Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Byłem w salonie, jeździłem, oglądałem. Samochody tesla to gowno jakich mało. Okropnie brzydkie i prymitywne w środku. Moja żona nie mając żadnych uprzedzeń stwierdziła że to jest jeden z najgorszych samochodów jakim jeździła przez ostatnie kilka lat. Jedyna ich zaletą jest że dają dobry zasięg za mało kasy. W ix1 mam średnie zużycie na poziomie 19kwh/100 km za 30 tys km czyli podobnie jak w modelu y czyli zerowa przewaga.Ma to odzwierciedlenie w rynku. Ludzie głosują portfelem, stąd mamy spadki sprzedaży w tym roku a pamiętać trzeba że już w zeszłym sprzedaż szorowała po dnie a dopiero ogromne obniżki napędziły klientele którzy rzucili się jak szczerbaty na suchary myśląc że złapali okazję kupując taniej. 
 

do niektórych nie dociera to ze większość ludzi na ziemi nienawidzi elektryków i ich nie chce. Nie są w stanie zaakceptować scenariusza że elektryki poza norweskim skansenem nie przyjmą się i zostaną niszową technologią z kilkudziesiecio procentowym udziałem w rynku. 

 

alcje tesli, czym tu się zachwycać? Na górce były po 300, wielokrotnie były po 200 z hakiem, napisałem już tu kilka miesięcy temu że kręcą kuleczka 100-200 dolców goląc naiwniaków. Kto chce to niech kupuje, jego sprawa. Stosunek ceny akcji do dochodu firmy jest żenująco niski i nie widać perspektyw na znaczącą poprawę. 
 

apropo bitcoina. Temat znam od jakiś 20 lar. Już 20 lat temu słyszałem że będzie tym cudem można płacić, nawet przez chwilę gdzieś można było. Temat szybko upadł, wielu spekulantów zarobiło na nim fortuny a jeszcze więcej straciło oszczędności życia. Za bitcoinem jak i za tesla nie stoi żadna wartosc. Code stosunek wyceny firmy do potencjalnych możliwości zarobkowych. Jedyna wartość to znaleźć kolejnego naiwniaka który uwierzy w bajki i zapłaci więcej.

@adamjttk kupujesz akcje a nie masz elementarnych podstaw ekonomii. Kupujesz wydmuszkę i marzenia, dlatego przez kilka lat praktycznie nic nie zarobiłeś, stoisz w miejscu. W tym samym czasie kupując choćby obligacje miałbyś ze 20 procent zysku, na nieruchomościach z 50-100 plus wynajem (przynajmniej w Polsce). Skoro już siedzisz w spukulaxyjnej spółce to radzie ci sprzedawać na górce a kupować na dołki. Byłbyś już minimum 100 procent do przodu. Ja tam w akcje się nie bawię bo nie mam cieprliwosci, poza tym po doliczeniu różnic kursowych, umocnienia się polskiej waluty oraz zapłaty podatku uważam ze realny zysk jest słaby a stres i możliwości straty duże. Z tego co kojarzę to Korona norweska też poleciała mocno przez ostatni rok-dwa. Na samej różnicy w kursie jesteś mocno w plecy.

Edytowane przez słonik40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 minut temu, słonik40 napisał(a):

Za bitcoinem jak i za tesla nie stoi żadna wartosc.

polece klasykiem ^^

0bwkwt5dyua91.png

 

Reszty nie komentuje bo za geste nawet jak na Twoje standardy 😄

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie musisz. Już się przyzwyczaiłem że jak coś jest na Górce to krzyczysz jak opętany a jak osiąga dołki to siedzisz cicho jak mysz pod miotłą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, słonik40 napisał(a):

Nie musisz. Już się przyzwyczaiłem że jak coś jest na Górce to krzyczysz jak opętany a jak osiąga dołki to siedzisz cicho jak mysz pod miotłą 😀

no dobra, niech bedzie po Twojemu 🙂

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

Samochody tesla to gowno jakich mało. Okropnie brzydkie i prymitywne w środku. Moja żona nie mając żadnych uprzedzeń stwierdziła że to jest jeden z najgorszych samochodów jakim jeździła przez ostatnie kilka lat. Jedyna ich zaletą jest że dają dobry zasięg za mało kasy.

