Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.automobile-catalog.com/performance/2005/279170/bmw_530d.html#gsc.tab=0

Na prawdę wiesz jaki czas osiągało moje auto?

Zawsze mnie interesowało przyspieszenie każdego auta, które kupowałem 0-200 km/h. Dokładnie pamiętam te czasy. 

Nostalgią? Już nie, ale kiedyś to był najlepszy diesel jakiego miałem. Co ciekawe to E60 dalej jest w rodzinie.  2004 rocznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, Kriss33 napisał(a):

Adam musisz to zobaczyć od 6 minuty klamki i wajchy przy kierownicy  😂

Ja jestem prostym czlowiekiem - widze te klamki, widze te wajchy, dziekuje, nie interesuje mnie to auto, nie interesuje mnie w ogole ta marka. Dla mnie Renault mogloby nie istniec, pomysly godne pozalowania pod katem ergonomii.

2 godziny temu, TheApocalypse napisał(a):

To utwierdza mnie w przekonaniu, że wycena rynkowa Tesli na poziomie 2.5x Toyoty nie wynika z wymierającego hype'u i warto ładować tam oszczędności. Emerytura marzeń.

Shortuj, bedziesz bogaty 🙂

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Nie jestem w temacie. Czy było jakieś odcięcie dużej dywidendy na Tesli? 😉

Mnie trochę dziwiło w ostatnie tygodnie - sprzedaż Tesli spadała, a kurs akcji mocno w górę. Sprzedaż BMW rośnie powoli, a kurs akcji boczny.

Edytowane przez BMFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zasada kuli śnieżnej. Gawiedź widzi że rośnie to lladuje kasę plus banda naiwniaków którzy jeszcze wierza w obietnicę muska. @Jac3kBMW jak tam ta petarda która ma być odpalona przez Teslę 8 sierpnia co spowoduje że wszyscy inni producenci moto zbankrutują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 3.07.2024 o 23:20, słonik40 napisał(a):

apropo bitcoina. Temat znam od jakiś 20 lar. Już 20 lat temu słyszałem że będzie tym cudem można płacić, nawet przez chwilę gdzieś można było. Temat szybko upadł, wielu spekulantów zarobiło na nim fortuny a jeszcze więcej straciło oszczędności życia. Za bitcoinem jak i za tesla nie stoi żadna wartosc. Code stosunek wyceny firmy do potencjalnych możliwości zarobkowych. Jedyna wartość to znaleźć kolejnego naiwniaka który uwierzy w bajki i zapłaci więcej.

A tymczasem w realnym swiecie ^^

FERRARI EXTENDS CRYPTOCURRENCY PAYMENTS TO EUROPEAN DEALERS

Now Accepting Crypto Payments | Porsche Hunt Valley

Capture233.jpg

 

 

Capture23.jpg

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

W realnym świecie to albo się wycofają z tego rakiem jak tesla albo akceptują płatności z drakońskim spreadem, coś jak u rolexa w Polsce gdzie euro jest po 5 złotych 👍 znajdziesz może szczegóły przeliczania cen?

Cytat

 

These solutions will facilitate dealers in accepting payments without the need to manage cryptocurrencies directly, as these will be converted immediately into traditional currency.”

In the US, Ferrari uses the crypto payment platform ‘Bitpay’, which performs this conversion.

Rseczywiscie akceptują. Masz przewalić krypto przez giełdę płacąc prowizję a jak coś po drodze się wydarzy i Ferrari nie dostanie €€ to twój problem

Edytowane przez słonik40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adamjttk napisał(a):

Shortuj, bedziesz bogaty 🙂

Nie, bo inwestowanie w Tesle to jak inwestowanie w Bitcoina - zwykła loteria. To, że w ciągu kilku lat wyląduje na poziomie legacy automakerów, nie ulega wątpliwości. Ale potrzeba szklanej kuli, żeby wiedzieć kiedy. A ja takiej nie posiadam 😞

Edytowane przez TheApocalypse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, słonik40 napisał(a):

W realnym świecie to albo się wycofają z tego rakiem jak tesla albo akceptują płatności z drakońskim spreadem, coś jak u rolexa w Polsce gdzie euro jest po 5 złotych 👍 znajdziesz może szczegóły przeliczania cen?

