Skocz do zawartości

czy jest możliwe że 318tds z 1995 r nie ma ABS?? odp. nie!!!


sebos76

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie ze abs nie działa u mnie

 

Hmm :think: to może najpierw się upewnij czyli spróbuj gwałtownie zahamować na jakimś mokrym, sypkim podłożu. Jak poczujesz kopanie w pedał hamulca to znaczy że masz ABS, jeżeli koła Ci się zablokują to pewnie ABS jest uszkodzony.

A tak swoja drogą to zapala Ci się kontrolka ABS-u po właczeniu zapłonu :?:

 

A co do pytania to na 99,9% ABS w tym roczniku był montowany standardowo, chyba tylko w pierwszych egzemplarzach e36 z 91 roku był opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo nie było ABS-u, a w tylne hamulce były bębnowe.

W opcji z ABS-em dodatkowo tylne hamulce były montowane tarczowe.

Sprawdź jakie masz hamulce z tyłu.

 

Jest też możliwe, że auto wyjechało z fabryki bez ABS-u i z hamulcami z tyłu bębnowymi, a potem ktoś zamontował z tyłu tarcze.

 

Aby upewnić się na 100% czy masz ABS musisz zlokalizować sterownik ABS, zespół pomp ABS oraz czujniki przy każdym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo nie było ABS-u, a w tylne hamulce były bębnowe.

W opcji z ABS-em dodatkowo tylne hamulce były montowane tarczowe.

Sprawdź jakie masz hamulce z tyłu.

 

Nie prawda.Kumpel ma E36 318i z '92r ma bebny na tyle ale ABS tez ma!

A tak poza tym nie spotkalem jeszcze E36 bez ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda kontrolka od abs?

jest na niej napis ABS?

hamulce z tyłu bębnowe mam

auto jest dobrze wyposażone, dziwnym by było że jest klima 2 stref i podrzewane siedzienia a nie byloby abs??

Edytowane przez sebos76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo nie było ABS-u, a w tylne hamulce były bębnowe.

W opcji z ABS-em dodatkowo tylne hamulce były montowane tarczowe.

Sprawdź jakie masz hamulce z tyłu.

 

Nie prawda.Kumpel ma E36 318i z '92r ma bebny na tyle ale ABS tez ma!

A tak poza tym nie spotkalem jeszcze E36 bez ABS.

 

Ja piszę o tym z jakim wyposażeniem samochody wyjeżdżały z fabryki, a nie o tym kto co sobie nadłubał. A jeśli nie spotkałeś E36 bez ABS-u, to nie oznacza to jeszcze, że w każdej E36 musi być ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie foto komory, nawiasem mówiąć szwagier oglądał i widzaił jakąś pompe abs niby....

 

Popros Os-a w watku o rozkodowaniu VINow. Poda Ci liste wyposazenia auta, co mialo gdy wyjezdzalo z fabryki. Ale skoro nie masz kontrolki to raczej i ABSu tez nie. Zahamuj na piasku to sie przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam 318 TDS z 94r z tyłu bębny nawet klimy nie ma :( ale ABS JEST!!! :) Moja propozycja jest taka.Jezeli nie pali Ci sie kontrolka ABS to wyjmij licznik (dziecinnie proste) i sprawdz żaróweczkę,napewno spalona.A najprosciej to rozpędz sie i gwałtownie zahamuj powinieneś usłyszeć trykanie i odczuć to na pedale jamulce i bedziesz miał pewnosc czy działa ABS bo na 100% jest,ale ja bym stawiał na żarówneczkę w liczniku.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bezpiecznik i przekaznik ABS-u w puszce.Moze tu jest problem.Kontrolka na liczniku swieci sie na zółto i na napis "ABS" jezeli nic sie nie zapala to sprawdz skrzynkę bezpieczników lub samą zaróweczkę.

Link do spisu bezpieczników a R11 i R12 to przekazniki ABS

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=9978&postdays=0&postorder=asc&start=15[/img][/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dziękuje wszystkim za odpowiedzi, jeździł bym pewnie w nieswiadomości- byłem przekonany że abs jest.

Potem pogodziłem sie losem, hmm pewnie nie ma no cóż , w poprzednim samochodzioe nie miałem i tez sie dało przeżyć

Ale...Okazuje że jest, tylko niesprawny: łajza, która sprzedawała mi samochód wykręciła żaróweczkę od abs!!!! :mad2:

Okręciłem licznik:patrzę: zaróweczki nie ma.... wkręciłem pali się jak byk na żółto kontrolka

czyli teraz do elektryka, sprawdzac czujniki, przekaźniki, itp... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Masz napewno ABS a świadczy o tym pompa (na fotce z zieloną naklejką)_

2.powinieneś mieć kontrolkę (pomarańczową) na zegarach od ABSu

3.roczniki 91 w E36 w niektórych wersjach nie miały ABSu,

4.co do bembnów z tyłu to nie zależy od tego ABS,bembny występowały w wersjach R4 czyli 316,318i , od 2,0 l w górę,czyli R6 z tyłu montowali tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.