Skocz do zawartości

Problem z elektryką.


R1X13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW E90 z 2005 roku. Jakiś czas temu w samochodzie zaczęły się problemy z elektryką. W jednej chwili przestał mi działać klakson, czujniki PDC, elektryczne ustawianie lusterek, grzanie foteli i zapalniczki. Ciekawe natomiast jest to, że chwile po uruchomieniu silnika jest napięcie w zapalniczce, ale ono momentalnie maleje do zera. Korzystałem już z pomocy wielu fachowców, jednogłośnie byli przekonani, że padł moduł komfortu. Kupiłem nowy, ale używany moduł, podmieniłem go, przypisałem w serwisie do pojazdu i zero reakcji.. Jest tak jak było. W serwisie po podpięciu samochodu po komputer wyskoczyło mnóstwo błędów, ale najbardziej szokujący był fakt, że samochód całkowicie nie ma połączenia z PDC. Wtyczki są dopięte, wiązki całe. Miał ktoś może podobny problem? Mam już dosyć wydawania kasy na "fachowców", może mógłby ktoś coś doradzić? Z góry dzięki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odwiedzałem lokalne warsztaty samochodowe licząc na to, że bedzie to drobna usterka, łatwa do zdiagnozowania i usunięcia. Dzisiaj natomiast byłem w autoryzowanym serwisie BMW, ale tylko z zamysłem przypisania modułu komfortu, tak też zrobili, ale nic się nie zmieniło. Powiedzieli mi tylko, żeby umówić się na kolejną wizytę za 2-3 tyg i oni spróbują czegoś poszukać. Męczę się z tym już 2 miesiace, szukałem na różnych forach podobnego problemu, ale niczego nie znalazłem. Co sprawdzali? bezpieczniki, wiązki od PDC i resztę głownie robili przez komputer, ale nie bardzo orientuje sie co dokladnie, napisalem tylko co mi powiedzieli :/ a napięcie sprawdzałem sam miernikiem. Diagnostyka była robiona w lokalnych warsztatach ogólnych i dzisiaj trochę w serwisie BMW. Za 2-3 tyg mam sie umówić na pełną diagnostykę, ale liczyłem, że wczesniej ktoś mi pomoże, nakieruje mnie jakoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.