Szanuje kazda opinie!

Wiekszosc ludzi kupujac elektryka wybiera Tesle wiec jakies tam powody maja czy tez dostrzegaja "jakies" tam zalety marki w porownaniu do konkurencji ^^

Ciekawi mnie natomiast opinia Twoje zony - jezdzac jednoczesnie iX1, elektrykiem najtanszym z mozliwych (tansze niz najtansza Tesla), kupione dodatkowo bez absolutnie zadnego wyposazenia czyt. wersja "pod doplaty". Nie przeszkadza jej jednoczesnie ze nie ma podgrzewanych siedzen, ze zamiast muzyki trzeba sluchac tok fm bo audio z alibaby za 50 PLN ma lepsza jakosc, ze fotele czy kierownica wszystko na wajchy jak 30 lat temu, ze trzeba lazic z prymitywnym kluczykiem etc etc? 

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

Ludzie głosują portfelem, stąd mamy spadki sprzedaży w tym roku a pamiętać trzeba że już w zeszłym sprzedaż szorowała po dnie

Z pewnoscia, dlatego Tesla sprzedaje rocznie ~2M elektrykow a model Y to najczesciej kupowane auto w zeszlym roku, fuck logic 🙂

 

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

do niektórych nie dociera to ze większość ludzi na ziemi nienawidzi elektryków i ich nie chce.

Jakies ciekawe statystyki/badania na ten temat? 

Czy reprezentatywna probka to komentarze 15 latkow z onetu i wujkowie z Podlasia jezdzacy 25 letnimi Paskami w TDI?

Ja z kolei mam odmienne zdanie - praktycznie kazdy kto sie przejedzie elektrykiem jest zaciekawiony i zainteresowany zakupem, jedynym argumentem najczesciej "przeciw" jest zasieg jak duzo jezdza (czy tez brak infrastruktury odpowiedniej w niektorych krajach) badz koszt zakupu.

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

elektryki poza norweskim skansenem nie przyjmą się i zostaną niszową technologią z kilkudziesiecio procentowym udziałem w rynku. 

"Niszowa technologia" i kilkadziesiat procent udzialu w rynku?

Zdecyduj sie bo to brzmi jak te Twoje "pikowanie w gore", SJP sie znowu klania  😄 😄

Trzeba miec niezla odklejke zeby pisac takie bzdury w 2024r ^^

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

alcje tesli, czym tu się zachwycać? Na górce były po 300, wielokrotnie były po 200 z hakiem, napisałem już tu kilka miesięcy temu że kręcą kuleczka 100-200 dolców goląc naiwniaków. Kto chce to niech kupuje, jego sprawa. Stosunek ceny akcji do dochodu firmy jest żenująco niski i nie widać perspektyw na znaczącą poprawę. 

Ooo, jakas poprawa, to juz nie trzeba buc "glupim", "durnym" etc jak sie kupuje?

I Ty mi wytykasz nieznajomosc ekonomii nie odrozniajac spolek stabilnych i spolek wzrostowych mowiac?

Kisne 😄 Jak "nie widac perspektyw" to kupuj akcje BMW czy innego Intela, ugruntowane firmy z ugruntowanymi "dochodami" 😉

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

apropo bitcoina. Temat znam od jakiś 20 lar. Już 20 lat temu słyszałem że będzie tym cudem można płacić

Tak, z pewnoscia, szczegolnie ze BTC powstal 15 lat temu.

Znowu - kisne z Twoich fantasmagorii 😄

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

Temat szybko upadł, wielu spekulantów zarobiło na nim fortuny a jeszcze więcej straciło oszczędności życia.

Ciezko sie nie zgodzic, co prawda uzywa tego tylko kilkaset milionow ludzi na swiecie ale temat ewidentnie "upadl" 😄

Taka ciekawostka - kapitalizacja bitcoina jest wieksza niz kapitalizacja 3 najwiekszych bankow na swiecie na dzis ^^

temat szybko upadl ^^

11 godzin temu, słonik40 napisał(a):

Kupujesz wydmuszkę i marzenia, dlatego przez kilka lat praktycznie nic nie zarobiłeś, stoisz w miejscu. W tym samym czasie kupując choćby obligacje miałbyś ze 20 procent zysku na nieruchomościach z 50-100 plus wynajem (przynajmniej w Polsce).

