Skocz do zawartości

330D Wymiana oleju w sportowej automatycznej skrzyni


niedbalskimateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam pierwszy raz wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów.


BMW F31 330D 2013 numer VIN: WBA3L510X0F485659

110.000 km przebiegu

ZF 8HP GA8HP70Z

02tb Sport Automatic Transmission


Metoda statyczna.

Zestaw ZF ze zintegrowaną miską z filtrem, śrubami i olejem ZF Lifeguard Fluid 8.


Na coś konkretnego zwrócić uwagę?

Czy skrzynia Sport różni się czymś więcej od zwykłej oprócz programu i lewarka? (np. niektórymi częściami?)

Czy Panowie na poniższym filmiku robią wszystko ok?


(podczas wachlowania biegami używamy D N R czy też na D wachlujemy biegami 1-8?)

I ostatnie pytanie czy po wymianie konieczna jest adaptacja skrzyni (słyszałem różne opinie)?


Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już z dwa tygodnie po wymianie.


Sama wymiana jest bardzo prosta, jakbym miał podnośnik sam bym był w stanie to zrobić (druga osoba musi zmieniać biegi). W lepszych serwisach liczą sobie za wymianę statyczną od 1500 do 1800 zł. Komplet (miska z filtrem, śruby i 7L oleju - oryginalny zestaw ZF) można kupić za 800-850 zł...


Jedyne co na filmiku robią źle to to, że dodatkowo podczas dolewania trzeba przeleciec przez biegi 1-8.


Z tego co czytam i słyszałem przy większych przebiegach lepiej wymienić olej statycznie - zlogi podczas przeplukiwania mogą się dostać w niepożądane miejsca. A sam producent skrzyni zaleca wymianę co 60 tysięcy.


Stary olej był dosyć brudny, szczególnie widać to na magnesach w misce, więc jak najbardziej polecam wymieniać regularnie. Wydaje mi się, ze jest delikatna poprawa w płynności działania skrzyni, a szczególną różnice poczułem także po aktualizacji sterowników w aucie. Ale z różnych opinii słyszałem, że sama adaptacja skrzyni po wymianie oleju nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.