Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2024 o 08:56, JacekLZ napisał(a):

Nagram Ci film jak to wygląda u mnie.

może dzisiaj uda mi się trafić na taki stojący korek. 

Czy udało Ci się może nagrać ten filmik? zamierzam uderzyć z tym do BMW i to by mi bardzo pomogło

Ciekawostka - przejrzałem w aplikacji instrukcję swojego samochodu i tam jest opisany asystent zmiany pasa ruchu, który powinien działać dokładnie tak jak w X1 z filmiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proarnes Przepraszam, ale jeszcze niestety nie - po prostu nie trafiłem na korek. Myślę, że jutro będę w stanie to nagrać, bo mamy piątek, a w piątek Wrocław się mocno korkuje. Pamiętam o tym cały czas i na pewno jak tylko będzie sposobność, to nagram ten film. 

Ale dzięki, że zerknąłeś na instrukcję G20, bo ja miałem to samo zrobić. No u mnie asystent zmiany pasa ruchu po prostu nie działa.

Edytowane przez JacekLZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, JacekLZ napisał(a):

@proarnes Przepraszam, ale jeszcze niestety nie - po prostu nie trafiłem na korek. Myślę, że jutro będę w stanie to nagrać, bo mamy piątek, a w piątek Wrocław się mocno korkuje. Pamiętam o tym cały czas i na pewno jak tylko będzie sposobność, to nagram ten film. 

Ale dzięki, że zerknąłeś na instrukcję G20, bo ja miałem to samo zrobić. No u mnie asystent zmiany pasa ruchu po prostu nie działa.

Według instrukcji asystenta zmiany pasa ruchu można włączyć/wyłączyć w menu:

Aplikacje/Pojazd/Ustawienia Jazdy/Wspomaganie kierowcy/Jazda/Assisted driving/Asystent zmiany pasa ruchu

Powinna być jeszcze np. opcja Assisted driving plus

Aplikacje/Pojazd/Ustawienia Jazdy/Wspomaganie kierowcy/Jazda/Assisted driving/Assisted driving plus

Możesz zerknąć czy masz u siebie takie opcje w menu? Tyle, że to jest z instrukcji LCI2 ale w mnie niestety tych opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tak jak ktoś pisał już, automatyczna zmiana pasa jest zablokowana w różnych krajach i jak widać u nas też. Można ją włączyć kodując 3 rzeczy jak pisali na forum bimmerpost, wtedy pojawia się ta opcja w menu. Swoją drogą to słabo że o tym nie informują, bo wygląda to tak, że większość funkcji z pakietu pro jest zablokowana :/

Co do Assisted Drive Plus (3ciej opcji tempomatu) podobno ma działać tylko na drogach bez pieszych z barierkami... niestety tego też nie udało mi się nigdy włączyć :(

Edytowane przez riotart
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, riotart napisał(a):

No niestety, tak jak ktoś pisał już, automatyczna zmiana pasa jest zablokowana w różnych krajach i jak widać u nas też. Można ją włączyć kodując 3 rzeczy jak pisali na forum bimmerpost, wtedy pojawia się ta opcja w menu. Swoją drogą to słabo że o tym nie informują, bo wygląda to tak, że większość funkcji z pakietu pro jest zablokowana 😕

Co do Assisted Drive Plus (3ciej opcji tempomatu) podobno ma działać tylko na drogach bez pieszych z barierkami... niestety tego też nie udało mi się nigdy włączyć 😞

Pytanie dlaczego asystent zmiany pasa miałby być zablokowany w 3-ce skoro działa w polsce w innych modelach BMW?

No i ogólne pytanie co tak naprawdę dodaje pakiet asystentów pro w porównaniu do zwykłego, bo z konfiguratora nic nie można wywnioskować.

