Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.07.2024 o 12:24, Arrchi napisał(a):

Czy jest jakaś możliwość ustawienia stopnia pochylenia prawego lusterka przy cofaniu?

U mnie lusterko pochyla się na maksa w dół, co sprawia, że nie widzę w nim nic oprócz podłoża i krawężnika. Przez to ta funkcja w moim przypadku jest bezużyteczna.

Ja zmienilem kąt nachylenia  na kat 30 przez bimmera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2024 o 10:30, Bialybst napisał(a):

Po czym poznać światła LED adaptacyjne? Po niebieskich wstawkach? 

Przede wszystkim mają inne elementy świetlne - w adaptive są jeszcze poziome paski na dole - widać różnice na oko nawet w konfiguratorze. 

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy nowe M340i ma to w standardzie czy trzeba dokupić asystentów za 4400 zł?

I rozumiem aby mieć otwieraną i zamykaną klapę bagażnika z kluczyka trzeba dokupić cały pakiet Comfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zalezi napisał(a):

 

Hej. Czy nowe M340i ma to w standardzie czy trzeba dokupić asystentów za 4400 zł?

I rozumiem aby mieć otwieraną i zamykaną klapę bagażnika z kluczyka trzeba dokupić cały pakiet Comfort?

Testowałem jak wygląda to w G21 to bez dostępu komfortowego klapa zamyka i otwiera się z kluczyka, czyli nie trzeba mieć pakietu comfort. W sedanie musisz to wykupić bo dopiero w tym pakiecie jest elektryczna klapa, choć nie sprawdzałem czy da sie w G20 też zamknąć z kluczyka. Śmiesznie było bo sprzedający był w szoku że się da zamknąć klapę z kluczyka:) Można pracować w salonie i nie widzieć co się sprzedaje. W Audi mam ta funkcje z tego czesto korzystam, lubię wyciągać kluczyk dlatego też nie brałem dostępu. Nie musze wydawać kasy na zabezpieczenie samochodu canlockiem, aby czuć spokój.

Trzeba dokupić asystentów jako opcja za 4400 lub są w pakiecie innowacje. Nie dokupisz natomiast asystentów pro bez pakietu innowacje. Ja mam pakiet innowacje + asystentów pro bo dużo robie tras.

Edytowane przez GrzegorzKo
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio G26 z 200km przebiegu jako auto zastęppcze które pikało i było to mega frustrujacę, sam system jest jeszcze niedopracowany i mam wrażenie że pikanie było cały czas nawet po wyłaczeniu go, albo to auto wydawało jeszcze jakieś inne dziwne sygnały z głośników. Moja jest ze stycznia 2024 i nie dostała tego systemu ale nastraszyli mnie w ASO że kolejna aktualizacja może mi to dodać. Więc chyba wyłącze zdalne aktualizacje 😅

  • Dziękuję 1

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zalezi napisał(a):

Czy sztuki z 2024r też jakoś pikają jak się przekroczy prędkość? Bo ten wymóg unijny wszedł o tym 🙂

G20 z maja pika. Na szczęście da się to łatwo wyłączyć przytrzymując przycisk SET na kierownicy. Niestety trzeba to robić po każdym uruchomieniu silnika… dopóki nie odkryłem tego skrótu to przeklikiwanie się przez system było strasznie męczące… mam nadzieję że nigdy go nie usuną . 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zalezi napisał(a):

Czy sztuki z 2024r też jakoś pikają jak się przekroczy prędkość? Bo ten wymóg unijny wszedł o tym 🙂

Na start są włączone dziesiątki systemów "asystujących". Najbardziej bzdurne jest pikanie przy zmianie ograniczenia prędkości. Przy jeździe po dużym mieście więcej pika niż nie pika...

Wszystkie systemy da się wyłączyć. Większość na stałe tzn po wyłączeniu i włączeniu silnika dalej są nie aktywne. Aktywny po restarcie zostaje system ISA. Trzeba go recznie wyłączać za każdym razem przyciskiem na kierownicy. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest temat odnośnie nagłośnienia. Jednak czytając go powiększyły się moje wątpliwości co ostatecznie wybrać. Na codzień używam 600W B&O w Audi A5 z chyba 19 głośnikami. Słucham 50% radia oraz 50% spotify. Nie jestem fanem głośnej muzyki, zwykle mam volume do komfortowego słuchania na 30-40%, czasem dam na 50-60%. Pierotnie wybrałem hifi i zastanawiam się czy to dobry wybór. W audi nie grzebałem zabardzo w ustawieniach, tylko lekko podbiłem bas. Rownież nie kombinowałem z jakością źródła, tylko po kablu słucham spotify z telefonu. Nie mam wygórowanych wymagań, ale oczekuje nagłośnienia, które pozwoli posłuchać radia czy spotify (głównie muzyka popularna) w sposób komfortowy. Niuansów muzycznych nie słyszę, natomiast pierdzenie głośników będzie mi przeszkadzać. Doplata nie jest wygórowana 2700zl, ale wybierając wersję 340i nie chciałbym jej zbytnio przekonfigurować. Więc zostawić hifi czy jednak harmon to jest naprawdę takie minimum dla zwykłego użytkownika? Nie mam możliwości iść do salonu posłuchać brak czasu, a termin na zmianę konfiguracji mam już krotki.

