale sporo zalet, instalacja w salonie. wiem, że są tacy co to zrobią sami, ale aso ładnie to ogarnął.

 

W sensie chodzi CI o BMW Drive Recorder? Mam też wrzucony i nie został usunięty przy konwersji zamówienia na LCI2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 godzin temu, Kamil199 napisał(a):

W sensie chodzi CI o BMW Drive Recorder? Mam też wrzucony i nie został usunięty przy konwersji zamówienia na LCI2.

Raczej tutaj mowa o CarEye 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luk_byd napisał(a):

Raczej tutaj mowa o CarEye 3.0

Właśnie coś mi nie pasowało z tym recorderem. Dzięki za odpowiedź. Już mi się te wszystkie systemy i opcje dodatkowe mieszają między sobą. To ja z CarEye 3.0 spasuje, ale dzięki za sugestie. 

A czy ktoś montował z Was jakieś dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe w ASO lub w jakimś "specjalistycznym" warsztacie np. canlock? Ubezpieczenie ubezpieczeniem, ale wolałbym jednak, żeby mi auto nie zgineło jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yossi123 napisał(a):

Napisz proszę coś więcej o tej zniżce, mam kamerkę i chętnie się dowiem jak to się załatwia.

Przy wykupie ubezpieczenia deklarujesz, że masz taki gadżet i są ubezpieczyciele, którzy dają za to zniżkę. kwestia podejścia danej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam 3 pytania:

  1. Czy w G20 (dokładnie 330i) jest podbicie dźwięku silnika z głośników? Nigdzie nie znalazłem tej informacji, tak patrząc "na słuch" wydaje mi się, że nie jest podbity (na szczęście).
  2. Czy da się jakoś łatwo ustawić, aby dach zamykał się razem z zamykaniem samochodu z kluczyka? W idrive ta opcja jest wyszarzona i nie mogę jej zaznaczyć (automatyczne zamykanie dachu).
  3. Czy wyłączacie start-stop? Wg mnie działa całkiem spoko i inteligentnie, nie wyłącza silnika od razu po dłuższej trasie czy coś, chyba nie ma potrzeby wyłączania tego. Jak do tego podchodzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego nie potrafię ustawić komfortowego otwierania drzwi tylko pod jeden kluczyk? 

Używamy BMW z żoną wspólnie, ale czasem żona jedzie do pracy drugim samochodem, niestety jeżeli są koło siebie zaparkowane to z automatu otwiera BMW nawet o tym nie wiedząc. 

Ja z kolei na swoim kluczyku chciałbym mieć tą opcję. 

Mamy zrobione osobne profile kierowcy i w nich załączone identyfikacja po kluczyku. 

Niestety jak ja u siebie włączę dostęp komfortowy to na profilu żony też się załącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukamy auta na przesiadkę z me starego Hyundai i30 i trochę napalilem się na BMW 3 g31. Jakoś tak nastawiłem się na 320d (bo chyba najczęściej mi wyskakiwało wszedzie) u teraz pytanie: czy to jest optymalny silnik do dojeżdżania 5km miasteczkiem do pracy i z pracy? Będzie to jedyne auto w domu poza Ducato więc naturalnie będą też dłuższe jazdy niż 5km. W który silnik powinniśmy celować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mat88usz napisał(a):

Cześć, szukamy auta na przesiadkę z me starego Hyundai i30 i trochę napalilem się na BMW 3 g31. Jakoś tak nastawiłem się na 320d (bo chyba najczęściej mi wyskakiwało wszedzie) u teraz pytanie: czy to jest optymalny silnik do dojeżdżania 5km miasteczkiem do pracy i z pracy? Będzie to jedyne auto w domu poza Ducato więc naturalnie będą też dłuższe jazdy niż 5km. W który silnik powinniśmy celować? 

Jeszcze pytanie, ile w roku robisz kilometrów i ile tych tras dłuższych będzie. Diesel sprawuje się dobrze, nie ma problemu z DPFem przynajmniej przy przebiegach poniżej 200k km, ale oszczędność diesla, jego przewaga jest właśnie w trasach, na miejscu na dystansie 5km będzie palił sporo, bo nawet się nie rozgrzeje - więc lepsza będzie raczej benzyna - ale jak robisz dłuższe trasy często, to wart rozważenia. 20d to przyjemny silnik w tym nadwoziu, dynamiczny, oszczędny itd. Niemniej 30i też jest godny polecenia, natomiast słabsze benzyny już tak sobie, choć wszystko zależy od twoich oczekiwań, temperamentu, więc może i 20i też będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 godzin temu, maciej_cie napisał(a):

Ja również wyłączam od razu po odpaleniu auta. Włączam tylko wtedy gdy długo będę stał na światłach lub przejeździe. 

W moim G21 nie ma opcji wyłączenia. Więc jeżdżę w trybie sport indywidual ustawionym na komfort.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkdancerr napisał(a):

W wersjach z miękką hybrydą nie można wyłączać start/stop. To było chyba na przełomie 2020/2021. 

11 minut temu, GDX4 napisał(a):

Dokładnie. Miękki Ham powoduje brak przycisku start stop. Pozostaje sport ind. ze wszystkim w opcji Comfort...

Przycisk Start Stop wrócił m.in do M440i LCI i powinien też być w odświeżonym M340i LCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GDX4 napisał(a):

To chyba w LCI2, bo moje LCI tego nie ma....

A jeżeli tak jest to jest to mimo wszystko krok w dobrą stronę.

Tak, o to mi chodziło. W M440i LCI już nawet można zobaczyć na samochodach, w GC na zdjęciach reklamowych też jest. W przypadku M340i "LCI2" to w konfiguratorze nie ma, ale w cyfrowej broszurze do zamówienia i w przedstawieniu modelu jest (https://www.bmw.pl/pl/all-models/3-series/bmw-serii-3-limuzyna/bmw-serii-3-limuzyna.html przy modelu M Sport Pro). Więc trzeba czekać, aż zjadą pierwsze sztuki na 100% potwierdzenie. W 330i LCI2 też jest na materiałach reklamowych.

Edytowane przez Kamil199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.