Dzieki za porady inwestycyjne typu kupowanie obligacji czy inwestowanie w mieszkania 😄

12 godzin temu, słonik40 napisał(a):

radzie ci sprzedawać na górce a kupować na dołki.

"Eksperci go nienawidza" - znalazl genialny sposob nie nieskonczony zarobek, glitch w matrixie 😄

Wystarczy tylko kupowac jak jest dolek i sprzedawac jak jest gorka 😄 😄 😄

12 godzin temu, słonik40 napisał(a):

Z tego co kojarzę to Korona norweska też poleciała mocno przez ostatni rok-dwa. Na samej różnicy w kursie jesteś mocno w plecy.

Maly pro-tip --> akcje nasdaqa kupuje sie w usd, jak lokalna waluta traci na wartosci to dostaje sie jej wiecej przy sprzedazy akcji, nie mniej.

Ale kto by sie tam przejmowal takimi detalami, guru ekonomii i motoryzacji wie najlepiej 😄

 

Rozwalasz system slonik, generalnie odpisywanie na Twoje madrosci to prawdziwe zapasy w blocie, musze miec cos z masochosty ze mi sie chce Tobie w ogole odpisywac.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cytat

Nie przeszkadza jej jednoczesnie ze nie ma podgrzewanych siedzen, ze zamiast muzyki trzeba sluchac tok fm bo audio z alibaby za 50 PLN ma lepsza jakosc, ze fotele czy kierownica wszystko na wajchy jak 30 lat temu, ze trzeba lazic z prymitywnym kluczykiem etc etc? 

Absolutnie. Szmaty względem skóry mają taką zaletę ze odczucie temperatury jest neutralne dla człowieka, szczególnie jeśli auto trzyma się jak cywilizowany człowiek w garażu. Audio nie jest tak tragiczne jak piszesz a żona lubi słuchac radial do dziś nie ma żadnego Spotify ani tym podobnych.  Dodatkowo nie ma żadnej potrzebny zmiany ustawień foteli kilka razy dziennie. Raz ustawione i wystarczy.  Kluczyk za to przeboleje ale dzięki temu ma dużo lepszy zawias i komfort akustyczny co jest wiele ważniejsze.

Cytat

Z pewnoscia, dlatego Tesla sprzedaje rocznie ~2M elektrykow a model Y to najczesciej kupowane auto w zeszlym roku, fuck logic 🙂

Reprezentacja Polski też osiągnęła sukces w piłce nożnej kilkadziesiąt lat temu i do dziś niektórzy się tym zachwycają. Tak samo jest ze sprzedażą modelu y. Udało się osiągnąć sukces głównie dzięki ogromnym obniżką i dopłata. Gdzie jest sprzedaż modelu y w tym roku? Gdzie są obiecane wzrosty? Dlaczego zysk w tym roku jest mniejszy o ponad połowę?

Cytat

Ciezko sie nie zgodzic, co prawda uzywa tego tylko kilkaset milionow ludzi na swiecie ale temat ewidentnie "upadl" 😄


raczej kupuje spekulacyjnie w nadziei na szybki i duży zarobek. Ludzie kupują marzenia a jest to zbiór zamknięty pomniejszany o prowizję pośredników więc żeby jeden zarobił ktoś inny MUSI stracić. Nie jest to żaden oficjalny środek płatniczy i nigdy nie będzie. Nawet jakby jakaś kryptowaluta miała się nim stać to zostanie stworzona wlasna zamiast śmiesznego bitcoina. Czy nadal można kupić tesle płacąc bitcoinem i dlaczego tesla wycofała się z tego rakiem?

 

Cytat

Eksperci go nienawidza" - znalazl genialny sposob nie nieskonczony zarobek, glitch w matrixie 😄

Wystarczy tylko kupowac jak jest dolek i sprzedawac jak jest gorka 😄 😄 😄

W przypadku akcji tesli jest to dosyć czytelny pattern. Schodzą gdzieś tam w okolice 100, później odbijają pod 200. Odszukaj moje stare posty sprzed roku. Sytuacja znowu się powtórzyła ale oczywiście nie musi sie powtarzać wiecznie.



