Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pwnsoon napisał(a):

Jutro mam odbiór auta, ale widziałem je już dzisiaj i widzę kolejne oszczędności poczynione przez Bmw, a mianowicie nawet w konfiguratorze w m340i pedał gazu i miejsce na nogę mają aluminiowe obicie, a u mnie w aucie już jest plastikowe ;/

Ktoś kto niedawno odbierał m340i też tak ma?

 

ale w sumie może głupoty gadam, bo samochód był w rozruchowym serwisie i coś tam pościągane było. Jutro się okaże 🙂

Edytowane przez pwnsoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheApocalypse napisał(a):

Eee tam 4500zł, magicy z allegro sprzedają nówki po niewiele ponad 1000zł, wymiana to 4 minuty roboty i 1 płaski śrubokręt 🙂

Pierwsza z brzegu: https://allegro.pl/oferta/bmw-3-g20-nowy-model-2019r-m-pakiet-skora-15450645684

Jasne ale w samochodzie który ma miesiąc i 10 dni do tego na gwarancji to "druciarswo" dla mnie - naprawdę jest ok z tym plastikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pwnsoon napisał(a):

ale w sumie może głupoty gadam, bo samochód był w rozruchowym serwisie i coś tam pościągane było. Jutro się okaże 🙂

Odebrałem jest wszystko ok, fałszywy alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiecie czy lokalizacja pojazdu w aplikacji bmw pokaże zmianę położenia gdyby go ktoś zajumał?
Bo wyświetla tam godzinę aktualizacji położenia więc wydaje mi się że to się aktualizuje tylko kiedy kluczyk jest w pobliżu.
Dopiero odebrałem siódemkę i nie zdążyłem załatwić prawilnego GPS'a przed wyjazdem na GP Imoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie aktualizuje się tylko kiedy kluczyk jest w pobliżu.

 

Czasem faktycznie samo odświeżanie z appki może mieć zwłokę - pomaga wywołanie jakiejś funkcji zdalnie, np Remote 3d view. Z założenia updated lokalizacji nie zrobi się jak auto jest w ruchu.

 

Ale nie ma to większego znaczenia, nikt nie będzie się brał za kradzież takiego auta bez zagłuszacza GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
22 godziny temu, Markok napisał(a):

Koledzy nie wiecie czy lokalizacja pojazdu w aplikacji bmw pokaże zmianę położenia gdyby go ktoś zajumał?
Bo wyświetla tam godzinę aktualizacji położenia więc wydaje mi się że to się aktualizuje tylko kiedy kluczyk jest w pobliżu.
Dopiero odebrałem siódemkę i nie zdążyłem załatwić prawilnego GPS'a przed wyjazdem na GP Imoli.

 Ja moge zaktualizować w każdej chwili i pokazuje aktualny stan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2024 o 09:10, Markok napisał(a):

Koledzy nie wiecie czy lokalizacja pojazdu w aplikacji bmw pokaże zmianę położenia gdyby go ktoś zajumał?
Bo wyświetla tam godzinę aktualizacji położenia więc wydaje mi się że to się aktualizuje tylko kiedy kluczyk jest w pobliżu.
Dopiero odebrałem siódemkę i nie zdążyłem załatwić prawilnego GPS'a przed wyjazdem na GP Imoli.

bym się bardziej  martwił o stan powłoki lakierniczej na terenie Włoch 😁 choć dotychczas udawał mi się wracać bez strat 🤭

apka pokazuje gdzie auto stoi ale tak jak koledzy napisali , amator się za 7-mke brać nie będzie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odebrałem samochód w poniedziałek i dziś w pełnym słońcu zauważyłem, że jest mnóstwo mikro rys dosłownie na każdym elemencie. Zauważalne jest to jedynie w słoneczny dzień. Kolor tanzanite blue. Tak jakby auto było powycierane brudną szmatą. Byłem przekonany, ze jak auto jest nowe to stan powłoki będzie idealny, a tu zonk…. Jak u Was to wyglądało po odbiorze? Czy to kwestia koloru, ze na tanzanite w pełnym słońcu widać tak te mikro rysy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artkovsky napisał(a):

Hej, odebrałem samochód w poniedziałek i dziś w pełnym słońcu zauważyłem, że jest mnóstwo mikro rys dosłownie na każdym elemencie. Zauważalne jest to jedynie w słoneczny dzień. Kolor tanzanite blue. Tak jakby auto było powycierane brudną szmatą. Byłem przekonany, ze jak auto jest nowe to stan powłoki będzie idealny, a tu zonk…. Jak u Was to wyglądało po odbiorze? Czy to kwestia koloru, ze na tanzanite w pełnym słońcu widać tak te mikro rysy? 

