Skocz do zawartości

Zakodowanie kluczyka\ transponder


eclipse10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem samochód tylko z jednym kluczykiem z pilotem i do uruchamiania, przydał by się drugi zawsze wrazie czego.

Czy jest możliwość poza serwisem żeby zaprogramować drugi kluczyk chodzi głównie o transponder, jest możliwość dopisania transpondera do modułu EWS ?

Przeczytałem trochę zagraniczne fora i mówią że albo serwis wyrabia kluczyk z transponderem i elektronika wg. vinu albo jest jakieś urządzenie ak90 do programowania pustego transpondera.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przejdzie na 100% taki patent, ale możesz kupić używany kompletny kluczyk(wraz z elektroniką i transponderem) oraz pustą obudowę kluczyka wraz z grotem do wycięcia. Z tej używki przekładasz bebechy do pustego i wycinasz grot wg. oryginalnego kluczyka. Potem kodujesz "nowy" kluczyk w stacyjce i teoretycznie powinno działać.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nie wiem czy przejdzie na 100% taki patent, ale możesz kupić używany kompletny kluczyk(wraz z elektroniką i transponderem) oraz pustą obudowę kluczyka wraz z grotem do wycięcia. Z tej używki przekładasz bebechy do pustego i wycinasz grot wg. oryginalnego kluczyka. Potem kodujesz "nowy" kluczyk w stacyjce i teoretycznie powinno działać.

 

Z tego co powiedzial mi jeden magik to ten paten nie działa. Potrzeba nową pestkę imo.


Ale ja mam ciekawszy temat. Kupilem nowy klucz na popularnym portalu aukcyjnym. Dorobilem grot i oczekuję na AK90... W międzyczasie chcialem pokazać jak zachowuje sie auto bez zakodowanego klucz a tu auto odpaliło! O co tu chodzi? Dodam ze sam grot bez imo nie odpala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Ale ja mam ciekawszy temat. Kupilem nowy klucz na popularnym portalu aukcyjnym. Dorobilem grot i oczekuję na AK90... W międzyczasie chcialem pokazać jak zachowuje sie auto bez zakodowanego klucz a tu auto odpaliło! O co tu chodzi? Dodam ze sam grot bez imo nie odpala...

 

A co ma wspólnego zakodowanie kluczyka z odpalaniem?

Chyba, że pod pojęciem zakodowanie masz na myśli zakodowanie kości immo?


Jeżeli do nowego kluczyka przełożyłeś kość immo ze starego to nic dziwnego, że auto odpaliło.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spoko, nie byłem do końca przekonany co masz na myśli pod pojęciem zakodowanie.

Rozumiem, że kupiłeś nowy kluczyk bez elektorniki czy również z nową elektroniką?


Najlepiej pisać takie szczegóły od razu. Wtedy łatwiej jest odpowiedzieć bez zadawania tony dodatkowych pytań.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko nowe grot, pestka i elektronika. Czekam na AK90, w międzyczasie zerknę do ews. Byłem ciekaw czy może ktoś był podobnie zdziwiony.

Może ktoś grzebał przy ews? Tylko czemu bez pestki imo nie zapala? I jakoś nie mogę zaprogramować pilota żeby otwierał auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko czemu bez pestki imo nie zapala?

Po to jest ta pestka (immo), żeby bez niej nie można było uruchomić silnika. Choć jak to bywa -teoria teorią, a życie jest życiem. U mnie w kluczyku nie ma pestki. Kluczyk typu diament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak dobrze zrozumiałem to koledze mack10koro chodzi o to, że auto odpaliło na nowym kluczyku, w którym ma nową elektronikę i nową, niezaprogramowaną pestkę.

Po wyjęciu tej niezaprogramowanej pestki z nowego kluczyka auto nie chciało odpalić.


Pytanie czy w momencie kiedy odpalałeś auto nowym kluczykiem, stary kluczyk nie był gdzieś w pobliżu stacyjki?

EWS mógł złapać sygnał z transpondera stergo kluczyka i auto odpaliło.


Natomiast w twoim przypadku Fuser może być tak, że albo ktoś zamocował pestkę immo na stałe gdzieś w okolicy stacyjki, albo zrobiono obejście EWS'a.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... albo ktoś zamocował pestkę immo na stałe gdzieś w okolicy stacyjki

Też tak zacząłem podejrzewać tylko w jakim celu skoro mam komplet czterech kluczy ? Przebieg zapisuje się w pestce czy elektronice w kluczyku ? Mógłbym jeszcze rozwalić drugi kluczyk tylko może się również skończyć wymianą obudowy jak w pierwszym. Widać, że też był już otwierany, ale w obu przypadkach był problem z bateryjką.

 

...albo zrobiono obejście EWS'a.

Jak to mogę sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem to koledze mack10koro chodzi o to, że auto odpaliło na nowym kluczyku, w którym ma nową elektronikę i nową, niezaprogramowaną pestkę.

Po wyjęciu tej niezaprogramowanej pestki z nowego kluczyka auto nie chciało odpalić.

Tak


Potestowałem i w moim przypadku jest tak: stary klucz otworzy drzwi i odpalę/zgaszę auto to nowy też odpali ale zamka nie otworzy/zamknie, gdy stary klucz otworzy drzwi i nie odpali to nowy też nie odpali i wiadomo nie otworzy/zamknie.

Wniosek tak czy owak trzeba zakodować imo. Dzięki za zaintetesowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu bez pestki imo nie zapala?

Po to jest ta pestka (immo), żeby bez niej nie można było uruchomić silnika. Choć jak to bywa -teoria teorią, a życie jest życiem. U mnie w kluczyku nie ma pestki. Kluczyk typu diament.

A masz na płytce taką mała miedzianą cewkę przy grocie? Jeżeli tak to jest część imo. Widziałem u chinoli dwa rodzaje elektroniki: taką jak w oryginale i taką jak ja kupiłem z osobną pestką (szara) pod płytką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Taką mam elektronikę w pilocie

https://zapodaj.net/61ecf389e284b.jpg.html

https://zapodaj.net/5efc1d72aac2d.jpg.html

Z jednej strony cewka nawinięta drutem, z drugiej ścieżka w kształcie "prostokątnego przebiegu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.