Skocz do zawartości

Powloka ceramiczna


naitsyrk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Przeglądam cenniki studiów w większych miastach to od 8-12 tys. netto startują w ogóle.

Przy czym folia na zderzaki progi i przód maski w zupełności wystarczy.

 

Robiłem full front plus klamki i próg tylnego zderzaka w firmie Perfekcyjne Auto. Niecałe 8k. Ceramika nie ma ŻADNEGO startu do folii, tyle Wam powiem.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zależy, co kto chce uzyskać. Folia lepiej chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, ceramikę łatwiej umyć. No i chyba ceramika trochę więcej „wow” wyciąga z koloru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zależy, co kto chce uzyskać. Folia lepiej chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, ceramikę łatwiej umyć. No i chyba ceramika trochę więcej „wow” wyciąga z koloru.

 

Oj uwierz ze folia wizualnie robi taka sama robote jak ceramika. Inaczej bardzo by sie odroznialy elementy z folia od tych z ceramika.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zależy, co kto chce uzyskać. Folia lepiej chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, ceramikę łatwiej umyć. No i chyba ceramika trochę więcej „wow” wyciąga z koloru.

 

Oj uwierz ze folia wizualnie robi taka sama robote jak ceramika. Inaczej bardzo by sie odroznialy elementy z folia od tych z ceramika.

 

Mam folie tzw. bikini, reszta ceramika i wydaje mi się, że ceramika daje więcej szału. Aczkolwiek może tylko mi się wydaje bo

- bikini to może być mało do pełnej oceny

- biały nie jest najlepszym kolorem do wyciągania z niego głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jedynym minusem ceramiki mając czarny kolor jest to , że kolor jest tak intensywny i głęboki , że opony ciągle wyglądają na jasno szare i brudne , dziś kupilem preparat do opon żeby jakoś wyglądały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem już po teście i ceramiki i folii więc mam porównanie.

Ceramika - nie zabezpiecza przed rysami, ale lakier wygląda fenomenalnie - głęboka czerń - najczarniejszy i najbardziej błyszczący na parkingu, jak nówka z salonu.

Folia - zabezpiecza idealnie przed rysami - nawet gwoździem jest ciężko tak zarysować aby dostać się do lakieru, ale... lakier traci połysk i głębię.

COŚ ZA COŚ…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
@ małyzbmw jeszcze jest wyższy lewel niż nówka z salonu : nówka z salonu i od razu ceramika :wink: głębia koloru jest nie do opisania..

 

Byłem ostatnio w salonie mercedesa i nakładali właśnie na nowe AMG ceramikę, jak zapytałem czy na wszystkie to się zaśmiali że nakładają ceramikę tylko na te w cenie powyżej pół bańki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Byłem ostatnio w salonie mercedesa i nakładali właśnie na nowe AMG ceramikę, jak zapytałem czy na wszystkie to się zaśmiali że nakładają ceramikę tylko na te w cenie powyżej pół bańki ;)

nie rozumiem , chodziło im oto że nakładają ceramikę jako prezent dla aut powyżej pół miliona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dokładnie @Ponta , choć patrząc na profesjonalizm fachowców ASO :duh: , to osobiście nie zleciłbym im nakładanie ceramiki na moje auto , zwłaszcza po tym jak widziałem jaka to robota łącząca dokładność , i artystycznego podejścia do tematu - odniosłem wrażenie że to artyści bardziej niż lakiernicy ci od ceramiki -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Auto przed wydaniem niekiedy jedzie na szczoty - takie jest podejście.

Dlatego warto przed odbiorem, jeśli ktoś planuje położenie ceramiki/folii PPF, zażyczyć sobie pozostawienie fabrycznych folii ochronnych i pozostawienie auta bez mycia. Folię z maski będą musieli i tak zdjąc, żeby zrobić inspekcję przed wydaniem, ale folie na słupkach i drobniejszych elementach pozostaną. Ja tak zrobiłem i mój detailer miał dużo mniej roboty z korektą niż przy poprzednim aucie.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o ceramice "Tevo", oferują mi ją w salonie bmw? Zastanawiam się też nad "ceramic pro 9h" w odrębnej firmie detailingowej, podobno bardzo dobra i wytrzymała.

Mam jeszcze jedno pytanie czy folia ochronna na reflektorach nie pogarsza jakości świecenia i czy nie klei się do niej więcej bródu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.