Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajka nie znalazła. Czy ktoś z Was zainstalował oprogramowanie OTA w wersji 07/2021.50. Szczególnie interesuje mnie czy ingerencja w kierowanie daje się kompletnie deaktywować. Szczególnie w autach po lipcu 2020.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajka nie znalazła. Czy ktoś z Was zainstalował oprogramowanie OTA w wersji 07/2021.50. Szczególnie interesuje mnie czy ingerencja w kierowanie daje się kompletnie deaktywować. Szczególnie w autach po lipcu 2020.

 

Ja miałem w listopadzie reinstalacje całego oprogramowania, tak to określił pan z serwisu (trwało to około 3-4 h). Cały czas mam wyłączoną ingerencję w kierownice i całą resztę all off. Po wgraniu softu nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy mogą być jakieś problemy z gwarancją albo czy jest to w jakiś sposób monitorowane gdybym chciał podpiąć power bank przez skrzynkę z bezpiecznikami?

Power bank byłby ładowany jedynie przy odpalonym aucie.

Bardziej bym się obawiał konfrontacji z ubezpieczycielem jak taki zestaw spłonie

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy mogą być jakieś problemy z gwarancją albo czy jest to w jakiś sposób monitorowane gdybym chciał podpiąć power bank przez skrzynkę z bezpiecznikami?

Power bank byłby ładowany jedynie przy odpalonym aucie.

A czemu podpięcie przez któreś z usb-a/usb-c jest złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy mogą być jakieś problemy z gwarancją albo czy jest to w jakiś sposób monitorowane gdybym chciał podpiąć power bank przez skrzynkę z bezpiecznikami?

Power bank byłby ładowany jedynie przy odpalonym aucie.

Bardziej bym się obawiał konfrontacji z ubezpieczycielem jak taki zestaw spłonie

 

Spłonąć miałby z powodu złego podpięcia czy samozapłonu powerbanka?

 

Czy orientuje się ktoś czy mogą być jakieś problemy z gwarancją albo czy jest to w jakiś sposób monitorowane gdybym chciał podpiąć power bank przez skrzynkę z bezpiecznikami?

Power bank byłby ładowany jedynie przy odpalonym aucie.

A czemu podpięcie przez któreś z usb-a/usb-c jest złe?

 

Nie twierdzę, że jest złe. Akurat patrzyłem na powerbank, który można podpiąć albo do zapalniczki albo przez bezpieczniki. W przypadku drugiej opcji ładowałby się szybciej ze wględu na wyższe natężenie prądu.


Ogólnie rozkminiam temat podpięcia wideorejestratora z trybem parkingowym. Wydawało mi się, że najbezpieczniejszą opcją będzie podpięcie do powerbanku ładowanym tylko w trakcie jazdy. Taka konfiguracja pozwoliłaby uniknięcie rozładowania akumulatora. Chciałbym pochować kable oraz power bank w bagażnika i tam wpiąc się w skrzynkę bezpieczników.

Drugą opcję jest wpięcie do ładowarki w bagażniku, ale jeśli spotkaliście z problemami przy użytkowaniu powerbanku to trzecią opcją jest wpięcie wideorejestratora bezpośrednio w zapalniczkę, ale wtedy tryb parkingowy nie będzie działać.


Może, ktoś przy okazji poleciłby jakiś sprawdzony wideorejestrator z dobrą jakością obrazu - żeby można było zczytać tablicę rejestracyjne w dzień i w nocy.

Ogólnie im więcej czytam na temat wideorejestratorów tym trudniej wybrać coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sajmonMT, ok już wiem o czym mówisz. Jak szukałem jakiś czas temu kamery to widziałem filmik, jak gość wpinał się od tyłu fuse boxa, bezpośrednio do wyjścia zasilania gniazd zapalniczki/USB/innych akcesoriów (za bezpiecznikami) co działają tylko przy włączonym silniku. Mówił że to bezpieczniejsze od przejściówki z któregoś bezpiecznika i ma rację. Trzeba tylko wziąć próbnik i znaleźć to wyjście z którego znika napięcie po wyłączeniu silnika.

