Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki Ponta , pewnie dlatego ciągle kierowcy ciężarówek jadących za mną migali światłami i trąbili jak jechałem Zakopianką na tempomacie ustawionym na 80km/h , aż się spaliłem że wstydu :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, macie w swoich 330xi akcje serwisowa :


10041090200 - kontrola i ewentualna naprawa przedniej sciany bocznej ?



I drugie pytanie, czy w g20 jak nie wezmę opcji lusterek to standardowe lusterka zewnętrzne nie są nawet ściemniające ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki Ponta , pewnie dlatego ciągle kierowcy ciężarówek jadących za mną migali światłami i trąbili jak jechałem Zakopianką na tempomacie ustawionym na 80km/h , aż się spaliłem że wstydu :oops:

Trąbili bo oni chcą jechać na odcince 85 lub 90 i ciężko im wyprzedzić jak ktoś jedzie 80 (80 licznikowe to ok 76 więc dla nich juz za mało i tracą czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie dotyczące "launch control" aby włączyć musi być tryb sport + ? Nie zdążyłem sprawdzić czy posiadam opcję wyboru sport +. Skrzynie mam sportową z łopatkami (02TB).

 

Witam. Czy ktos z was przesiadl sie z 5 ki na 3 jke kombi. Jak to auto moze sprawdzic sie przy dwojce dzieci. ? Ciasno?

 

Nie siedziałem w 5 ale nowa 3 ma na prawdę ma sporo miejsca z tyłu i wersja kombi 2+2 według mnie powinna być ok, sam chciałem taki wariant (bo tez mam 2+2) ale nie było na stanie takiego auta (premium selection). U mnie starszy dzieciak niedługo będzie jeździł bez fotelika wiec jeszcze lepiej. Ale jak masz bobasy i jeździsz z wózkiem z gondolą to faktycznie może być ciut ciasno. Dla mnie G21 najpiękniejsze kombi na runku.

Edytowane przez gotronk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos z was przesiadl sie z 5 ki na 3 jke kombi. Jak to auto moze sprawdzic sie przy dwojce dzieci. ? Ciasno?

 

To zależy w jakim wieku dzieci, ja np mam foteliki BMW i np w Junior Seat 1 dziecko siedzi z nogami wyprostowanymi. W tym wypadku nawet w mojej 5 muszę fotel sporo do przodu przesuwać.

Jak już maja foteliki od 3 lat w górę i siedzą z nogami zgiętymi jak dorośli to i w trójce się pomiescicie wygodnie do jazdy. Pozostaje kwestia bagażnika ale to można załatwić boxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, macie w swoich 330xi akcje serwisowa :


10041090200 - kontrola i ewentualna naprawa przedniej sciany bocznej ?



I drugie pytanie, czy w g20 jak nie wezmę opcji lusterek to standardowe lusterka zewnętrzne nie są nawet ściemniające ?!

 


Nawet z opcją zewnętrzne ściemniające jest tylko kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też tak hamulce piszą? Mam zwykłe hamulce. 2300km przebiegu, a po prostu wstyd jeździć. Nie można delikatnie zahamować bo piszczę jak jakiś stary klekot.

 

W poprzednim samochodzie miałem tak po spaleniu klocków, przy jakimś ostrym hamowaniu. Dopiero wymiana na nowe rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos z was przesiadl sie z 5 ki na 3 jke kombi. Jak to auto moze sprawdzic sie przy dwojce dzieci. ? Ciasno?

 

To zależy w jakim wieku dzieci, ja np mam foteliki BMW i np w Junior Seat 1 dziecko siedzi z nogami wyprostowanymi. W tym wypadku nawet w mojej 5 muszę fotel sporo do przodu przesuwać.

Jak już maja foteliki od 3 lat w górę i siedzą z nogami zgiętymi jak dorośli to i w trójce się pomiescicie wygodnie do jazdy. Pozostaje kwestia bagażnika ale to można załatwić boxem.