Ja jestem najbardziej zawiedziony tym, że asystent jazdy w korku wyłącza mj się po kilku sekundach postoju, mimo asystentów pro. To jest lipa konkretna i muszę to wyjaśnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, proarnes napisał(a):

Ja jestem najbardziej zawiedziony tym, że asystent jazdy w korku wyłącza mj się po kilku sekundach postoju, mimo asystentów pro. To jest lipa konkretna i muszę to wyjaśnić. 

A masz może naklejoną jakąś folię na ekranie? Gdzieś spotkałem się z opinią, że przez naklejoną folię na ekranie czujniki, które monitorują kierowcę czy patrzy na drogę, nie działały prawidłowo. Uniemożliwiało to chyba jazdę w korku właśnie. 

 

Ma ktoś naklejoną matową folię na ekranie i asystenci pro działają prawidłowo?

Edytowane przez kamsku2930
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1, nowe X3, nowa 5ka mają inne sterowanie asystentami na kierownicy i mają większe radary na wysokości grilla. 3ka ma mniejszy radar, na dole zderzaka. Czy ktokolwiek ma 3 (bez jakiegoś programowania po OBD), albo filmik jak faktycznie ta auto zmienia samo pas po naciśnięciu kierunkowskazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kamsku2930 napisał(a):

A masz może naklejoną jakąś folię na ekranie? Gdzieś spotkałem się z opinią, że przez naklejoną folię na ekranie czujniki, które monitorują kierowcę czy patrzy na drogę, nie działały prawidłowo. Uniemożliwiało to chyba jazdę w korku właśnie. 

 

Ma ktoś naklejoną matową folię na ekranie i asystenci pro działają prawidłowo?

Potwierdzam. Folia matowa powoduje wyłączenie czujników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Sirkamilo99 napisał(a):

Potwierdzam. Folia matowa powoduje wyłączenie czujników 

przerabiałeś ten temat u siebie? co dokładnie wtedy przestaje działać?

podejrzewam że gdyby te czujniki (czy tam kamera) w ogóle nie mogły funkcjonować to pojawiałby się jakiś błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, riotart napisał(a):

No niestety, tak jak ktoś pisał już, automatyczna zmiana pasa jest zablokowana w różnych krajach i jak widać u nas też. Można ją włączyć kodując 3 rzeczy jak pisali na forum bimmerpost, wtedy pojawia się ta opcja w menu. Swoją drogą to słabo że o tym nie informują, bo wygląda to tak, że większość funkcji z pakietu pro jest zablokowana 😕

Co do Assisted Drive Plus (3ciej opcji tempomatu) podobno ma działać tylko na drogach bez pieszych z barierkami... niestety tego też nie udało mi się nigdy włączyć 😞

Assisted Driving Plus ma chyba jakoś ustalane konkretne odcinki dróg i działa to np. w USA, nigdzie nie znalazłem aby ktokolwiek odpalił to w Europie.

 

3 godziny temu, proarnes napisał(a):

No i ogólne pytanie co tak naprawdę dodaje pakiet asystentów pro w porównaniu do zwykłego, bo z konfiguratora nic nie można wywnioskować.

To pytanie przewija się często - daje dużo. "Zwykły" pakiet asystentów to tak na prawdę tylko blind spot, wersja Pro zawiera ACC i aktywne utrzymywanie w pasie ruchu (i parę innych bajerów).

3 godziny temu, i043W napisał(a):

Czy ktokolwiek ma 3 (bez jakiegoś programowania po OBD), albo filmik jak faktycznie ta auto zmienia samo pas po naciśnięciu kierunkowskazu?

Ja mogę Ci tylko przygotować filmik w aucie które ma to odblokowane kodowaniem 😄 Fabrycznej sztuki z tą funkcją nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2024 o 18:25, azazan napisał(a):

Ile Wam liczą za wymianę oleju silnikowego w B48 (320i xDrive)? U mnie we Wrocławiu Inchcape dostałem info: 

Jak to wygląda u Was? 
 

Dobija mi przebieg do 1000 km i właśnie umówiłem wizytę na za dwa tygodnie. 800 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.