Rseczywiscie akceptują. Masz przewalić krypto przez giełdę płacąc prowizję a jak coś po drodze się wydarzy i Ferrari nie dostanie €€ to twój problem

Trohe nieogar jestes sloniku, nie rozumiesz nawet tego co wklejasz.

Przeciez jest wyraznie napisane, ze to Ferrari sobie przelicza bitpayem Twoje krypto, nie Ty.

W Norwegii najwiekszy dealer zlota tez oferuje juz platnosc w bicie.

Ale po co ja sie wysilam i Ci wklejam konkretne linki jak Ty wiadomo jestes najmadrzejszy i swoje wiesz, nie? Przeciez juz 20 lat temu sie tym bawiles 😄

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nieogar to jesteś ty a do tego naiwniak. Jest wyraźnie napisane że Ferrari dostaje zwykłą walutę za auto i tyle musisz zapłacić. Oznacza to jedno, że firma nie chce mieć nic wspólnego z krypto. Nie bez powodu pojawia się tam nazwa firmy bitpay, który zedrze od ciebie prowizję i podzieli się tym z Ferrari bo ferri za darmo im reklamy na pewno nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

Nieogar to jesteś ty a do tego naiwniak. Jest wyraźnie napisane że Ferrari dostaje zwykłą walutę za auto i tyle musisz zapłacić. Oznacza to jedno, że firma nie chce mieć nic wspólnego z krypto. Nie bez powodu pojawia się tam nazwa firmy bitpay, który zedrze od ciebie prowizję i podzieli się tym z Ferrari bo ferri za darmo im reklamy na pewno nie robi.

Jezeli nie potrafisz przeczytac doslownie PIERWSZEGO ZDANIA z oficjalnej strony Ferrari to znaczy ze jestes nieogarem i nie ma sensu dyskutowac rotfl

 

 

17 godzin temu, adamjttk napisał(a):

Capture23.jpg

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tym się różnimy. Ty czytasz slogany reklamowe a ja wnikam w to co jest małym druczkiem. Realia są takie że Ferrari ani przez sekundę nie będzie posiadaczem krypto a bitpay ma niezłą reklamę (nie za darmo). Dla mnie przekaz jasny. Krypto śmierdzi, żaden poważny biznes nie chce go mieć,  innym wypadku Ferrari przyjęło by krypto tak jak euro, dolary czy złotówki. Aż dziw bierze że niby wykształcony człowiek a łykasz jak pelikan slogany reklamowe. Jak to pisałeś dla tesli? Sky is the limit? Fabryka w Meksyku gdzie? Sprzedaż semi gdzie? Sprzedaż cybertruck gdzie? Robotaxi gdzie? 50 procentowy wzrost sprzedaży co roku aż do 20 milionów rocznie gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, słonik40 napisał(a):

Tym się różnimy. Ty czytasz slogany reklamowe a ja wnikam w to co jest małym druczkiem. Realia są takie że Ferrari ani przez sekundę nie będzie posiadaczem krypto a bitpay ma niezłą reklamę (nie za darmo).

Alez z Ciebie troll, kisne ^^

Teraz piszesz, ze Ferrari nie bedzie posiadaczem BTC ^^

A cytowany fragment tyczy sie "PLATNOSCI"

W dniu 3.07.2024 o 23:20, słonik40 napisał(a):

apropo bitcoina. Temat znam od jakiś 20 lar. Już 20 lat temu słyszałem że będzie tym cudem można płacić, nawet przez chwilę gdzieś można było. Temat szybko upadł, wielu spekulantów zarobiło na nim fortuny a jeszcze więcej straciło oszczędności życia. Za bitcoinem jak i za tesla nie stoi żadna wartosc. Code stosunek wyceny firmy do potencjalnych możliwości zarobkowych. Jedyna wartość to znaleźć kolejnego naiwniaka który uwierzy w bajki i zapłaci więcej.

Wiec jeszcze raz trollu zeby weszlo do glowy - w nosie mam co Ferrari zrobi z platnoscia w BTC, moze je sprzedac, moze je zamienic na tone polskiego bigosu albo fasolki z Burkina Faso - mam to glebko w powazaniu i nic mi do tego bo to nie moj biznes. 