 

Cytat

 

Jakies ciekawe statystyki/badania na ten temat? 

Czy reprezentatywna probka to komentarze 15 latkow z onetu i wujkowie z Podlasia jezdzacy 25 letnimi Paskami w TDI?

Ja z kolei mam odmienne zdanie - praktycznie kazdy kto sie przejedzie elektrykiem jest zaciekawiony i zainteresowany zakupem, jedynym argumentem najczesciej "przeciw" jest zasieg jak duzo jezdza (czy tez brak infrastruktury odpowiedniej w niektorych krajach) badz koszt zakupu.

 

Wystarczy spojrzeć co się zadzialo ze sprzedażą samochodów elektrycznych w Niemczech po zabraniu dopłat. Gdzie są obiecane wzrosty sprzedaży tesli i dlaczego sprzedaż w tym roku MALEJE?


 

Cytat

Maly pro-tip --> akcje nasdaqa kupuje sie w usd, jak lokalna waluta traci na wartosci to dostaje sie jej wiecej przy sprzedazy akcji, nie mniej.


no wlasnie , skoro korona szoruje po dnie to jest duża szansa ze odbije. Kupując dzisiaj akcje kupujesz najpierw bardzo drogie dolary na których z dużym prawdopodobieństwem będziesz za jakiś czas w plecy. Tak samo mają osoby, które kupowały akcje przez ostatnie lata w PLN gdzie złotówka była słaba. Teraz jest mocna i ewentualny realizowany zysk byłby sporo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

Absolutnie. Szmaty względem skóry mają taką zaletę ze odczucie temperatury jest neutralne dla człowieka, szczególnie jeśli auto trzyma się jak cywilizowany człowiek w garażu.

Oczywiscie.

W Macanie bankowo wybrane szmaty, nie? 😄 😄

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

 Audio nie jest tak tragiczne jak piszesz a żona lubi słuchac radial do dziś nie ma żadnego Spotify ani tym podobnych.

Oczywiscie, jak nie ma audio w aucie to sie slucha tok fm a nie mysli o Spotify, tyle ze mylisz skutek z przyczyna, jakby miala audio w swoim golasie to by sluchala muzyki ale rozumiem ze inwersja logiki w Twoim wykonaniu jest bardzo gleboko zakorzeniona 😄 😄

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

Dodatkowo nie ma żadnej potrzebny zmiany ustawień foteli kilka razy dziennie.

Oczywiscie.

Tylko ze w autach premium na dzisiaj (takich jak np TM3 czy TMY) - przy parkowaniu fotel kierowcy odsuwa sie automatycznie do tylu a kierownica podnosi do gory - po to zebys mogl z godnoscia wysiasc jak cywilizowany czlowiek z auta a nie sie meczyc i przeciskac. I to samo przy wsiadaniu - po komfortowym wejsciu i zajeciu pozycji - wszystko wraca na miejsce.

Ale co ja tam wiem, najwazniejszy wiadomo znaczek na masce i podziw sasiadow ze sie jezdzi niemieckim "premium", nie? 😄

 

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

dużo lepszy zawias i komfort akustyczny co jest wiele ważniejsze.

Az takie zle drogi tam masz u siebie?  Bo juz n-ty raz czytam o tym mitycznym "zawiasie".

Przeciez zawieszenie w tym iX1 to jakies najtansze badziewie pewnie jakoscia dorownujace jakiejs Skodzie, co tam w tym zawieszeniu jest wyjatkowego wez napisz.

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

Reprezentacja Polski też osiągnęła sukces w piłce nożnej kilkadziesiąt lat temu i do dziś niektórzy się tym zachwycają.

Logicznym porownaniem by bylo gdyby reprezentacja Polski wygrala mistrzostwa swiata w zeszlym roku 👍

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

Gdzie jest sprzedaż modelu y w tym roku?

Nie mam danych, jak poszukasz to sie podziel.

W NO model Y ma przewage trzykrotna nad kolejnym modelem jezeli chodzi o ilosc rejestracji 😄

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

żeby jeden zarobił ktoś inny MUSI stracić.

To zdanie jest tak nielogiczne ze az szczypie w oczy.

