Skocz do zawartości

Remont 320d N47


Nevis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Najpierw trzeba zdemontowac dekiel zaworów i sprawdzić ile dzwigienek zaworowych sie połamało, nastepnie zdemontować wtryski , dmuchnąć powietrzem i sprawdzić czy zawory nie ucierpiały - wtedy moźna ocenić koszty.

Jesli nie trzeba rwać glowicy to wymiana rozrzadu i dzwigienek załatwia sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk ale nie przytrafiło mi się to słyszałem opinie ze mozna zajeździć ten silnik do końca i wtedy zrobić remont ale coś jestem sceptyczny do tego pomysłu. Myśle nad wymiana rozrządu mechanik jednak mówi że jeszcze nie ma takiej potrzeby gdyż nic nie słychać zaleca wymieniać olej co minimum 10tys i jak coś będzie słychać to dopiero wtedy wymienić. Mówi prawdę czy lepiej nie zwlekać z wymiana i zrobić to jak najszybciej? Przebieg 197 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co znam te silniki , to nie ma na Twoje pytanie jednoznacznej odpowiedzi , ani reguły na ten rozrząd...

Sam musisz podjąć decyzje,ja bym wymienił,ale to jest moje zdanie i nie musisz sie nim sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Śląsk ale nie przytrafiło mi się to słyszałem opinie ze mozna zajeździć ten silnik do końca i wtedy zrobić remont

 

Ciekawe pomysły, zupełnie jakbym czytał patologiczną grupę e90 Polska na Facebooku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z rozsadnych kompletów nie masz specjalnie wyboru - Febi , Dayco oraz Fay ale tego ostatniego Ci nie polecam bo jakość mocno spadła.

Szukaj kompletu w którym znajdziesz dwa łancuchy , dwa napinacze ,dwie zebatki , cztery slizgi.

Dodatkowo musisz dokupić łańcuch pompy oleju + zebatke, uszczelniacz walu , uszczelke pod dekiel rozrzadu , uszczelke pod dekiel zaworów , uszczelki miedziane pod wtryski, uszczelke pod miske oleju

Jesli znajdziesz bardziej wypasiony komplet to bedziesz mial mniej elementów które musisz kupić dodatkowo ,wiec zwruć na to uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.