Co jest wazne - masz BTC w portfelu, mozesz zaniesc do salonu Ferrari i swoje BTC na to Ferrari wymienic, czyli mozesz zaplacic swoim BTC za nowe Ferrari (czy Porsche)

PS. Zdradze Ci sekret - kasa za Twojego Macana bedzie pewnie tego samego dnia zamieniona na euro ze zlotowek bo Porsche ma w powazaniu polska walute, trzyma jej ewentualnie tyle zeby bylo na biezace wydatki w tym kraju, caly zysk jest transferowany od razu na euro i wyprowadzany z kraju. Swego czasu to Porsche wrecz dawal cenniki bezposrednio w euro.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Widzę zylka ci pęka bo zabrnąłeś w głupotę i brniesz dalej. Otóż nie zaniesiesz żadnych bitcoinow do Ferrari i nie zapłacisz tam bezpośrednio bitcoinem. Różnica jest taka że salon Porsche WEŹMIE odemnie złotówki a ty swoje bitcoinynnajoierw będziesz musiał zamienić w bitpay na euro po czym do salonu trafi euro. Bitpay ma reklamę i prowizję od tranzakcji a Ferrari nie robi tego za darmo. Dodatkowo nie ponosi ŻADNEGO ryzyka kursowego. Równie dobrze mógłbyś wymienić te bitcoiny we własnym banku, bo zasada działania to jeden pies.

 

https://www.indiatimes.com/worth/news/porsche-dealer-starts-accepting-crypto-payment-567555.html

 

masz tu wytłumaczone jak to działa. Sprzedający ma zagwarantowaną cenę w dolarze i go kurs bitcoina całkowicie nie interesuje. Dlaczego? Bo wie że jest mega niestabilny i nie chce ryzykować?

Edytowane przez słonik40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss ja to gnojownikiem 30d zrobiłem w 2h53 min … gdzie tam elektrykiem nie ma szans. W zastępstwie jak jeździłem mamy tesla trójka to podobna trasa 4/5h.  Generalnie mi ładowanie nie przeszkadza tylko słaby zasięg przy szybszej jeździe. I tak też nie gadajcie,że każdy grzecznie śmiga z przepisami bo jeżdżę tydzień w tydzień a1 i większość w dobrych autach jeździ szybciej co nie oznacza,że trzeba latać jak debil grubo powyżej 200. 
 

Co do bitcoina to… zbyt dużo poważnych instytucji w to weszło żeby się nagle skończył bądź załamał. Tzn ja uważam,że spadek znaczący przed nami,ale to nie z powodu tego,że samo btc to badziewie a raczej ze smutnego faktu,że to ostatnie podrygi szaraków by cokolwiek na tym ugrać i rekiny opanowują coraz skuteczniej ten ocean. 

ja od 2018r bezpiecznie wkładam pieniądze w BTC i ETH. Znajomi bawią się w longi,shorty,ale to też trzeba dużo siedzieć nad tym i to po prostu nie dla mnie. Generalnie za kawałeczek tego co mi dał btc kupiłem 330d i byłbym wniebowzięty jakby dealer przyjął ode mnie bezpośrednio płatność w krypto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@eSzet94 jakim cudem zrobiłeś tą trasę w niecałe 3 godziny? Ja regularnie jeżdżę a1 i w wakacje w weekend to teraz do Torunia ze 4 godziny jadę, w tygodniu jest niewiele lepiej. Zaraz za Gdańskiem jadąc na południe są prowadzone na kilku ładnych kilometrach roboty drogowe, jest zwężka , ogromne korki a nawigacja wręcz często karze objeżdżać duży odcinek autostrady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2024 o 14:53, słonik40 napisał(a):

Zasada kuli śnieżnej. Gawiedź widzi że rośnie to lladuje kasę plus banda naiwniaków którzy jeszcze wierza w obietnicę muska. @Jac3kBMW jak tam ta petarda która ma być odpalona przez Teslę 8 sierpnia co spowoduje że wszyscy inni producenci moto zbankrutują?

 

Edytowane przez Jac3kBMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 26.07.2024 o 13:55, słonik40 napisał(a):

Widzę zylka ci pęka bo zabrnąłeś w głupotę i brniesz dalej. Otóż nie zaniesiesz żadnych bitcoinow do Ferrari i nie zapłacisz tam bezpośrednio bitcoinem.

Jest mi przykro ze ludzie publicznie musza czytac te Twoje nieskonczone bzdury.