I Ty mi piszesz, ze masz jakiekolwiek pojecie o ekonomii?

Jezeli chodzi o BTC to ~97% adresow siedzi na zysku na dzisiaj, to co piszesz mialoby sens gdyby liczba uzytkownikow byla stala, a poki co to nie siega nawet 10% ludnosci.

To sa podstawy podstaw chlopie ale co Ty tam mozesz wiedziec jak ostatni raz interesowales sie bitem "20 lat temu" 😄 😄

https://www.binance.com/en/square/post/4914137735922

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

Nie jest to żaden oficjalny środek płatniczy i nigdy nie będzie.

Monety uncjowe czy sztabki tez nie sa co nie przeszkadza Glapie skupowac na potege, nieprawdaz? 😜

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

Wystarczy spojrzeć co się zadzialo ze sprzedażą samochodów elektrycznych w Niemczech po zabraniu dopłat. Gdzie są obiecane wzrosty sprzedaży tesli i dlaczego sprzedaż w tym roku MALEJE?

Dobre pytanie, odpowiedz poznamy za pol roku kto na tym skorzystal.

2 godziny temu, słonik40 napisał(a):

no wlasnie , skoro korona szoruje po dnie to jest duża szansa ze odbije.

Tak jak mowilem, z ekonomia czy logicznym mysleniem to Ty masz kolego malo wspolnego.

15 lat sie juz dolar umacnia w stosunku do korony, ale juz za chwile juz za chwileczke odbije, slonik tak przeciez na forum powiedzial 😄

Kurs US dolar Korona norweska | Notowania waluty USD NOK - Investing.com

Edytowane przez adamjttk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cytat

Oczywiscie.

W Macanie bankowo wybrane szmaty, nie? 😄 😄

Co ma piernik do wiatraka? W skórze ogrzewanie to must have, w alcantara  i inne szmaty raczej bezużyteczne. Takie jest moje doświadczenie no ale może  pod biegunem północnym  wygląda to inaczej?

Cytat

Oczywiscie, jak nie ma audio w aucie to sie slucha tok fm a nie mysli o Spotify, tyle ze mylisz skutek z przyczyna, jakby miala audio w swoim golasie to by sluchala muzyki ale rozumiem ze inwersja logiki w Twoim wykonaniu jest bardzo gleboko zakorzeniona 😄 😄

Na to odpowiem ci mądralo że nawet jak jedziemy eqe i słucham ja czy córka spotify to prosi aby włączyć radio. Są ludzie którzy po,prostu lubią słuchać radia w którym nie leci jedynie muzyka ale wiadomości i czasami ciekawe audycje ale najwyraźniej twój czubek nosa już nie jest w stanie tego zauważyć.

 

Cytat

Tylko ze w autach premium na dzisiaj (takich jak np TM3 czy TMY) - przy parkowaniu fotel kierowcy odsuwa sie automatycznie do tylu a kierownica podnosi do gory - po to zebys mogl z godnoscia wysiasc jak cywilizowany czlowiek z auta a nie sie meczyc i przeciskac. I to samo przy wsiadaniu - po komfortowym wejsciu i zajeciu pozycji - wszystko wraca na miejsce.

Ale co ja tam wiem, najwazniejszy wiadomo znaczek na masce i podziw sasiadow ze sie jezdzi niemieckim "premium", nie? 😄

Właśnie po ten znaczek poleciałeś do salonu kupując według ciebie gorsze auto więc może coś w tym jest? 
kokemtujac decyzje zakupowe innych nie dociera do ciebie fakt że niektórzy kupują po prostu coś co im się bardziej podoba nie przeliczając wszystkiego na kilogramy jak ty, w czym czują się po prostu lepiej. To że dla ciebie noszenie kluczyka albo nieodsuwający się fotel to problem nie znaczy że dla kogoś innego też jest problemem.

 

Cytat

Nie mam danych, jak poszukasz to sie podziel.

W NO model Y ma przewage trzykrotna nad kolejnym modelem jezeli chodzi o ilosc rejestracji 😄

Mignęło mi gdzieś ze w europie jest na 18 miejscu. Skansen norweski z ich chorym systemem podatkowym to dla mnie żaden przykład. 
 