To jest chyba ostatnia opcja nad którą się zastanawiam. 

Mam pytanie czy bez dostepu komfortowego aplikacja mybmw normalnie działa? Zależy mi na tej opcji przewietrzania samochodu oraz otwierania/zamykania. Mam pakiet innowacji wybrany więc bmw live cockpit professional.

 

Edytowane przez GrzegorzKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tak niewielkiej dopłacie nawet się nie zastanawiałem i poszedłem w HK i hi-fi nawet nie słuchałem. Niemniej jednak HK jest wg mnie bardzo przeciętny, dopóki nie wymieniłem głośników basowych pod fotelami, to miałem wrażenie, że w aucie w ogóle nie ma tonów niskich. Czy warto dopłacać do hi-fi? Nie mam pojęcia, bo tak jak mówiłem nawet mi nie przeszło przez myśl porównywanie. Niemniej jednak, jeśli odpowiada Ci jakość dźwięku słuchając radia... To szczerze mówiąc, chyba nie usłyszysz różnicy między HK a hi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadowolony z HK i coś będę robił, jednak bez odsłuchu w ciemno się za to nie zabiorę. Może bywasz w Wrocławiu? 😀 Jak coś daj znać na prv, dzięki z góry. Po opisie mam nieodparte wrażenie, że jesteś fanem Falubazu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macste napisał(a):

Nie jestem zadowolony z HK i coś będę robił, jednak bez odsłuchu w ciemno się za to nie zabiorę. Może bywasz w Wrocławiu? 😀 Jak coś daj znać na prv, dzięki z góry. Po opisie mam nieodparte wrażenie, że jesteś fanem Falubazu 😀

Bliżej mi do kosza niż do żużla 😉 Oczywiście bywam we Wro od czasu do czasu.

Ja zacząłem od wymiany basowych i to już słychać, oczywiście przy przyzwoitym źródle czyli chociaż Spotify. Koszt do 2000 zł. Na drugi ogień poszłyby przednie głośniki, bo to nie jest duży wydatek, około 800-1200 zł i przy okazji wygłuszenie drzwi we własnym zakresie. Wygłuszenie nawet bardziej z uwagi na to, że mam G26 i te bezramkowe drzwi strasznie trzaskają przy zamykaniu, a wygłuszenie nie dość, że poprawia trochę audio, to dodatkowo drzwi odrobinę przyjemniej się zamykają. Drzwi pasażera już zrobiłem, zeszły mi na to 3h. Koszt materiału to około 400 zł za przednie drzwi.

Na koniec zostawiłbym sobie wzmacniacz, bo to już dość gruby wydatek, rzędu 4000 zł.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie nie gra lewy głośnik w drzwiach od kierowcy (system hifi, tak kupiłem auto, niestety dopiero po tygodniu się zorientowałem.  Zrobiłem diagnozę komputerem i po przetłumaczeniu kody błędu "line disconection" teraz sprawdzenie w drzwiach przewodów jeszcze ok ale gdzie szukać podłączenia od strony radia/wzmacniacza? Kiedyś się wyciągało cyfrę i wszystko było na wierzchu 🙂

Jakieś rady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczotka z naturalnego włosia, tylko i wyłącznie. Natomiast skrobaczki ja osobiście nie używam, albo w minimalnym stopniu. Jakiś przyzwoity odmrażacz, ADBL, czy coś innego i to zazwyczaj wystarcza. Oczywiście na bocznych szybach również siedzi niewidzialna wycieraczka, która właśnie na bocznych szybach zimą ma największy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 9.08.2024 o 15:52, GDX4 napisał(a):

A jak webasto ładnie szyby rozmraża... Żadnej skrobaczki...

Albo elektryczne grzanie w 30e 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 23.07.2024 o 21:04, GrzegorzKo napisał(a):

Na codzień używam 600W B&O w Audi A5 z chyba 19 głośnikami.

B&O w Audi (tych po 2015?) jest słaby, ale jednak koniec końców coś między HiFi a HK, szedłbym na Twoim miejscu w strone HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.

Podczas urlopu auto stało 2,5 tygodnia w garażu w kompletnym spokoju. Po powrocie i odpaleniu na głównym wyświetlaczu na 1-2 sekundy pojawiła się animacja z X5 zamiast G20 po czym wróciło do normalności. 

Czy to sugestia czy programowanie podprogowe? 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.