Bez przesady, g31 ma tylko o 70 litrów większy bagażnik od g21 ;) to nie jest skoda superb, żeby różnica wynosiła 160 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup G20 320i ale chciałbym dopytać o dwie sprawy, które przegapiłem na jeździe testowej:


1) Czy po odpaleniu silnika i wrzuceniu na D oraz przytrzymaniu hamulca przenoszą się jakiekolwiek drgania na kierownicę / wnętrze samochodu?

2) Czy w dalszym ciągu występują delikatne drgania przy prędkościach około 50-60 km/h z powodu zbyt niskiego biegu czy poprawili to po aktualizacji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy po odpaleniu silnika i wrzuceniu na D oraz przytrzymaniu hamulca przenoszą się jakiekolwiek drgania na kierownicę / wnętrze samochodu?

Nie

2) Czy w dalszym ciągu występują delikatne drgania przy prędkościach około 50-60 km/h z powodu zbyt niskiego biegu

Wysokiego biegu*. Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup G20 320i ale chciałbym dopytać o dwie sprawy, które przegapiłem na jeździe testowej:


1) Czy po odpaleniu silnika i wrzuceniu na D oraz przytrzymaniu hamulca przenoszą się jakiekolwiek drgania na kierownicę / wnętrze samochodu?

2) Czy w dalszym ciągu występują delikatne drgania przy prędkościach około 50-60 km/h z powodu zbyt niskiego biegu czy poprawili to po aktualizacji softu?

 

Te pytania na serio? Rozmawiamy o Polonezie czy o bmw? xD Serio takie problemy są z G20? Jpd, zaraz anuluje to zamówienie xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup G20 320i ale chciałbym dopytać o dwie sprawy, które przegapiłem na jeździe testowej:


1) Czy po odpaleniu silnika i wrzuceniu na D oraz przytrzymaniu hamulca przenoszą się jakiekolwiek drgania na kierownicę / wnętrze samochodu?

2) Czy w dalszym ciągu występują delikatne drgania przy prędkościach około 50-60 km/h z powodu zbyt niskiego biegu czy poprawili to po aktualizacji softu?

 

Te pytania na serio? Rozmawiamy o Polonezie czy o bmw? xD Serio takie problemy są z G20? Jpd, zaraz anuluje to zamówienie xD

 

O problemie z punktu pierwszego nie słyszałem/czytałem jeszcze. U siebie nic takiego nie zauważyłem przez 2.5 roku użytkowania. Drugi punkt, to jednak temat już wielokrotnie wałkowany. W trybie comfort skrzynia wrzuca wysoki bieg, szósty jak się nie mylę. Obroty spadają do 1000 i efekt tego jest jaki jest. Można to obejść konfigurujac odpowiednio tryb sport individual. Kierownica i silnik zostawiasz na comfort, a skrzynie ustawiasz na sport i wtedy już trzyma trochę wyższe obroty. Efekt zamulenia/wibracji wtedy nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup G20 320i ale chciałbym dopytać o dwie sprawy, które przegapiłem na jeździe testowej:


1) Czy po odpaleniu silnika i wrzuceniu na D oraz przytrzymaniu hamulca przenoszą się jakiekolwiek drgania na kierownicę / wnętrze samochodu?

2) Czy w dalszym ciągu występują delikatne drgania przy prędkościach około 50-60 km/h z powodu zbyt niskiego biegu czy poprawili to po aktualizacji softu?

 

Te pytania na serio? Rozmawiamy o Polonezie czy o bmw? xD Serio takie problemy są z G20? Jpd, zaraz anuluje to zamówienie xD

 

Tak, na serio. Hydrokinetyczne skrzynie w niektórych samochodach dają takie odczucia (1), co więcej sporo jest wątków o A4 B9 z dwusprzęgłówką, która powoduje mrowienie po wrzuceniu na D + hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.