Cytat

Az takie zle drogi tam masz u siebie?  Bo juz n-ty raz czytam o tym mitycznym "zawiasie".

Oceniona organoleptycznie na jeździe próbnej tesla model y wypadła dużo gorzej. Akustyka wiadra, słońce przez górną szybę grzejące w czachę oraz nieprzyjemne zawieszenie wpłynęły na taką a nie inną decyzję zakupową. Nie musisz się z tym zgadzać. Możesz wychwalać Teslę,ale dla mnie to szajsen. Technologiczny skansen. Jedynie 400v, brak bezpośredniej współpracy z innymi sieciami ładowania (karta rfid producenta jest mega wygodna bo można się naładować niemal na każdym słupku w europie), brak kamer 360, brak możliwości zasłonięcia szyby na szyberdachu, brak czujników parkowania i deszczu, brak centralnego ekranu sprawiają że jest to dla mnie auto wybrakowane, ohydne w użytkowaniu. Nie, nie i jeszcze raz nie. Wolałbym octavie w dieslu dobrze wyposażona. Serio.
 

Cytat

To zdanie jest tak nielogiczne ze az szczypie w oczy.

I Ty mi piszesz, ze masz jakiekolwiek pojecie o ekonomii?

Jezeli chodzi o BTC to ~97% adresow siedzi na zysku na dzisiaj, to co piszesz mialoby sens gdyby liczba uzytkownikow byla stala, a poki co to nie siega nawet 10% ludnosci.

To sa podstawy podstaw chlopie ale co Ty tam mozesz wiedziec jak ostatni raz interesowales sie bitem "20 lat temu" 😄 😄

Dzisiaj to masz górke więc się możesz mądrzyć. W listopadzie 2021 roku na innej gorce ludzie kupowali bitcoina po około 260 Dolców po czym spadł do 70. Ci co wtedy kupili dopiero teraz prawie odzyskali pieniądze. Ci co zostali ubrani w akcje tesli kupione po 300 raczej nigdy pieniędzy nie odzyskają. Złoto to chybiony przykład bo jest to kruszec który możesz przerobić chociażby na biżuterię a z bitcoinem jak moda inwestycyjna przeminie nie zrobisz nic. Nic za nim nie stoi poza moda i nie reprezentuje żadnej wartości poza chęciami marzeniami zysku. Mode napędzają portale i aplikacje inwestycyjne, naganiacze obiecujący ogromne zyski. Założę się że wielu ludzi je kupujący nawet nie wie do końca co to jest i skąd się wziął. Dzisiaj jest drogi, jutro będzie tani. Jak chcesz oszacować jego realną wartość? Na jakiej podstawie? Za zlotym, dolarem, euro i innymi walutami stoją ekonomie całych krajów czy kontynentów, systemy podatkowe, emerytalne coś co nie ma szans zginąć. Za kruszczami, złożami naturalnymi czy też żywnością stoi potrzeba rynku na te produkty, za nieruchomościami potrzeby mieszkaniowe czy też biznesowe a co stoi za bitcoinem? Czym jego wartość jest podparta?
 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
35 minut temu, Ratm napisał(a):

Kriss, a tak z ciekawości pokaż wykres z 3 lat 

A nie umiesz znaleźć? Takie zaczepki to nie ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

https://tvn24.pl/biznes/moto/tesla-zaciesnia-wspolprace-z-pekinem-bedzie-oficjalnym-autem-chinskich-wladz-st7991745

Tesla stała się oficjalnym autem chińskiego rządu

Edytowane przez Kriss33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kriss33 napisał(a):

A nie umiesz znaleźć? Takie zaczepki to nie ze mną.

Oczywiście że umiem, nawet znalazłem, chodzi o to że pokazujesz wycinek rzeczywistości, który akurat jest wygodny. Napisałem tamten komentarz zanim przeczytałem cały syf który się wylał poniżej tamtego posta i myślę że dyskusja sięgnęła rynsztoka i to ze wszystkich stron. Ja też sobie odpocznę, cheers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
32 minuty temu, Ratm napisał(a):

Oczywiście że umiem, nawet znalazłem, chodzi o to że pokazujesz wycinek rzeczywistości, który akurat jest wygodny. Napisałem tamten komentarz zanim przeczytałem cały syf który się wylał poniżej tamtego posta i myślę że dyskusja sięgnęła rynsztoka i to ze wszystkich stron. Ja też sobie odpocznę, cheers.