Koles co wszystko "wie", wszedzie byl i "20 lat temu" bawil sie bitcoinem ^^

A wiec do znudzenia, dla ludzi ktorzy sa ciekawi zmieniajacego sie swiata a nie bajdurzenia internetowych fantastow 🙂

https://www.ferrari.com/en-EN/corporate/articles/ferrari-extends-cryptocurrency-payments-to-european-dealers

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji Adam. Porsche kupisz za złotówki, ponieważ Porsche jest właścicielem konta w banku, walutowanego w polskich złotych. Czyli Porsche fizycznie posiada polskie złotówki, korzysta z nich celem pokrycia wydatków w Polsce i przyjmuje w nich płatności.

Dla odmiany, Ferrari nie posiada portfela BTC, nie jest właścicielem BTC, nie obraca nimi i nie przyjmuje w nich płatności. Jest to zwykły sponsoring firmy BitPay, która posiada portfel BTC, przyjmuje BTC jako zapłatę i przekazuje dolary na konto Ferrari. Ferrari nie ponosi żadnego ryzyka kursowego i dostaje bezpieczne dolary za swoje auta. Wklejanie linku z krzykliwym nagłówkiem z notki marketingowej Ferrari tego nie zmieni 🙂

Wiesz czemu Porsche posiada konto w PLN, a Ferrari nie posiada portfela BTC i nie wykazuje BTC w swoich aktywach? Bo BTC nie można ufać, żadna powżna firma nie może pozwolić sobie na obracanie "walutą", która ma tak ogromny stopień ryzyka i wahań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Wg mnie mieszasz zupelnie pojecia.

1. Ferrari przyjmuje platnosci w BTC. Jest to wyraznie napisane na ich stronie ze cala odpowiedzialnosc za transakcje bierze na siebie DEALER FERRARI. Firma ktora posredniczy w wymianie BTC/USD nie ma dla Ciebie zadnego znaczenia (!) Ty przynosisz BTC a dealer zajmuje sie reszta. Kurs, prowizja etc jest zawarta w umowie z DEALEREM Ferrari.

To tak jakbys mowil ze Ferrari nie przyjmuje platnosci w PLN bo place za auto karta Visa i to Visa jest odpowiedzialna za przetwarzanie platnosci.

Co Cie interesuje jak dealer Ferrari rozlicza sie z Bitbay, Visa czy Mastercardem?

Kolejna sprawa - Bitpay obsluguje Ferrari w USA, w EU bedzie to inny posrednik.

Ferrari to accept crypto as payment for its cars in the US | Reuters

2. To ze Ferrari nie posiada portfela BTC nie ma dla samej platnosci ZADNEGO ZNACZENIA.

Blackrock ma w tej chwili 20 miliardow $ ekspozycji na BTC (ponad 300k BTC). Fizycznie nie posiadaja rowniez zadnego BTC bo opiekunem "fizycznych bitow"  jest Coinbase. To Coinbase ma mozliwosci, know-how i infrastrukture potrzebna do przechowywania bitow ktore naleza jednak do Blackrocka.

Blackrock zajmuje sie ekspozycja, zbieraniem funduszy, umowami z klientami a nie technikaliami/bezpieczenstwem. Od tego sa inne firmy.

Ale mozesz przyniesc do nich 100$ i kupujesz ekspozycje na BTC. I ta ekspozycja jest w Blackrocku a nie w Coinbase.

3. Pisanie o braku zaangazowania "powaznych firm" w kontekscie BTC gdy Trump wlasnie nagania a najwieksze amerykanskie fundusze zasysaja z rynku miliardy dolarow miesiac w miesiac skupujac BTC to jest dopiero niepowazne 😄

 

PS. Widze ze i w Polsce banki sie juz lamia 😄

Kryptowaluty - Alior Bank

 

Tu masz niepowaznych ludzi mowiacych o BTC 😄

 

 

 

Edytowane przez adamjttk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/ferrari-accept-crypto-payment-its-cars-us-2023-10-14/

Cytat
Bitpay will immediately turn cryptocurrency payments into traditional currency on behalf of Ferrari's dealers, so they are protected from price swings.
"This was one of our main goals: avoiding, both our dealers and us, to directly handle cryptocurrencies and being shielded from their wide fluctuations," Galliera said.