Nie no, nie poiwnno być rys. Jednakże lakiery są na tyle miekkie że warto je od razu zabezpieczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, artkovsky napisał(a):

Hej, odebrałem samochód w poniedziałek i dziś w pełnym słońcu zauważyłem, że jest mnóstwo mikro rys dosłownie na każdym elemencie. Zauważalne jest to jedynie w słoneczny dzień. Kolor tanzanite blue. Tak jakby auto było powycierane brudną szmatą. Byłem przekonany, ze jak auto jest nowe to stan powłoki będzie idealny, a tu zonk…. Jak u Was to wyglądało po odbiorze? Czy to kwestia koloru, ze na tanzanite w pełnym słońcu widać tak te mikro rysy? 

Niestety to normalne przy lakierach wodnych, do tego auta nie są polerowane przed wydaniem "na lustro", takie przyjeżdżają z fabryki i takie trafiają do klientów. Dlatego warto zainwestować w ceramikę od samego początku użytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 21:36, speel napisał(a):

Muszę o tym poczytać. Zawsze to jakaś opcja.

No ale wtedy to nie będzie gwarancja producenta tylko zapewne produkt ubezpieczeniowy, tak jak zakup rozszerzonej gwarancji na pralkę, która nic nie daje.

Kupiłem w 2018 roku F32 w DE u Dealera. Auto miało 70 tys przbiegu i miało 4 lata bo było z 2014. Dostałem od nich 2 lata Premium Selection w gratisie. Ale..., jak mi się zepsuła sprężarka klimy to FUS na to moje Premium Selection się wypiął 😑 mimo że miałem certyfikat z BMW itd. Powiedzieli, ze nie ma tego w systemie u nich i [BAD]. Musiłem jechać do DE do jakiegokolwiek dealera i nie było problemu. Przyjeli, naprawili, wszystko jak należy.  Więc tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 19:28, DW1225 napisał(a):

Dzieki za info odnosnie chipa.

A drugie pytanie o jake pliki i  skad je wziac musze wzbogacic  inpe i iste aby diagnozowac g21 z 2020? Do tej pory e90 i e88 m47 i n43 diagnozowalem.

 

Mimo ze to dodatkowy wydatek to ja diagnozuje Launch pros mini x- 431 pro

Duzo funkcji programowania adaptacji i bezpieczny dla modołów Bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić koła na zimę R18. Dostępne są 2 rodzaje:

1. 4 koła takie same 

2. Przód inny, tył inny

Zalecane niby te drugie (tak mi sprzedawca napisał)

Czy ktoś ma doświadczenie w jeździe na obydwu typach kół i mógłby doradzić czy warto płacić więcej i później mieć klopot z kupnem opon przy wyborze opcji 2? Dodatkowo opcja 2 jest tylko dostepna z pirelli, a na forum tu ludzie raczej nie polecali tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ratm napisał(a):

Chcę kupić koła na zimę R18. Dostępne są 2 rodzaje:

1. 4 koła takie same 

2. Przód inny, tył inny

Zalecane niby te drugie (tak mi sprzedawca napisał)

Czy ktoś ma doświadczenie w jeździe na obydwu typach kół i mógłby doradzić czy warto płacić więcej i później mieć klopot z kupnem opon przy wyborze opcji 2? Dodatkowo opcja 2 jest tylko dostepna z pirelli, a na forum tu ludzie raczej nie polecali tych opon.

A mnie doradca zalecał 4 x takie same na zime 😄 i 2 sezon juz jezdze na Pirelli o takim samym rozmiarze (mam xDrive), bez zadnych problemow.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam rwd, na zimę 18" 4*225, na lato 19" 225+255.

Zimowe Pirelli, jestem bardzo zadowolony.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Opublikowano (edytowane)
17 godzin temu, MedicuS napisał(a):

Ja mam rwd, na zimę 18" 4*225, na lato 19" 225+255.

Zimowe Pirelli, jestem bardzo zadowolony.

Przy napędzie na jedną oś węższe zimówki będą dawać lepszą przyczepność na śniegu, przy xdrive nie ma tego problemu bo i tak jedzie.

Drugi plus węższych jest taki, że taka felga i opona powinny być tańsze.

 

Edytowane przez stuffman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mieszane... lato szmaty od pirelli, zima bodajże Bridgestone. 

Zależało mi na tani samy rozmiarze, aby zminimalizować różnice w prowadzeniu.

Pirelli jakoś nie podchodzą mi pod pojęcie dobre prowadzenie. Ale ładnie potrafią kwiczeć.

Co do jednakowych kół to możesz je sobie rotować, ja nie, bo wyjdzie skald jak w nowym rs3, gdzie przód szerszy niż tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2024 o 17:17, scooterek napisał(a):

Niestety to normalne przy lakierach wodnych, do tego auta nie są polerowane przed wydaniem "na lustro", takie przyjeżdżają z fabryki i takie trafiają do klientów. Dlatego warto zainwestować w ceramikę od samego początku użytkowania auta.

Dlatego ja jadę zawsze na serwis umytym autem aby jakiś niepełnosorytny z łapanki nie mył auta ... niektórzy się cieszą , że im auto umyją... tzn porysują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.