Jak spadną to też wkleję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, adiki napisał(a):

Tak średnio ta bryła wygląda. Pierwsze skojarznie miałem z Hondą CRZ - podobnie odjechany koncept.

A mi sie podoba powiem szczerze, nietuzinkowa bryla, troche mi przypomina amerykanskie auta sportowe z lat 90tych 🙂

Kuper podniesiony i zadziorny, nadkola przednie mocno wyeksponowane, nie ma wulgarnych/karykaturalnych nerek.

Trzeba pamietac, ze platforma czysto elektryczna wymusza inne proporcje auta - dlugie maski ktore znamy od dziesiecioleci w BMW sie skoncza, tutaj juz krociutki zwis z przodu.

 

Mam nadzieje ze oagarna sie tez z felgami - to co sie ostatnio dzieje zakrawa na jakis chinski absurd, brakuje klasycznych, stonowanych wzorow.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@rkmi09 Macan ev według mojej wiedzy zalicza kolejne opóźnienie. Dopiero mają się odbyć zamknięte premiery w hotelach a w salonach pojawi się niewiadomo kiedy. Jedni mówią wrzesień a inni końcówka roku. Z moim turbosem też nic nie wiadomo, niby końcówka roku ale żadnych konkretów, żadnych oficjalnych slotów produkcyjnych. Ciekawe skąd przyjechały auta na porsche experience. Wygląda to na kilka egzemplarzy podróżujących po całej europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na Porsche Experience byly auta ktore przyjechały bodajże z Holandii. My mieliśmy okazje jako pierwsi przetestować je w warunkach torowych.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
21 godzin temu, rkmi09 napisał(a):

 

Jak ja nie cierpie tego pajaca

Jeszcze 2-3 lata temu plul na elektryki z dolu do gory, pier*&^&* takie GLUPOTY na tym swoim kanale, ze uszy wiedly doslownie - merytorycznie to byl poziom mulu i bagna.

A dzisiaj jak BMW, Porsche czy inne VW zaczely go zapraszac na testowanie aut i kasa sie zaczela zgadzac za recenzje to "jaki to wspanialy samochod elektryczny"

Ten koles to doslownie definicja sprzedajnej kur%^

 

Z watku 3-er obok, auta nowe, odebrane prosto z salonu, jakosc niebezpiecznie zaczyna przypominac pewna amerykanska firme na litere T ^^

 

W dniu 2.07.2024 o 22:07, Bialybst napisał(a):

Hej, czy u was tez tak kiepsko jest wykończona uszczelka przy słupku okien? Auto jest nowe odebrane w piątek. 

IMG_0909.thumb.JPG.7addf322f7365440039ea6a6bed2a9c0.JPGIMG_0908.thumb.JPG.0e4e68003896be51b7348a063db5739c.JPG

 

W dniu 3.07.2024 o 10:43, MedicuS napisał(a):

U mnie też dupy nie urywa, w sumie 🤔

IMG_20240703_103954.jpg

Edytowane przez adamjttk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 godzin temu, słonik40 napisał(a):

Rzetelność artykułu na bardzo wysokim poziomie 👍

Oj, wiadomo jak się pisze dzisiaj artykuly w internecie.  Trzeba mieć swój rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Przechodząc obok salonu Tesli zajrzałem obejrzeć ładnego Plaid w czerwonym kolorze. W środku przyjemnie, chociaż bardzo czuć gorsza jakość plastikow i tego jak się one ruszają przy każdym dotknięciu. Ale uderzył mnie widok przedniego siedzenia, które z tyłu nie ma tej mitycznej kieszeni. Czyżby Tesla poszła wzorem BMW i5 i pożałowała $1 bo tyle na chińskich serwisach aukcyjnych kosztowałaby ta siatka? Może to BMWuoza za którą poszła Tesla i kopiuje sprawdzone rozwiązania? 🙂 A może 95% użytkowników nie potrzebuje tej siatki?
 

image.thumb.jpeg.b0627f948f2da09fcb2c2a1a1ea7e1f3.jpeg

Edytowane przez BMFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.