Ależ ty brniesz uparcie w tą swoją głupotę. Jak wół jest napisane że poprawy od razu wymienią na dolce a Ferrari chce ustaloną cenę w dolcach żeby uniknąć zmian kursu a ty dalej swoje  myślisz że jak wkleisz reklamy naganiaczy, w tym amerykańskiego odpowiednika polskiej kaczki to ktoś ci uwierzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te całą dyskusję rozwiała by cena takiego Ferrari 😉 czy jest to stała kwota wyrażona w Bitcoin czy każdego dnia inna zależna od aktualnego kursu BTC do euro czy dolara 😉

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
30 minut temu, adiki napisał(a):

Myślę że te całą dyskusję rozwiała by cena takiego Ferrari 😉 czy jest to stała kwota wyrażona w Bitcoin czy każdego dnia inna zależna od aktualnego kursu BTC do euro czy dolara 😉

Coś mi te płatności BTC wyglądają podobnie jak w Tesli, gdzie ryzyka kursów są po stronie kupującego:

https://www.tesla.com/assets/pdf/BTC_What_You_Need_To_Know_en_US.pdf
 

Na tej samej zasadzie moznaby chyba ogłosić że i Teslę i Ferrari można kupić za dolary Kiribati. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, słonik40 napisał(a):

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/ferrari-accept-crypto-payment-its-cars-us-2023-10-14/

Ależ ty brniesz uparcie w tą swoją głupotę. Jak wół jest napisane że poprawy od razu wymienią na dolce a Ferrari chce ustaloną cenę w dolcach żeby uniknąć zmian kursu a ty dalej swoje  myślisz że jak wkleisz reklamy naganiaczy, w tym amerykańskiego odpowiednika polskiej kaczki to ktoś ci uwierzy 

Mi sie czasem wydaje ze Ty nie jestes w stanie fizycznie przyznac sie do pisania glupot, jak BTC "20 lat temu", jak "plywanie etrona >200km/h" i dziesiatki innych bzdur ktore tu wypisujesz od lat w watku.

Napisales ze BTC sie nie da za nic placic.

Wklejam Ci link ze strony producenta Ferrari ze przyjmuja platnosci BTC. Jest to napisane wyraznie jak dla przedszkolakow, nie da sie wyrazniej.

Ty na to ze nie mozna placic bo Ferrari wymienia BTC od reki przez firme zewnetrzna na fiat.

Co ma piernik do wiatraka?

Od kiedy przechowywanie platnosci ma cos wspolnego ze sposobem platnosci?

Czy Ferrari ma teraz trzymac rowniez turecka lire czy boliwara wenezuelskiego ktore leca na leb na szyje z miesiaca na miesiac?

 

Napisze Ci jeszcze raz - kogo interesuje czy Ferrari trzyma BTC? Kogo interesuje jaka firme Ferrari uzywa do zamiany BTC/Fiat?

Co to ma wspolnego z tym ze mozesz placic BTC?

Jezeli jutro Ferrari napisze, ze przyjmuje Krugerrandy czy kangury do zakupu swoich aut ale wymienia je od reki na dolary bo nie posiada skarbca do uncjowek to tez bedziesz sie upieral ze nie mozna placic zlotem?

Przeciez to jest jakas piramidalna bzdury i antylogika.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Z ciekawostek jeszcze - w Hiszpanii mozna zupelnie legalnie kupowac juz nieruchomosci za krypto.

Kilka linkow:

https://www.costablancahills.com/en/blog/buying-a-house-in-spain-with-cryptocurrencies-what-you-need-to-know-before-doing-so/

https://spainhomes.com/buying-in-spain/pay-with-bitcoin

https://alicante-realestate.com/en/properties/real-estate-for-cryptocurrency

 

Szanowne gremium pewnie uzna to wszystko za fake-news bo hiszpanscy deweloperzy nie trzymaja na Ledgerze setek BTC i uzywaja akurat Binance zeby konwertowac po zakupie krypto na euro ^^

No bo przeciez jak nie trzymasz BTC skitrane po zakupie to znaczy ze platnosc jest nieprawdziwa ^^

 

Edytowane przez adamjttk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam czepiasz się tego kto wymienia BTC na euro. Nie wiem czy dla kupującego jest wielka różnica czy zrobi to on czy sprzedający. To co jest ważne to jaka jest cena danego produktu. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.