Pod parking mode to chyba najlepszy sposób i nie jest jakoś mega skomplikowany. Nie widzę też powodów dlaczego miałoby coś wybuchnąć, ale dla pewności odpiąłbym power banka przed wizytą gwarancyjna w serwisie, by nie mieli się czego przyczepić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ostatnio interesowałem wideorejestratorami i polecano mi te marki VIOFO

https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-ranking-2021

 

odnośnie podłączania kamerki w aucie - Ogarniałem temat jak to najlepiej połączyć i wg mnie wpinanie się kablami w elektronikę lusterka wstecznego czy co tam nie jest warte zachodu. W dodatku można coś spier.... Obejrzyjcie sobie ten filmik i powiedzcie mi co jest nie tak z tym rozwiązaniem. Sam tak robiłem już w 2 autach i jeśli ktoś nie waży 150 kg to spokojnie da radę to zamontować. W przypadku BMW G20 Przydałby się tylko jakiś minimalistyczny wtyk w gniazdo w tylnym rzędzie siedzeń z Aliexpress. Coś w stylu bocznego wyjścia kabla. Żeby nie sterczało za bardzo bo ktoś nogą utrąci.




PS. BMW odcina zasilanie z gniazdka 12V po kilku minutach od zamknięcia auta ;)

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ostatnio interesowałem wideorejestratorami i polecano mi te marki VIOFO

https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-ranking-2021

 

odnośnie podłączania kamerki w aucie - Ogarniałem temat jak to najlepiej połączyć i wg mnie wpinanie się kablami w elektronikę lusterka wstecznego czy co tam nie jest warte zachodu. W dodatku można coś spier.... Obejrzyjcie sobie ten filmik i powiedzcie mi co jest nie tak z tym rozwiązaniem. Sam tak robiłem już w 2 autach i jeśli ktoś nie waży 150 kg to spokojnie da radę to zamontować. W przypadku BMW G20 Przydałby się tylko jakiś minimalistyczny wtyk w gniazdo w tylnym rzędzie siedzeń z Aliexpress. Coś w stylu bocznego wyjścia kabla. Żeby nie sterczało za bardzo bo ktoś nogą utrąci.




PS. BMW odcina zasilanie z gniazdka 12V po kilku minutach od zamknięcia auta ;)

Wszystko jest ok z takim rozwiązaniem, tylko nie będzie ci działać właśnie tryb parkingowy i ewentualny podgląd zdalny z kamery na telefonie (modem jakiś potrzebny) ;) A kolega chce wpiąć najpierw w fuse boxa power banka, by ładował się podczas jazdy, a z niego podpiąć kamerę, by działała na postoju. Nie rozładuje to aku.

Tu fajnie to widać:

(trzeba przymknąć oko na koszmarne FPS)

tylko ja bym wpinał tego Celllinka z tyłu fuse boxa jak tutaj:


a na tym filmie widać jak znaleźć wyjścia 12V na akcesoria



A chyba jeszcze łatwiej byłoby wpiąć zasilanie powerbanka do gniazda 12V w bagażniku. Jak nie jest potrzebne i możemy przymknąć oko na jeden kabelek to prostszego sposobu nie ma


Te dashcamy Blackvue wyglądają ekstra, tylko ta cena... 70mai to xiaomi i mają dobre opinie, tylko trzeba wybrać model z trybem parkingowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczylem dokladnie tak samo jak na filmie. Nie mam gniazda zapalniczki z tylu ale dalem adapter usba-usbc i dziala bez problemu.

Poszukalbym adaptera z kątowym usb-c żeby mniej przeszkadzalo - ja dalem zwykly bo mialem pod ręką.


Przy parking mode trzeba sie wpiąć w gniazdo bezpiecznikow pod schowkiem. Temat opracowany na forum bimmerpost.

Wpinamy sie w dwa gniazda, jedno z zasilaniem na stale i drugie ktore wyłacza sie po wylaczeniu zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie zabezpieczenia antykradzieżowe w G20 (bez keyless ) ? Osobiście nie słyszałem o "zniknięciu" BMW serii G. Rozsądne będzie instalowanie dodatkowego zabezpieczenia ?

 

Ja zamówiłem specjalnie bez keylessa. W obecnym aucie mam i nie używam tego i tak więc... wybór był oczywisty zwłaszcza że metodą na walizkę auta już nie skubną (czyli 1 z 1000 metod kradzieży odpada xD)

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również brałem bez keylessa, bo mam obecnie ale nie jest to coś co mi jest niezbędne. W obecnym aucie aby deaktywować system bez kluczykowy musze zamknąć auto kluczykiem i tak samo je otworzyć także dosyć często zdaża się ze i tak tego kluczyka używam.

A jeśli chodzi o zabezpieczenie auta to według policjantów najlepszym zabezpieczeniem jest jakaś blokada mechaniczna. Wiem że to stare czasy ale nie chodzi o to że jest to niezniszczalne, tylko obecnie samochody giną z wykorzystaniem systemów elektronicznych i przed tym nie ma dobrego zabezpieczenia. A złodziej podobno zakłada że autem odjedzie w bardzo krótkim czasie i jeśli ma się bawić z jakąś dodatkową blokadą mechaniczną to sobie odpuszcza takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie ukryty airtag (w ekosystemie Apple) do zlokalizowania auta po "podebraniu" - nawet jak pojedzie do jakiejs dziupli to na bank znajdzie sie jakis "lewus" z iPhonem i nic nie wiedząc wyśle lokalizację auta... Nawet jak wymontują wszystkie nadajniki, to znalezienie dobrze ukrytej pastylki o której istnieniu się nie wie jest bardzo kłopotliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie ukryty airtag (w ekosystemie Apple) do zlokalizowania auta po "podebraniu" - nawet jak pojedzie do jakiejs dziupli to na bank znajdzie sie jakis "lewus" z iPhonem i nic nie wiedząc wyśle lokalizację auta... Nawet jak wymontują wszystkie nadajniki, to znalezienie dobrze ukrytej pastylki o której istnieniu się nie wie jest bardzo kłopotliwe...

 

Brzmi fajnie, ale koleś mówi że to nie zadziała tak pięknie, słuchaj od 1:40:


Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zastanawia mnie czy jest jakiś hack na BMW Digital Key ( mam na myśli ten myk z otwieraniem iphonem ) ?

Zaryzykowałbym stwierdzenie że jest to bezpieczniejsza opcja niż fizyczny kluczyk, w większości BMW działa to na zasadzie NFC więc marne szanse na przechwycenie sygnału jeśli działa to tylko z bliskiej odległości. Fizyczny kluczyk nie wymaga MFA więc jak znajdziesz kluczyk to szansa ze otworzysz auto jest spora, jak znajdziesz iPhone to musisz mieć szczęście by odgadnąć PIN, prędzej zablokujesz urządzenie. Niejedna instytucja rządowa głowiła się by odblokować iPhone i go nie zablokować na wieki.

Póki co nie widać żadnych wątków w necie że komuś się udało to obejść, kluczyk przechowywany jest w sprzętowym chipie apple który odpowiada za operacje szyfrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie jakie macie opinie o światłach laserowych w G20?

Mam wrażenie że na światłach mijania w F80 ledowe światła mam dużo mocniejsze i jaśniejsze niż lasery w G20 jestem tego wręcz pewny. Szczerze to sporo rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie macie opinie o światłach laserowych w G20?

Mam wrażenie że na światłach mijania w F80 ledowe światła mam dużo mocniejsze i jaśniejsze niż lasery w G20 jestem tego wręcz pewny. Szczerze to sporo rozczarowanie.

 

ZTCW to lasery włączają się od pewnej (dość sporej prędkości). Zawsze jest kiepawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.